Skoda Superb 1.9 tdi - nejde radit spiatocku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samsung1990
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28.01.2014 20:26
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb 1.9 tdi - nejde radit spiatocku

Príspevok od používateľa samsung1990 »

Zdravim. Potreboval by som poradit kde hladat chybu. Mam auto Skoda superb 1.9 tdi 96kW r.v. 2004. Mam posledny dobu problem so zaredenim spiatocky a aj 1. prevodoveho stupna. Deje sa to sporadicky niekedy to funguje v pohode aj cely den a niekedy sa mi neda zarafit spiatocka aj viac krat do dna... Problem nastava aj pri nastartovanom motore a tak tiez aj ked motor vypnem tak tiez nie je mozne po zosliapnuti spojky zaradit spiatocku. Myslel som si ze je to kulisou tu som vymenil no problem pretrvava...moze byt problem v prevodovke alebo v tiahlach ktore vedu od riadiacej paky k prevodovke ? Dakujem za rady...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ak si nemenil olej pravidelne tak tu sa konci zivotnost prevodovky...Skus si zapamatat co robi kulisa ked hadzes spiatocku a zopakuj to rukou.Jeden nech sedi v aute so soslapnutou spojkou a ty rukou skus urobit ten isty pohyb len s jemnym tlacenim.tak vylucis ci je to prevodovka alebo tiahla.Ak prevodovka nic len rozobratie prezradi co tomu je.Poznam pripady kedy sa take spravanie prevodoviek nezmenilo ani za 120 000 km.
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Mne to robilo na dvojkovej octavii,ked som zaradzoval spiatocku,tak mi zaskripali stale zuby v prevodovke-robila to opotrebovana spojka-ked sa vymenila komplet spojka,tak bolo vsetko zase v poriadku.
Ked to robi ale aj pri vypnutom motori,tak teda neviem.
Marci1986
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.05.2008 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marci1986 »

Mne to robí podobne na opel corsa. 1.stupen a spiatočka nejdu zaradit. 2.stupen radím z dvoma rukami, zároven sa na 2.stupni pohinam, 3,4,5.stupen idu normálne.Niekedy tá spiatocka ide a niekedy zaradim spiatočku a ide mi 1.stupen.Olej v prevodovke bude povodný od výroby. To auto mám na dojazd do práce tak to neriesim,ale v tvojom prípade by som dal dole prevodovku,rozobrat a pozret čo je vnutry :41c2:
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb 1.9 tdi - nejde radit spiatocku

Príspevok od používateľa delong »

samsung1990 napísal: Myslel som si ze je to kulisou tu som vymenil no problem pretrvava...moze byt problem v prevodovke alebo v tiahlach ktore vedu od riadiacej paky k prevodovke ? Dakujem za rady...
Spojka s dvojhmotou to bude mať po smrti :4012: .
samsung1990
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28.01.2014 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samsung1990 »

Tak to vyzera ze to najskor bude nieco s prevodovkou kedze to robi aj za vypnuteho motora a aj za chodu este som si vsimol ked mam zapnuty motor a nejde zaradit spiatocku tak ked sa ju tam snazim nahodit pocut niekde v zadu od prevodovky take cvakanie ako keby nieco branilo tomu aby som tam tu spiatocku zaradil...ked sa s tym vsak trochu pohram popreradujem 2-3-4 tak potom zrazu uz hodim aj tu spiatocku jednoducho tam zacvakne... je tu niekto kto mal taku prevodovku rozobratu co tam moze s tym byt ... ci je tam nejaka hriadel ktora moze mat volu a jednoducho nechce obcas zaskocit na spravne miesto ... ??
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných