Škoda Rapid - vysoka spotreba oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Hlasovanie ukončené 11.05.2019 14:55

Ano
2
33%
Nikdy
4
67%
 
Celkom hlasov: 6

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Škoda Rapid - vysoka spotreba oleja

Príspevok od používateľa dekarbon »

Ahojte.Mám auto Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSI 66KW/90HP,rok výroby 2015,kod motora CJZC,najazdené necelých 60 000km,pravidelný záručný servis,olej menený prvýklrát po 30 000 km ako bolo uvedené v servisnej knižke,potom každých 15 000 km.Auto som kupil keď malo zhruba 18 000 km.Zábeh som ja nerobil.Pravdepodobne ho zabiehal prvý majitel.olej používam s normou VW 504.00 Castrol 5w-30 doporučený škodou.Ano v poslednej dobe ho fest naháňam po dialnici ale aj tak by behom 15 000 km nemal byť stav medzi výmenami že tesne pred servisom oleja pozriem na merku a takmer na minime.Musel som dolievať 1 liter oleja a ešte by mu bolo aj málo tomu autu.je normálne aby to žralo tolko oleja?
Naposledy upravil/-a dekarbon v 11.05.2018 14:55, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to je vela ? vela je vyse liter, ale na 1000 ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

lakinooo napísal:áno, je to pre tsi motoroch úplne normálne.
kukam včera na tu rysku oleja ešte pred cca 5000 km som kontrolovala bola polovica naplne.vcera pozeram a hladina pri minime ale auto zatial nehlasilo ze doliat ale aj tak som tomu dal 1 liter rposte ako zda sa mi to moc.-Na 15 rocnom seate co mam to auto ma cez 400 000 km som musel dolievat liter oleja len raz za 7 rokov co ho vlastnim to auto.Odvtedy minimalna spotreba oleja.sa fakt anserem a budem tam liat 5w-40 to co do seatu ale to je zas norma vw 502.00
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Zvykaj si...pri tychto motoroch uplne normalne...este sa to len pri tych kilometroch zacina a uz sa stazujes :d :D
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Ja mám 1.2 TSI 77 kW, približne 10 000 km od poslednej výmeny oleja a ešte som nič dolievať nemusel, hladina na mierke klesla asi o 1-2 mm.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

kukam včera na tu rysku oleja ešte pred cca 5000 km som kontrolovala bola polovica naplne.vcera pozeram a hladina pri minime ale auto zatial nehlasilo ze doliat ale aj tak som tomu dal 1 liter rposte ako zda sa mi to moc.-Na 15 rocnom seate co mam to auto ma cez 400 000 km som musel dolievat liter oleja len raz za 7 rokov co ho vlastnim to auto.

>áno ale chceli zákazníci chcú 1,2 s 150k, a spotrebu 4,5l ->tak sa to asi niekde musí prejavovať, zábeh je neznámy, ak bol olej prvý x menený po 30t, tak to musí byť paráda...a ešte tam liať 5w30 a hnať to po diaľnici.... no ja sa čudujem že to nežerie viac....síce stačí asi počkať....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prvá výmena po 30 tis je už nenapraviteľná chyba.Syn keď kúpil nové za tie km mal olej vymenený tri krát.Takže jemne povedané,to najzákladnejšie sa po... a to úplne dokonale.
Tie motory majú geneticky danú predispozíciu na papanie oleja,čo je dané konštrukčne,tam ozaj stačí trošku tomu pomôcť a problém je na svete.Aj keď sa zdá byť 60 tis km málo,je to hrovo dosť na znefunkčnené odsávanie a separáciu oleja.Ja som nezažil a dokonca ani stopu nenašiel o takom servisnom úkone,akým je odmeranie tlaku v klukovej skrini.Akoby táto problematika neexistovala,pritom je v týchto veciach kľúčová.Ak sa niečo nikdy nemeria a nekontroluje,tak nie je nik ani schopný posúdiť hranicu odkiaľ už niečo nie je v poriadku,pretože.... Ak niekto nevie čo a ako má byť,nikdy nenájde závadu a teda vec opraviť tam,kde si opravu vyžaduje.Aj keď to priamo oprava nie je a správne by mala znieť - údržba.Každý pindá na diesle lebo EGR sa sviní a treba čistiť pravidelne.Ale benzín nie je o inom,ale to zase asi potrebuje desať rokov kým sa na to príde.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

i tak si myslim, ze liter na 15000 neni o com sa vobec bavit, argument mam stary serbel co nebere olej je onicom, jazdi nanom ked je taky super ! a nekupuj novy vergel co ma tenke kruzky jak tu quatro naznacuje, postavene na znizene trenie, kde odvratena strana je proste nejaky ten prechod oleja cez piestovu skupinu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

vo formuli 1 tymto sposobom obchadzali max moznu spotrebu benzinu. spalovali k tomu aj olej. ale uz ich obmedzili aj v spotrebe oleja. no bohvie kolko to z toho "podvodu" dostali do osobakov a inde.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

strasne suhlasim s panom Hlavatym hore, ked tvrdi ze prva vymena oleja v NOVOM autiaku po 30.000km je NENAPRAVITELNA chyba. Ja by som pouzil daleko slovenskejsie, krcmovejsie vyjadrenie.

Nedokazem pochopit aj tu logiku v "olej menený prvýklrát po 30 000 km ako bolo uvedené v servisnej knižke,potom každých 15 000 km".

Dofrasa preco automobilka predpise prvy olej vymenit po 30.000km a potom po 15.000km ? Tam nie je za mak sa coho chytit z hladiska rozumu.

Ked je autiak surovy, novy, ked sa tvori najvacsi oder co v masine nastava, prave vtedy je nutne ten sprosty olej co najcastejsie menit. Ja keby som si kupil novy autiak, tak prvy olej ide von po 1.000km, potom 3.000km, 5.000km a pristal by som na 10.000km trvalych intervaloch alebo rok.

Mal by som sialeny strach drzat olej v masine 0 - 30.000km. To by mi proste svedomie a stipka technickeho povedomia ktoru snad mam jednoducho nedovolila.

Zrejme aj kvoli mojmu olejovemu servisu nemam problemy ako mnohi - uz so videl rozoberat bmw 335i s 82.000km na zakarbonovany motor a podobne chutovky. Ano, benzin.


Nevzduvaj tu nestastnu jedna-dvojku po dialnici a budes mat mensiu spotrebu oleja. Neviem odkial kam lietas, ale usetrit 30 minut durchom cez cele Slovensko ti mozno nestoji za to stravit X tisic v servise. A ked chodis Bratislava - Zilina co je dost slusna streka, 200km, tak usetris 15 minut ked namiesto 120 pojdes 150 vsade kde sa to NEDA (lebo to nie je legalne).

Neveris ? Vyskusaj.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ludia si vedia dokonale odovzdať všetko negatívne a hlúpe.Ale pozitívne a múdre je ozaj velký problém čo i zavetriť.
Prišiel mi raz pán z PD-čkom meniť hydrá pri cca 250 tis km.Tak som si povedal že ok,radšej teraz ako neskoro.Už diagnostika na vstupe bola excelentná..jednoducho motor z výroby.Otvoré ostali aj moje ústa keď sa vybrala vačka a premerala,a keď už bolo možno hydrá chytiť do ruky.Stav nenormálny,čiže perfektný.To ovšem ale tak nebýva u PD,pretože tam po 200 začína pomalý ale istý devast hydroštelov a následne vačke ubúdajú mm.Takže prvá otázka bola na pána...ako bolo doteraz servisvané auto ? Takže presne ako každé,až na to,že olej zásadne 10 tis a značka trochu nezvyklá aj trochu drahšia.To je sila dobrého olejového servisu.
Je chybou fóra že dovoluje odprezentovať množstvo názorov hlboko pod pás,čo ale iný neznalý nemá šancu rozoznať.A oleje,baby,politika a fotbal,no ktože na slovensku už len tomuto nerozumie keď tu tribológmi sú už malé deti,kedže tato
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

všetko pekné ale tu je hlavne neférový prístup výrobcu. Keď je jasné že aj moderné auto potrebuje zábeh a ak ho potrebuje tak jasne potrebuje aj prvú výmenu oleja po tom zábehu teda 2-3 000km... pozrime sa na to očami nejakého sochára ktorý si kúpi auto - pozrie do knihy vo viere že tam nie je klamstvo, dá na radu servisu vo viere že ho neklamú...
Bohužiaľ svet je dnes plný svinstva.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

coby klamstva, ved oni hovoria jasne, davame 100000km/5 rokov ze ta kara vydrzi ked sa k nej budes takto chovat, vid navod, zeby s troma vymenami nevydrzal motor 90000? chcete sa aj stavit ? :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ta hej ale doba záruky nerovná sa životnosti auta. Predpokladám že očakávaš že veci dlhodobej spotreby vydržia dlhšie než 2 ročná záruka...
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Ty možno áno, ale výrobcu to už nezaujíma. Ten naopak očakáva, že si po skončení záruky kúpiš nové auto.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných