Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

f3lix
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.11.2021 15:35
Zdieľať na Facebook

Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa f3lix »

Budem meniť tlmiče na mojom Rapide (2013, liftback, beznín, 77 kW) a rád by som ich pri tej príležitosti nahradil tlmičmi a pružinami z paketu pre zlé cesty (chcem vyšší podvozok). Vedel by mi niekto napísať VIN z podobného auta (Rapid, liftback, benzín) ktoré tento paket má (kľudne do súkromnej správy)? Prípade čísla dielov: pružiny + tlmiče ak ich niekto vie. Ďakujem.
Naposledy upravil/-a f3lix v 09.11.2021 21:47, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mne to príde ako nejaký marketingový blud. niečo som googlil ale všetko čo som sa dočítal je že to platí iba pre variantu s 15" diskami.

Rozmýšlam čo má s tým spoločné priemer diskov? Či 15", alebo 16", alebo 17" vždy je vonkajší obvod kolesa (pneumatiky) takmer totožný, rozdiel je len v tom ako "vysoká" pneu je nasadená

A vygooglil som ešte toto na nejakom fore : Světlá výška je stejná. Obsahuje to zesílený kryt motoru, ochranu zadních příčných ramen a ochranu vedení brzdových hadic.
Aj toto : S paketom pre zle cesty je podvozok este nizsi ako bez paketu. Takze je to na zamyslenie. Samotne plasty znizia svetlu vysku vozidla pri rovnakých tlmicoch.

Týkalo sa to síce Octavie, ale predpokladám že v prípade Rapidu to bude podobne nezmyselný marketingový blud
linuser
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 17.11.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa linuser »

Su tam podlozky na zvysenie podvozku (1S0412311 alebo 6C0412311) vpredu a vzadu neviem. To ale asi nebude vsetko. Toto sa dost riesi na ruskych forach kvoli stavu ich ciest. Asi by som zasiel priamo do skodovky a dal si to nacenit. Tak som to ja urobil na O1.
f3lix
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.11.2021 15:35
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa f3lix »

Písal som importérovi a ten mi napísal že sa mám obrátiť na dílera Škody. Jeden z dílerov mi odpísal, že moja požiadavka na čísla dielov je v rozpore s duševným vlastníctvom značky. Díky.

Rapid s paketom pre zlé cesty má vyšší podvozok o necelé 2 cm oproti klasickej verzii (má iné tlmiče a pružiny). Ten paket obsahuje aj odolnejšie oplastovanie podvozka, ale o to mi nejde.
S tými priemermi diskov je to divné, našiel som nejaký cenník kde sa píše že na Rapid to nie je možné kombinovať s 17". V každom prípade mi už Rapid s 15" príde dosť tvrdý, na 17" to musí byť čisté utrpenie na slovenských cestách.

Blud je skorej to ak niekto na nejakom fóre tvrdí že s tým paketom je svetlá výška rovnaká alebo ešte nižšia. Napr. súčasná Octavia môže mať minimálne 3 rôzne svetlé výšky - športová, klasická a zvýšená (pre zlé cesty).
Tu je link na fórum kde sa konkrétne píše o koľko je auto vyššie: https://forum.skodahome.cz/topic/124056 ... %A9-cesty/

Ak by mal niekto Rapid s týmto paketom a bol by ochotný sa podeliť o VIN bol by som mu veľmi vďačný.
Naposledy upravil/-a f3lix v 09.11.2021 21:46, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked už si Škodovkár nebolo by lepšie tú Rapidku posunúť do sveta a vyriešiť to trebárs Yetim?
Lebo to čo chceš urobiť mi príde ako prešlapnutie z blata do kaluže
f3lix
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.11.2021 15:35
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa f3lix »

Riešiť výmenu dožívajúcich tlmičov rovno iným autom neni úplne to čo by som chcel.
Jedného dňa pôjde do sveta, ale ten čas ešte neprišiel.
wilz
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa wilz »

f3lix napísal: 09.11.2021 20:51 Písal som importérovi a ten mi napísal že sa mám obrátiť na dílera Škody. Jeden z dílerov mi odpísal, že moja požiadavka na čísla dielov je v rozpore s duševným vlastníctvom značky.
Teda keby som potreboval také niečo ako píšeš, tak by som určite nepísal nikomu, vtedy obvykle platí ľudové porekadlo, že kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie.
Ja podobné veci riešim vždy tak, že zájdem do servisu Škoda alebo VW, idem k pultu s náhradnými dielmi a slušne vysvetlím čo chcem. Pokiaľ v tom čase práve nie je pri pulte zástup zákazníkov, tak som sa vždy stretol s ústretovým jednaním.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa hjundai »

takto si skodovka vychovava zakaznikov.... ako aaa auto.... musis dojst...vidis nove auta... no v 21. storoci behat po salunoch dakujem pekne...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa achada »

A preco by mal hocikto stracat svoj cas vyhladavanim a poskytovanim cisel niecoho co si potom kupis inde?!
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kade chodís, že potrebuješ takéto " vylepšenie"??
Musíš počítať s zhoršenim jazdných vlastností, vyššej spotreby a podobne.
linuser
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 17.11.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa linuser »

Co to riesis tak komlikovane? Ja som zasiel k dealerovi Skoda do predaja originalnych ND. Tam som im povedal, co chcem urobit, ci by mi nedali k tomu cisla dielov, aby som si ich u nich mohol objednat. Ziaden problem s tym nebol. A co sa tyka tych jazdnych vlastnosti to je samozrejme ze budu horsie. Dufam, ze s tym majitel pocita- to je fyzika. Kazde auto, ktore sa zdvihne bude v zakrutach nedotacave a horsie drzat v zakrutach. Ale ja automaticky predpokladam, ze clovek, ktory chce vyssi podvozok, s tym asi nechce jazdit rychlo.
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa didoop »

a keby si popozeral katalogy a porovnal cisla dielov ?

Kód: Vybrať všetko

https://www.ilcats.ru/skoda/?function=getGroups&market=CZ&model=RAP&modelcode=740&year=2013&language=en
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
wilz
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa wilz »

achada napísal: 10.11.2021 06:09 A preco by mal hocikto stracat svoj cas vyhladavanim a poskytovanim cisel niecoho co si potom kupis inde?!
No napríklad preto, že tým niekomu pomôže.
Prečo tu poniektorí strácajú čas a obsiahlo rozdávajú kvalitné rady, na rozdiel o kopy vyrývačov, ktorí takmer ku každej téme pridajú svoj nič neriešiaci šplech
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa oco13 »

wilz napísal: 10.11.2021 19:35
No napríklad preto, že tým niekomu pomôže.
Witz - za 50 rokov sa mi ani raz nevrátila pomoc človeku - preto od istého času pomáham už len zvieratám.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid 2013 - paket pre zlé cesty , VIN alebo čísla dielov

Príspevok od používateľa seven549 »

f3lix napísal: 09.11.2021 15:40 (chcem vyšší podvozok).
ved to staci si kupit pruziny so zavitom viac ako to robili a robia a majitelia octavii 1 na vesnici koli vozeniu psenice ,bandurok a kdejake vozenia dlazby tehal na prace co doma stvaraju

predok je dole kolesa skoro v blatniku to neriesia unavene pruziny a no a zadok maju hore tak ze medzi koleso a lem blatnika das aj hlavu.auto stoji ako keby to mal nejaky pako ale plni to ucel.no a ty si das aj dopredu take pera.co viem tak to normalne kupili ulozenia pruziny tlmice za par susnov v autokelly.ved rapidka a octavia 1 maju zevraj rovnake napravy.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných