Skoda Superb 125kw cfgb - zvuk klimatizacie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb 125kw cfgb - zvuk klimatizacie

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Dobrý večer, mám problémy s klímou bol som aj na doplnení, únik žiadny, chladí klíma dobre podľa vag cca 8 stupňov na najnižšom stupni.. Ale čosi mi z fukarov šuští, žblnkoce, nemal s týmto niekto problém a ako to vyriešil. Ďakujem.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Susti alebo zblnkoce, tieto dva zvuky si zrovna niesu moc podobne a sustanie moze byt necistota, cudzi predmet vo vzdochovode, zblnkotanie moze sposobovat prudenie chladiva v systeme (podobne zvuky vydava chladnicka) a je to v poriadku, ovsem lepsie by bolo nahrat to mobilom a postnut napr na youtube, zvuk sa predsa len tazsie opisuje. Tiez by bolo fajn vediet ci ma na to vplyv zmena teploty, intenzity vetraku, zmena klapiek ci smeru prudenia vzduchu,ci vyfukovany vzduch nezapacha, nerosi okna atd...
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Diky za odpoveď, nahrám zvuk a postnem to.. Začalo mi to robiť po zime, klímu som nepoužíval co som nevedel ze sa ma aj v zime zapnúť, ako vravím chladí dobre, ten zvuk nieje silný ale celkom mi to vadí a viem ze čosi nieje v poriadku. Sila fukania na to vplyv nemá ale keď to už moc fuči tak to nieje počuť :D.. Dezinfikoval som aj vyparnik penou a zmena žiadna, bol som na doplnení a zmena žiadna, za rok a pol uniklo asi 200g plniva. Na stroji nezaxnamenany žiadny únik.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Zdravím. Prikladám Video ,čo robí tá klíma. https://www.youtube.com/watch?v=HdAIy5k ... e=youtu.be
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

mejdi11 napísal: bol som na doplnení
Choď tam naspäť a reklamuj, ten zvuk tam z mesiaca nespadol. Rozobrať a hľadať, inak tu pomôže len veštica, ku ktorej chodil Kočner.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Vdaka no keby s tym mal niekto problem ze vymenim daku konkretnu vec takto to je hladat ako ihlu v kope sena
fokushtp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.04.2019 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fokushtp »

Ahoj , ten zvuk robí ,,vrtula,,od ventilátora ,mne to tiež robilo ale ďalej som to neriešil...vtedy som riešil klapku na prívod vzduchu do vnútra lebo sa mi rosilo predné sklo a na tej klapke bolo zlomené ozubené kolečko.Auto je Superb II 2010 combi
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Ahoj vrtula od ventilátora aká? Pretože robí to. Iba keď zapnem klímu, keď vypnem prestane.. Diky
fokushtp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.04.2019 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fokushtp »

Ahoj , ,,vrtula,,od ventilátora má tvar valca vo vertikálnej polohe a je na pravej strane za odkladacou skrinkou spolujazdca a ten zvuk išiel odtiaľ keď sa menila teplota pri zapnutí klímy,ja som mal klapku na prívod vzduchu (je to tvar štvrťvalec)v polohe zavretá teda prívod vzduchu z vonku nebol lebo to ozubené koliesko bolo zlomené.Keď som to koliesko vymenil nebolo už počuť ten zvuk a prestalo sa aj rosiť vnútro teda všetky okná.A ešte ak vieš kde je peľový a prachový filter?Je tiež zo spodu pod nohami spolujazdca a je možné že tam cez vonkajšok napadali nejaké nečistoty a víria tam.Nviem či stačí takýto opis...
fokushtp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.04.2019 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fokushtp »

A ešte ma napadlo že klíma ide iba vtedy keď ide aj ventilátor...
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

vďaka za odpoved...Viem kde je filter pelovy(ten menim kazdy polrok- takže necistoty vylucim) vyparnik som vydenzifikoval sprejom(taka pena) pri doplneni klimy aj ozonom....Co sa tyka ventilatora ,mal som to vybrate ,trosku zapraseny samozrejme, v zime som mal problem s jemnym piskanim, tak som to namazal trosku olejom motorovym a zmizlo to. Čo sa tyka tej klapky, ako vyskusať či ide ? Skusim sa s tym trosku pohrat, staci rozobbrat kastlik alebo sa tam dostava inak ? Ja sa nerosim vobec takze neviem ci vravime o tom istom :(
fokushtp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.04.2019 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fokushtp »

Ahoj tá klapka je nad ventilátorom keď si mazal,, vrtulu,, tak samozrejme zvnútra a tak si musel cez kastlík, škoda že som to neodfotil keď som to mal rozobraté inak by som sem dal foto a zistiť že či ti funguje klapka na prívod vzduchu zvonku ona sa len preklápa pomocou toho ozubeného kolečka aj s takým malým elektromotorom a ovládanie je gombík na cirkuláciu vzduchu von a zavretie prívodu vzduchu.
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Ako zistím ci funguje? Uvidím to keď rozoberieme iba kastlik? A potom stačí zapnúť klímu a uvidím ci sa to hýbe ci nie? :)
fokushtp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.04.2019 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fokushtp »

Ahoj keď vyklopíš skrinku tak za ňou je to pekne vidieť len dávaj pozor na káble.A ešte ma napadlo že klíma ide iba vtedy keď ide aj ventilátor...toto len opakujem lebo klíma nejde keď ventilátor stojí...Keď zapneš ovládanie cirkulácie vzduchu zvonku alebo zvnútra budeš vidieť ako klapka cvičí aspoň u mňa je biela a pod ňou vrtula...Inak malo by byť cítiť pred rozobratím či fúka alebo fúka menej podľa polohy klapky...
mejdi11
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 26.12.2017 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mejdi11 »

Dobre ďakujem, ja to teda vyskúšam a dám vedieť ci to pomohlo :) a ten diel co ste menili kde ste ho kúpili? :)

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných