Škoda Rapid 1.2 TSI - rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Škoda Rapid 1.2 TSI - rozvody

Príspevok od používateľa dekarbon »

Ahojte.Chcem sa len púoradiť a zistiť či sa zhodneme v jednom názore.ide o výmenu rozvodov na Škoda Rapid 1.2TSi 90HP/66KW,kod motora CJZC,rok výroby 2015.ide mi o to že kedy na tomto aute vôbec meniť rozvody.Písal som aj priamo do škoda servisu ale zatial neprišla odpoveď tak ma napadlo že sa poradím tu.nakolko tento 4 valcový motor má rozvodový remeň a rozvody teda nemá realizované rozvodovou reťazou tak ich mám chuť meniť keď bude mať auto 90 000 km alebo 5 rokov.Zavisí čo nastane skôr.presne tak ako som to robil na starom aute Seat Ibiza.ešte uvidím čo mi napíšu zo škoda servisu ale čo myslíte? ja sa prikláňam k tomu intervalu 90 000 km.Samozrejme by s ato menilo aj s vodnou pumpou a termostatom lebo toto auto ho ma spolu zabudovaný aj s vodnou pumpou.

tato tema ma zaujíma lebo ja na tom aute strašne vela juazdím a za 5 mesiacov odkedy to auto mám tak som nabehal cez 30 000 km a vyzerá to tak že do konca tohto roka ak nie skôr to auto bude mať určite 90 000 km.nakolko u mńa je bežný ročný nájazd 60-70 000 km ročne a to niesom žiadny obchoďák ani nič podobné.lenh rposte je potrebné vybavovať veľa vecí a lietať sem a tam a tak behám autom furt a občas si hovoím že chudak nove auto.len teraz som ho kupil a už bude mať zachvilu 100 000 km:(
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

aešte ma napadla jedna otázka ohľadom rozvodov či toto auto má to čo VW Group teraz v poslednom čase rada používa pri rozvodoch že rozvodový remeň je ponáraný do olejovej lázne.Má totot auto takýto nejaký mechanizmus? Napadlo ma to preto lebo vžyd keď s ana aute vymení olej tak mtoor aj rozvody su take tichšie to je rposte počuť..Ale akonahle mám poklesnutu trocha olejovu hladinu lebo určitý ubytok oleja medzi výmenami tam proste je a stým neurobí nitko nič lebo retardované TSI motory tak je normálne počuť že hluk motora sa zvýši a dalo by sa to prirovnať k zle mazanej reťazi ten zvuk taky rapkavy taky..jak nasraty vysavač alebo ajk by som to povedal..tak kvoli tomu ma napadlo či to auto nemá tak robené rozvody že ako je klukový hriadel tak či v tek oblasti v dolenj časti rozvodov ten remeň neni ponorený do oleja.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne ked robil rozvody mhlavaty, povedal ze to by zvladlo este raz tolko, laco mozes urobit pokus, niekto musi byt prvy, jak Gagarin :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

daj to vymenit aj skor samozrejme sa nic nestane...ak jazdis tolko vela auto sa ti odvdaci ale pravdu ti poviem mal som tsi a uz nikdy viac..mal som tu cest v roku 2011 s golfom 1,4 tsi a 92 kw a ver mi uz vtedy to nechcel nikto odkupit auto malo 3 roky cize bolo r.v. 2008 a predal som to do CCC čiek lebo sa to nedalo predat malo to 45000km a vymenene rozvody ale ten chraplavý zvuk ako zo zadrhnutého vysávaca stál za to....pri tolkom nájazde ako máš preco nekúpiš diesel?
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

on má remeň, ty si mal reťaz,teraz tie tsi idú tak že o tom ani nevieš.určite je to jeden z najtichších motorov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných