Škoda Rapid - STK

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Škoda Rapid - STK

Príspevok od používateľa dekarbon »

Čaute.Koncom tohto roka ma čaká STK a Ek prvá na aute po 4 rokoch od uvedenia do prevádzky.Lenže je tu trocha problem...Pri oprave defektu som si všiom trošička vytečený zadný tlmič ta olejova stopa bola tak cca 5-6 možno do 8 cm čo podľa tabulky zo stránky kayaba tlmičov je ešte v norme..Aby bol tlmič zrelý na výmenu mjusí byť zaolejovaný podľa oficialnych dostupných info až cez polku celej jeho dlžky..No... a včera som skušal zadnuý naparvu pohupať keď som mal otvorený kufor a mala dokmyt..jeden ale bol tam..pri plnom obsadenbí auta na dialnici auto troošička začína plávať to normálne cítim..ale pri obsadení jednou alebo dvomi osobami je všetko ok...Volant pri vyberaní zákrut zatial netreba korigovať a upravovať jazdnú stopu len....rozmýšlam či si radšej nanašetriť rýchlo prachy predsa len na výmenu všetkých 4roch tlmičov lôebo keď uvidí technik na STK ten zaolejovaný tlmič tak ma vyrazí stým autom cez zatvorené dvere si myslím..Ja osobne na tom viem odjazdiť ešte minimálne aj 80 000 km bezrpoblémov a meniť ich pri 200 000 km alebo neskor..predsa len su to originaly ešte(auto má teraz 133 000km) len...stve ma to že nikdy neviešte že na akleho technika na STK natrafite ..niekto to môže pustiť v takom stave a niekto zas nie....to je to..preto sa chcem poradiťči sa aj vy priklonite k tomu že či radšej vymeniť..lebo predsa len..čert nespí..v servise mi odporučili už výmenu okolo tých 150 000km čo ja budem mať nabehané určite ešte pred STK než pojdem..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Cítiš, že auto pláva a ty riešiš STK?! Tak ho pred STK vystriekaj brzdovým čističom a jazdi pokojne ďalších 80 tis. km... :::
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

takže výmena asi istá že?
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

cicmanec ti tym chcel povedat aby si tlmice vycistil (brzdovym cisticom) aby vyzerali ako nove a nemusis riesit vymenu... co ja viem tak tlmice na stk neriesia, vymen ked uznas za vhodne...

mimochodom, hod sem ten link od kayaba kde si cital o tych otecenych tlmicoch ze su este v norme... rad si to precitam, a dalsia vec, rapid-ka ma tlmice od kayaba?
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Kayaba tlmic stoji 30eur kus, to je spolu 60eur za par. Najlacnejsi rapid na nete pojazdny stoji 6000eur. To mi vazne chcete povedat, ze majitel auta, ktoreho hodnota je 6 litrov nema 60eur, + 20eur na vymenu zadnych kvalitnych tlmicov? Kde som na akom fore? Tankujes za co, za stravne?
AR156
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 22.06.2010 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AR156 »

Slovenská mentalita je taká,že rieši tých 80 eur pretože si kúpil nové auto,pretože mať nové,je také......slovenské :D Ale vdaka novému autu,má dodnes splátky na auto,má značne obmädzený rozpočet a preto zrejme nemá na obyčajné tlmiče.A ak náhodou dotyčnému krivdím....Tak sa stavím,že množstvo ľudí sa v tomto texte nájde... :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pockaj az ked cely vytecie, utri a uz bude podla kayaba navodu ok stale, aj stk bude pohode, je to predsalen original skoda, ja bych nechal vsetko povodne navzdy !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

[url] https://www.clublexus.com/forums/gx-1st ... id=1&pid=3 [\url]

tuto je a ja som to mal v stave LEVEL 4
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

misokgb4 napísal:Kayaba tlmic stoji 30eur kus, to je spolu 60eur za par. Najlacnejsi rapid na nete pojazdny stoji 6000eur. To mi vazne chcete povedat, ze majitel auta, ktoreho hodnota je 6 litrov nema 60eur, + 20eur na vymenu zadnych kvalitnych tlmicov? Kde som na akom fore? Tankujes za co, za stravne?
Ano sice tolko stoji ale mne ide o to že existuju normy podla ktorých ten tlmič ešte nieje potrebne vymeniť..len je to take diskutabilne či to ešte nehať a jazdiť stým aby to bolo v stave že už fakt rozsypanom alebo to vymeniť pred stk..ja tam píšem o tom že ide skor o technika na stk..exuistuju technici co to budu pozeraťa povie mi ale ved vy mate vytečený tlmič končite opakovana hej? a potom su tu technici na stk ktorí to možno ani nepozru..ja neviem kto tam bude na stk aký typ technika ani ako sa k tomu ten technik postaví ked to uvidí..mne ide o to že najradšej by som tam ten tlmič aj ked presakuje olej ešte nehal a dojazdil to..ja pocitovo viem zhruba kedy ho meniť a ten stav zatial ešte nenastal až tak uplne...ano píšem že auto pláva pri zaťažení na dialnici pri vyššej rýchlosti ale to ešte stále nieje stav na výmenu..podla mna je stav na vým,enu tlmičov až vtedy ked maju nabehané niečo okolo 200 000 km..presakuje olej a auto pláva jak mega lod pri dokonalej burke niekde na mori pri obsadení len vodičom..až VTEDY je podla mna potrebné dať nove tlmiče..ale to že ten tlmič trocha resakuje ja an tom ešte viem jazdiť do tých 200 000 km..len s abojim že ma na stk za to vyhodia lebo technikovi sa to nebude zadt a kvoli technikopvi bvudem robiť predčasnu vymenu tlmiča lebo niekomu sa niečo nezdalo..no ..toto ma serie..je to o tom kto na to ako pozerá..niekomu sa mozte ten stav zdať že je to na výmenu ale ten sofer an tom vie bezproblemov jazdiť ešte pomaly polku životnosti auta..nechcem to meniť za každu cenu
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. Riešiš tu kraviny ako či máš tlmič pred STK utrieť alebo nie! :::

2. Tlmič nie je len o plávaní auta, ale aj o brzdnej dráhe!
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid - STK

Príspevok od používateľa karool »

dekarbon napísal:Čaute.Koncom tohto roka ma čaká STK a Ek prvá na aute po 4 rokoch od uvedenia do prevádzky.Lenže je tu trocha problem...Pri oprave defektu som si všiom trošička vytečený zadný tlmič ta olejova stopa bola tak cca 5-6 možno do 8 cm čo podľa tabulky zo stránky kayaba tlmičov je ešte v norme..Aby bol tlmič zrelý na výmenu mjusí byť zaolejovaný podľa oficialnych dostupných info až cez polku celej jeho dlžky..No... a včera som skušal zadnuý naparvu pohupať keď som mal otvorený kufor a mala dokmyt..jeden ale bol tam..pri plnom obsadenbí auta na dialnici auto troošička začína plávať to normálne cítim..ale pri obsadení jednou alebo dvomi osobami je všetko ok...Volant pri vyberaní zákrut zatial netreba korigovať a upravovať jazdnú stopu len....rozmýšlam či si radšej nanašetriť rýchlo prachy predsa len na výmenu všetkých 4roch tlmičov lôebo keď uvidí technik na STK ten zaolejovaný tlmič tak ma vyrazí stým autom cez zatvorené dvere si myslím..Ja osobne na tom viem odjazdiť ešte minimálne aj 80 000 km bezrpoblémov a meniť ich pri 200 000 km alebo neskor..predsa len su to originaly ešte(auto má teraz 133 000km) len...stve ma to že nikdy neviešte že na akleho technika na STK natrafite ..niekto to môže pustiť v takom stave a niekto zas nie....to je to..preto sa chcem poradiťči sa aj vy priklonite k tomu že či radšej vymeniť..lebo predsa len..čert nespí..v servise mi odporučili už výmenu okolo tých 150 000km čo ja budem mať nabehané určite ešte pred STK než pojdem..
Kamarát aké rady čakáš?.ludia prefajcia,prepiju,prehazarduju stovky eur mesacne.Ty tu riesis tlmice.chod na test tlmicov,popr.za dobrym mechanikom,ked treba vymenit,vymen.bavime sa tu o sume cca 150-200€.....tlmic ma vplyv na bezpecnost avelku.jazdit s vytecenim tlmicom to ti zacne pomaly odrovnavat napravu,pneumatiky.......boze ludia
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

dekarbon napísal:.podla mna je stav na vým,enu tlmičov až vtedy ked maju nabehané niečo okolo 200 000 km..presakuje olej a auto pláva jak mega lod pri dokonalej burke niekde na mori pri obsadení len vodičom..až VTEDY je podla mna potrebné dať nove tlmiče..ale to že ten tlmič trocha resakuje ja an tom ešte viem jazdiť do tých 200 000 km..len s abojim že ma na stk za to vyhodia lebo technikovi sa to nebude zadt a kvoli technikopvi bvudem robiť predčasnu vymenu tlmiča lebo niekomu sa niečo nezdalo..no ..toto ma serie..je to o tom kto na to ako pozerá..niekomu sa mozte ten stav zdať že je to na výmenu ale ten sofer an tom vie bezproblemov jazdiť ešte pomaly polku životnosti auta..nechcem to meniť za každu cenu
No páni a uvedomte si , že aj vy denne stretávate takéhoto a podobných na našich cestách.
Potom , keď ja tu poviem že by som zrušil 90% VP na Slovensku, bez možnosti vrátenia tak som za ccta. :40bd:
Milý Dekarbon - tebe by som nezveril ani pokazený čínsky bicykel.
A Ak by sa ti náhodou zdalo, že máš kamion v protismere tak tomu never a kludne predbiehaj - je to len zdanie. :40bd: :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

level 4... :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

no nic..uvidime co tobude robit pri bočnomk vetre ked bude na jesen viacej fukat..ak to bude moc zle že am to bude hadzat zo strany na stranu tak asi pouvazujem ze nasetrim dajako a vymenim to ale..aj tak si myslim žeby originaly nemali byt vytečene a nefunkčne takto skoro 130 000 km na riginalne diely je strasne malo..to rposte musi dat 200 - 250 000..pototm že s ato rozpadne poviem ok ale...podla mna je skoro a netreba sa bat ja mam dostatocne vela skusenosti a dostatocne vela najazdeneho..ja to ubrzdim keby daco a mozete mi verit ze sa aj vyhnem a nenakurim to do nikoho z vas ked tak tak jedine do stromu
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Min polovica tu prispievajucich jazdi s prepustajucimi tlmicmi,asi aj ja vo fabii a aj oco vo vsetkych jeho tragacoch ale neriesime to tu... treba si trocha nastavit zrkadlo páni.

Dekarbon spekulujes o vsetkom ako panna pred prvou j.backou ... :) , vymen/nevymen, je to tvoj problem,tu na fore to urcite nevyriesis
Naposledy upravil/-a autolaik v 26.09.2019 11:25, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných