Skoda Superb 1.8 tsi 2014

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Karol sa smial tej spotrebe diesla nie maximalke
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Smial sa bezdovodne... Ta spotreba je ozaj skoro ako diesel.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neriešte spotrebu, ale náklady na prejdenie 100km lol moje sú 3,7 eura.
A v druhom rade riešte "celkové náklady na vlastníctvo motorového vozidla" :40bd: ja som plusový , kto ešte ??? nech sa prihlási. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo to kúzlo sa volá spolujazda lol Týždenne tankujem za 18 eur ale za vozenie kolegov dostávam 40. Lacné staré auto na plyne , servis nula , životnosť do najbližšej stk. :40bd:
Samozrejme spolujazda funguje asi u všetkých vo fabrike , len inak vychádza u Kii za 15 tisíc a inak u Feldy za 4 stovky.
Naposledy upravil/-a oco13 v 06.07.2018 22:41, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Skor by som povedal, ze to bude do 20% a myslim, ze v niektorych jazdnych rezimoch aj lepsia. Skratka, na benzin vyborna.
Taha to, vraj, tiez super.
A to konkretne vozidlo, o ktorom mam info, tomu sa vyhli problemy ktore sa to vo velkom spominaju (VW passat 2009). Najazd cca do 300 000km.
Tak, ci tak, motor je to vyspely, pekne zlozity, takze pripadne opravy budu problematicke kvoli diagnostike...
Naposledy upravil/-a aristoteles v 06.07.2018 22:43, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

štát mi berie polovicu nojho zárobku tak nech drží hubu a krok. Lebo príde o jedného zo sponzorov lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

oco--aby si raz na tych spolujazdcoch nezakrkal , a hned budes minusovy ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie je to sice o TSI ale ešte odpoviem - viacerí robíte vo väčších fabrikách ,tak sa tu nečudujte nad spolujazdou,ako by to bola nejaká exotika.Trúfnnem si povedať ,že u nás takto cestujú všetci čo sú mimo dosahu MHD. Jasné ,že sa môže stať búračka, ale pravdepodobnosť je rovnaká ako aj pri inom cestovaní autami.
Na autách mínusový nikdy nebudem, pretože aj všetko to čo porozbíjali moje deti v rámci učenia ,skončilo ako traktorčeky.Prípadne sa rozpredalo na diely.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

oco13 napísal:ale pravdepodobnosť je rovnaká ako aj pri inom cestovaní autami.
vtom máš pravdu avšak s jedným podstatným rozdielom,v takomto prípade všetko ide na tvoju hlavu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pedro špecifikuj čo VŠETKO ??? ako súkromná osoba mám poistku, a práve voči cudzím luďom je plnenie poisťovní bez problémov.Poisťovňa ti skôr nezaplatí liečenie manželky a detí.
Preskákal som si hodne takýchto situácií kým som bol v stavebníctve. Táto situácia by sa dala prirovnať k tomu ked sa mi montéri vysekali na dodávke a v aute mali tri stopárky.A tam mala poisťovňa viac dôvodov na zamietnutie , lebo to bola preprava pasažierov v služobnom vozidle bez súhlasu organizácie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

poisťovňa zaplatí,ale čo všetko?trvalé následky?nemajetkovú ujmu? smrť? si preštuduj čo všetko, lebo poisťovne už aj keď zaplatia tak jednorazovo.ak by si chcel nejakú rentu lebo si zostal invalid tak to sú iné sumy na poistku.a to radšej nehovorím o tom že žiť s pocitom že si niekomu odpravil otca alebo mamu na druhý svet, to je ešte ťažšie ako tie peniaze, proti tomu si určite poistený neni. neprajem ti to, jazdi bez nehody.
pokojne stačí maličkosť, po nehode príde znalec, pozrie na ten tvoj parostroj a poisťovňa ti nedá ani floka.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Kazdemu kto si kupi auto a na nom jazdi je snad jasne, ze su to v podstate vyhodene peniaze, ale kedze to auto prevadzkuje, tak to samozrejne akceptuje a plati si tak povediac za svoju lenivost a pohodlie v zavislosti od toho, co je ochotny tejto prevadzke obetovat (typ auta, vek, nakupna cena, velkost motora, spotreba, poistky, opravy)
Nechapem preco sa tu musi kazda druha tema zvrtnut na to ze vlastit akekolvek auto okrem felicie na plyn, ktora je v prevadzke len ked je obsadena min. 3 osobami je hlupost.....

Auto a jeho prevadzka su vyhodene peniaze ale treba chapat aj ludi co tie peniaze chcu vyhodit a nerobi im to problem, chcu ist po dialnici 140 na tempomat so zapnutou klimou, mat aspon aky-taky pocit bezpecnosti, pohodlia, proste doba pokrocila a posunuli sme sa trocha dalej od tych felicii (nemyslim to zle, sam este jednu mam), ale nech si kazdy jazdi na com chce a sype do toho penazi kolko chce....je to jeho osobna vec
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jašter a nenapadlo ťa niekedy že dôvody prevádzky auta na plyn nemusia byť len ekonomické? Sám som čumel ako puk keď mi taliani s vážnou tvárou vysvetlovali ,že tým že jazdia na plyn sú priatelskí ku prírode a chránia našu zem.
No a témy sa zvrhávajú týmto smerom preto že slováci sú nielen chudobní ale bohužial aj hlúpi. Každý mechanik na tu na fore mi dá za pravdu že velká časť slovenska kupuje stroje neprimerané svojmu postaveniu. lol
Ktoré potom následne nedokážu servisovať :40bd: :40bd:
A ja ako slovák vôbec nie som výnimka - som rovnaký blb ako ostatní. Sice jazdím na lacnom aute ,ale zato kupujem drahé polnohospodárske veterány , ktoré celá rodina považuje za šrot. :40bd: :40bd:
Kým umrem musím na každý stroj nalepiť cenovku , lnak to všetko skonči v kovošrote. :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

@jaster-83, úplný súhlas, čo si napísal. A dokonca su stále ľudia, ktorých auta bavia a radi šoféruju.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

vsetka ucta oco13 ale hrat to tu na ekologiu...ako ekologicke su tie vase traktorceky?, predpokladam ze z nich nic nekvape, motory ostali ako boli, ostali tam KATy, lambdy, EGR...., tak isto vsetky vypustene kvapaliny boli ekologicky zlikvidovane....

to ze ludia jazdia na autach ktore nevedia uzivit je ich problem, niekto pochopi - pre toho je to lekcia skoly zivota, niekto nie, pre toho bludny kruh bez uniku lebo preda a kupi este horsie, ja takych lutovat nebudem ani tym druhym nebudem zavidiet, je mi to jedno, nech si kazdy kupi co chce, moje auta maju cez 15 rokov ale urcitu vybavu proste chcem mat......je mi jasne ze sa to moze vsetko pokazit ale co uz, veci sa kazia, dnes som isiel na novej DS5-ke vo fuulke, auto nieco cez 5000km este len.....a nefungoval ostrekovac okna na strane vodica, veci sa kazia ci uz na novych alebo starych autach, to este neznamena ze kooli tomu budeme jazdit na vozoch tahanych konmi
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 84 neregistrovaných