Škoda Rapid spaceback 1.2TSI - Klima

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Škoda Rapid spaceback 1.2TSI - Klima

Príspevok od používateľa dekarbon »

caute,porsím Vás viete mi neikto poradiť čo sa dá ešte urobiť lebo som už z tohbo uplne smutny a nešťastný.Vpodstate nové auto,nemá ani dva roky,ano dlhšie stálo lebo to bola predvádzačka ale problém je takýto:vždy keď zapnem klimu tak dosť výrazne smrdí takým zatuchnutým smradom a po pár minutach prestane.Už 2x to bolo detinfikované ozónom 45minut vkuse po každý krát,kabínový filter bol vymenený a problém furt púretrváva.Vždy keď spustím klímu tak zasmrdí an niekolko minpť že idem z toho zdochnúť a potom to prestane.Keď pustím len ventilátor tak nesmrdí absolutne nič.Už som rozmýšlal že skúsim ten penový čistič ale zas je to nové auto tak s penou dovnutra vzduchoitechniky moc nechcem ísť,ozonové čistenie je neučinné,meniť výparník tioež nechcem lebo je to nové auto ešte v záruke a a keď sa raz do toho začne šahať tak s rozoserie absolutne všetko a budem mať nové auto uplne dosraté,neviem či by nepomohlo sú také spreje čo sa daju do auta pustí sa vnutorný okruh a ono to vyfučí v interieri a prečistí vzdchotechniku ale neviem:( potebujem pomoc stýmto lebo už fakt neviem čo stým:(
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Toto sa poväčšine stáva v autách vtedy, ked majiteľ príchádza v lete domov a nevypne aspon 2 km pred domom klímu...proste ide až pred barák so zapnutou a vypne sa vlastne spolu s motorom..vtedy sa nevysuší výparník a vlhko ostáva v ňom a vtedy sa tvorí ten zatuchnutý smrad...a navyše ked to bola predvádzačka a nikto na nej nejazdil dlhšiu dobu tak si zober čo sa tam asi vo vnutri dialo..
Skús ale prečistenie s tým sprejom-mnohí si to pochvaluju, ale kup nejaký kvalitnejší, tie za 4 eurá stoja zaprd...
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

diki moc za radu ešte ťa poprosím vieš mi dať tip na nejakú tu kvalitnejšiu značku spreja? ďakujem
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

napríklad Wurth..ked som tam pred rokmi robil tak išiel na dračku :) aj ked je trošku drahší..
Ale určite lepší ako nejaký Sheron a Starline a pod. šmejdy..
Určite vypínaj klímu skôr stačí 1-2 km..tých 5 minut jazdy bez klímy nikoho nezabije a navyše sa tým riešia tieto smradlavé problémy..
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Nechapem vsak, preco na to vyrobcovia automobilov nemyslia a po vypnuti klimy neostane na nizssich otackach bezat ventilator aspon 2 minutky na vysusenie vyparnika ... maju to vobec niektore auta, ak ano opravte ma, ale ved by to stalo zopar drobnych a problemy s mnozenim plesni a bakterii vo vlhku by sa vytratili...
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

takže som to v principe pochopil spravne že treba chvilu pred prichodomk pustit len ventilátor aby sa vysusil vyparnik
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Jasne, vypnes klimu a nechas bezat len ventilator...
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

no ma presne takto to robim odkedy mam to auto ale už bolo neskoro lebo ten sjarajt na vyparniku už je dlhodobo určite,.dnes to skusim rpedsa asi tym sprejom vystriekať vyberiem pelovy filter lebo bol menený pred pár dnami takze nebude zaneseny este a vystriekam to a uviudime..zjavne je to zasrate natolko že dezinfekcia ozonom je absolutne neucinna,to by chcelo vybrat ten vyparnik a manualne ho vycistit asi alebo dat novy
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Zaujimave co sa tu s tym smradom od vyparnika clovek dozvie a ze treba pred vypnutim auta aj vypinat klimu? Ale je divne,ze mal som rozne auta roznych znaciek -od audi cez mitsubishi az po mercedesi a toyoty ktore uz mali aj nieco zasebou najazdene a nikdy som tiez pred vypnutim motora nevypinal klimu ani nepustal ventilator vtedy a v aute nikdy klima nemrdela ,ze reku skodovka to robi inak tu klimatizaciu ci ako? Jedine raz mi smrdel mercedes-hlavne ked postal den ,dva na slnku tak vtedy z kozeneych sedadiel a calunenia isiel strasny puch od cigariet lebo to bolo auto po asi tuhom fajciarovi a nepomohlo ani viacnasobne a drahe cistenie a dezinfikovanie interieru+ koze + klimatizacie ale zase bol to smrad po cigaretach lol :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bez najmenšieho zámeru spochybńovať komukoľvek to čo napísal,mám tú istú skúsenosť ako dodik13.Dokonca s klímou sa vonkoncom nemanipuluje tj ide vždy,u mňa u chlapcov,ide neustále.Jedno môžme zanedbať je ročné,ale druhý syn tam je desaťročné,nevestine ešte staršie,moje 17 ročné,nikdy sa dokonca nikto nedotkol klimatizácie,tj ani neplnil.Ale kedže som rozoberal stovky búračiek viem jednu vec,po rôznych zákutiach záhyboch dokonca na rebrách výmenníka sa veru kadečo nájde.Ihličím počínajúc,zdochnutou usušenou myšou končiac.Iba uvažujem nahlas či celý pach trochu nesúvisí z novodobou generáciou aut,kde po odstavení auta zaparkujú klapky kúrenia a klímy do východzej polohy.A či preto aj nenastane stav že sa systém prestane dlhý čas vetrať.Neviem,kedysi sa lankami ovládalo takmer všetko,klíma až na ovládanie bola stále klíma,ale nech uvažujem ako chcem,neviem či som mal niekedy páchnucí systém.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

BMW X6M 50d 2016
Klimu mam nastavenu tak, ze hned pri stisknuti start tlacitka mi fuka sklo, na vodica (hlava, nohy) na spolujazdca a sediacich vzadu (hlava,trup,nohy). Nastavene na interier 22°C Klimatronik nevypinam NIKDY (dokonca mam nastaveny automaticky vnutorny okruh po 5min od nastartovania). Ventilaciu sedadiel na 25°C. V menu nastavene active park ventilation (pokial v aute stupne teplota nad 35°C automaticky spusta a chladi pripadne led klesne pod 10°C taktiez zacne automaticky kurit. Podotykam klimu nikdy mevypinam, od prveho nastartovania a nastavenia to tak je. Nikdy som nemal problem so smradom. Auto ma skoro 90.000 najazdene a bez problemov.
Daj to do servisu vsetko pomenit a mas pokoj. Tepy ze ked sa to raz rozoberie tak to nieje ono :d :D tak fajn. Tiez ked nebude svietit jeden xenon tak nemenis? Lebo ked raz das tu krytku dole tak to uz nebide dobre drzat (vsak parkovacka svieti)...
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Vyzera, ze tomu pomoze len kvalitne vycistenie vyparnika.Napr. ajatinom.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

treba niečo na dezinfekciu nastriekať priamo na vyparnk dnuka a možno aj nejakym stlačenym vzduchom vyfukat von čo najviac toho bordelu ,spreje su len chvylkove riešenie a ozon tiež čo mam skusenost a tiež mam skusenost že ak sa klima nevypina skorej tak na niektorych autach to nevadi a smrdieť nezačnu a na inych to zas vadi a smrdieť začnu. Asi zaleži od vela veci konštrukcie vzduchovodov klapiek a pod. Rozdiel vidim aj doma na dvoch klimach v byte každa ina použivaju sa plus minus rovnako a jedna nesmrdi ani po 10 rokoch a to ju čistim menej často ako tu druhu a tam je to poznať že smrdi a musim ju čistiť aj viac krat do roka . Jedna je ale klasika ON OFF a druha Inventor. Možno aj to ma vplyv na rosenie vyparnika a vznok rôznych vhodnych podmienok. . Najlepšie zohnať čistiacu kvapalinu pre profesialne použitie neviem už názov toho čo mám doma raz mi to dakto doniesol odliate vo PET flaške od nejakeho chladiara , liter okolo 20e vraj stoji a riedi sa to ešte vodou cca 1:3 a nanaša a strieka ručnym rozprašovačom . Smrdi to silno po alkohole a nejakej dezinfekcii. Ozon dezinfikuje ale.... ak je tam nános bordelu tak ten sa tým neodstráni a pri dalsom zvlhnutí sa tam zas namnožia tie svinstvá a smrad sa opakuje .
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

V niektorých drahších interiérových klimatizáciach typu inverter práve že je funkcia dobehu ventilátora vyparnika po vypnutí klimatizácie. Aj ja mám také skúsenosti, že vo viacerých autách problém nie je, no v niektorých zase áno. Aj tak mi to vysušenie vyparnika pride celkovo logické aby sa tam nemnozili baktérie a plesne... preto so sa pýtal či sa niekto nestretol s takouto funkciou v aute...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Rozmyšĺam nad tým, že by bolo dobre ten system vetrania vysušiť , to znamená zapnuť kurenie na "plne pecky" a tak pojazdiť aspoň 20 minut.

Možno by tomu pomohlo

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných