Škoda Roomster - automat

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Airo01
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.12.2022 10:53
Zdieľať na Facebook

Škoda Roomster - automat

Príspevok od používateľa Airo01 »

Dobrý deň. Chcem sa poradiť čo môže spôsobovať a ako vyriešiť môj problém. Mám Škodu Roomster 1.6 (BTS) 2007 s automatickou prevodovkou tiptronic. (Neni to DSG) Pred asi 2 týždňami mi začalo pri radení z 3ky na 4ku vylietavať otáčky všetky ostatné rýchlosti radia pekne bez trhania ale z 3ky na 4ku mi vyletia otáčky niekedy sa stalo že až cez 6000 robí to aj v automatickom aj manuálnom režime. Skúšal som vymeniť olej nepomohlo to. V pamäti neni žiadna chyba. Minulý štvrtok mi hodilo auto do núdzového režimu ako vyleteli otáčky cez 6000 bol som akurát na ceste kde som nemohol zastať tak som vyradil do N a vypol motor. Naštartoval som zaradil D zrazu autom trhlo a prevodovka nechcela vôbec zaradiť. Medzi tým som už prišiel na odpočívadlo. Zastal som, vypol motor chvíľu počkal, naštartoval a už radila. Lenže okrem toho vyletenia otáčok z 3 na 4 mi začala ešte aj šmýkať 5ka a 6ka. Diagnostika nepíše žiadny problém. Hydromenič bude v poriadku výkon prenáša ako má aj dole kopcom brzdí motorom ako pred tým. Bol som u 2 mechanikov a každý tvrdí niečo iné jeden že sú zodraté lamely v prevodovke druhý že bude upchatý chladič olej keďže je originálny a auto má už cez 500 000km plus keď som kúpil auto v tedy malo 470 000km tak som vypustil úplne čierny, hustý a špinavý olej. Riešil už niekto podobný problém vie mi s tým niekto poradiť prosím čo s tým môže byť?
Vopred ďakujem za pomoc.
fzubaty
Príspevky: 1611
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat v Škoda Roomster

Príspevok od používateľa fzubaty »

500 tis je krasne najazd, a ak sa v prevodovke menil olej iba raz, tak je to doslova zazracny najazd.

Repas ta neobide.
Airo01
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.12.2022 10:53
Zdieľať na Facebook

Re: Automat v Škoda Roomster

Príspevok od používateľa Airo01 »

Vraj bol menený pravidelne vravel predchádzajúci majiteľ. A niečo na tom pravdy bude lebo 500 000 by nenajazdila si myslím
fzubaty
Príspevky: 1611
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat v Škoda Roomster

Príspevok od používateľa fzubaty »

500 tis je pekný nájazd na prevodovku...

Zbehni do Autolabs Ružomberok, ak to nemáš ďaleko.
Airo01
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.12.2022 10:53
Zdieľať na Facebook

Re: Automat v Škoda Roomster

Príspevok od používateľa Airo01 »

Ja som z Banskej Bystrice. Každopádne snažím sa vyhnúť repasu prevodovky lebo ako som si zisťoval tak okolo 1700 eur by to stálo. Lenže to je zároveň asi cena celého auta a to nemá zmysel toľko peňazí do toho dávať. Skôr ma zaujíma či by to naozaj mohol robiť ten pripchatý olejový chladič? Pokiaľ nemá dostatočný prietok. Keďže vraj v ostatných prípadoch by mala prevodovka trhať a šklbať a to nerobí. Radí pekne a plynule.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Automat v Škoda Roomster

Príspevok od používateľa martincichy »

15 rocne auto s automatom a 500 tis km a nevydokladovanym servisom nema hodnotu 1700 eur. S funkcnym automatom max 700 eur.

Mozes skusat menit jednotlive diely - alebo repas celkovy. Ak je auto inac v dobrom stave - vadny je len automat, repas automatu dava zmysel. Ak treba riesit brzdy, podvozok, brzdy - vykasli sa na auto. Srotovisko. Tie iste peniaze das do ineho auta. A hlavne bez automatu.
fzubaty
Príspevky: 1611
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat v Škoda Roomster

Príspevok od používateľa fzubaty »

Chladic oleja pre automat, ak je vo vodnom chladici, je to len mosadzna trubka, vo vnutri chladica, priemeru asi 2 cm. By som rad videl, cim by sa dokazala upchat, kedze vo vnutry prevodovky su knaliky s neporovnatelne mensim priemerom. Problemy s tlakom by ti signalizovala aj prevodovka, kedze ma snimac tlaku oleja. A dokonca aky by bol hypoteticky nizky prietok oleja, tak by sa prehrievala, co by zase signalizovala precodovka, kedze ma aj snimac teploty oleja.

Toho mechanika ze pozdravujem a mal by sa namiesto opravam aut venovat pisaniu rozpravok.

Pises ze sa olej pravidelne menil. Ako je potom mozne ze odtial vytiekol cierny olej ako si pisal? Su len dve moznosti. Olej sa nemenil s preto je spaleny a plny oterov. Alebo sa menil a kedze smykali spojky, tak sa spalil a je plny oterov. Co je ale uplne jedno, lebo prevodovka to uz ma za sebou.
Airo01
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.12.2022 10:53
Zdieľať na Facebook

Re: Automat v Škoda Roomster

Príspevok od používateľa Airo01 »

No dobre a repas tej prevodovky znamená čo vlastne? Čo sa tam musí vymeniť? Pokiaľ teda budem dúfať že hydromenič a mechatronika je v poriadku.
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Automat v Škoda Roomster

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

repas sa Ti už neoplatí za to si kúpiš druhé auto a lepšie, a motor je v akom stave ? nebude aj ten potrebovať repas? predaj to na diely alebo srotovisko
fzubaty
Príspevky: 1611
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Automat v Škoda Roomster

Príspevok od používateľa fzubaty »

Repas - menic sa meni automaticky, spojky, kose, olej vsetko co je zle. Pri repase ti vymenia vsetko, kedze nikto nebude riskovat….
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Automat v Škoda Roomster

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Airo01 napísal: 06.12.2022 12:58 Každopádne snažím sa vyhnúť repasu prevodovky lebo ako som si zisťoval tak okolo 1700 eur by to stálo. Lenže to je zároveň asi cena celého auta a to nemá zmysel toľko peňazí do toho dávať.
Máš skoro 15 ročné auto nižšej triedy, s pol miliónom kilometrov, ale tebe sa nechce zaplatiť repas prevodovky....
Ale jedna možnosť, ako sa tomu vyhnúť, by tu bola:
Už si zbytočne menil olej ("zbytočne" preto, lebo pri repase ho aj tak vymenia znovu), tak môžeš kľudne zaplatiť zbytočne ešte niekoľko demontáží a montáží prevodovky, keď ti budú hľadať ten tvoj upchatý kanálik, ktorý si si vysníval.

Namiesto, aby si obrátil zrak n nebu a poďakoval Pánbožkovi, že tá prevodovka umrela až teraz, ešte vymýšľaš somariny, ako s tým lacno vybabrať. Ak je naozaj cena repasu prevodovky hodnotou celého auta (čo samozrejme môže byť pravda) a ty nie si ochotný to platiť, veľa možností nemáš. Tu sú niektoré z nich:
- predať auto ako je za pár šupov. Doplatok na kúpu ďalšieho auta ťa vyjde určite viac ako repas prevodovky
- odtiahnuť auto na vrakovisko. To bude tiež niečo stáť a zostaneš bez auta
- rozpredať na diely. Tu zarobíš, ale potrvá to a musíš to niekde skladovať. A zasa zostaneš bez auta
- zohnať si rovnakú prevodovku, ktorá bude samozrejme približne v takom stave, ako tá čo máš teraz. Tá prevodovka bude niečo stáť, výmena tiež a nakoniec budeš možno aj tú musieť repasovať. Tú druhú prevodovku budeš musieť možno toľko krát zhadzovať a nahadzovať, že by ťa lacnejšie vyšlo kúpiť novú, lebo práca je dnes drahá.

Tá tvoja prevodovka má toľko závad, že ak si myslíš, že všetky vyriešiš prečistením nejakého kanáliku na starej prevodovke s pol miliónom kilometrov, mohol by si robiť predsedu Klubu optimistov.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Roomster - automat

Príspevok od používateľa oco13 »

Namiesto, aby si obrátil zrak n nebu a poďakoval Pánbožkovi, že tá prevodovka umrela až teraz,
lenže jemu tá prevodovka vydržala "len" 30t km
auto má už cez 500 000km plus keď som kúpil auto v tedy malo 470 000km
Auto s pol mega sa kupuje holý bosy jednoduchý atmosferický 8 ventil - vtedy je šanca že pár rokov pojazdí :300f:
Všetko ostatné je kúpa gulami a nie hlavou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Roomster - automat

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Zisti si kod prevodovky a u poliakov kupis taku istu jazdenu za par sto eur, za 150e ti ju vymeni aj jozko janko v garazi na skodovke, novy olej, filtre a par rokov pojazdis... tuto vsetci nad 300tisic km hadzu auto do srotu, bez ohladu na to co to je :d :D :d :D :42f7:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Roomster - automat

Príspevok od používateľa oco13 »

za 150e ti ju vymeni aj jozko janko v garazi na skodovke
Momentalne výmena motora v dedinskom servise 800 eur - motor dodal zákazník
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Roomster - automat

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco v akom aute? ..na fabii pred mesiacom som mal ponuku za 100e

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní