Škoda Rapid 1.2TSI - zapach z klimy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Škoda Rapid 1.2TSI - zapach z klimy

Príspevok od používateľa dekarbon »

Ahojte.Prosím Vás mám auto Škoda Rapid 1.2 TSI ročník 2015,CJZC kod motora,66KW verzia.Už vyše roka sa trapim avšak bez výsledku zo zápachom z klimy.Ten zápach je taký zatuchnutý hrozne vzduch tkorý je cítiť po naštartovaní auta možnbo vždy tak cca minutu až dve a pototm po celu dobu jazdy už nie.X krát naozaj nepsočetne krát som bol na dezinfekcii ozonom,milionklrát som pomenil kabinovy filter už v servise na mna kukali ci mi nehrabe že tam chodim na tu dezunfekciu pomaly kazde 2 tyzdne co mi to furt smrdi..okej vzdy to pmohlo na par tyzdnov ale vzdy s ato vratilo..skusal som aj pennovy cistic klimy nastriekat do vyduchov ale aj tak sa problem opakoval..nechcem kvoli tomu rozoberat celu palubnu dosku auto nema ani 4 roky a ked s auz raz bude do toho šahať už to nikdy nebude ako nove..porblem je je neviem čo stým..či mi tam dačo nezdochlo lebo to je hrozne furt dokola ten isty zapach a riesenie sa mina ucinku..kopa penazi vyhodenych a nic..preto este rozmyslam ci skusit tie jednorazove spreje co sa nehaju v interieri auta vystrioekat a mali by precistit klimu alebo vybnrat kabinopvy filter a nastriekat penu na cistenie dovnutra cez otvor kam sa dava filter..OTAZKKA JE ci sa tade dostanem na vyparnik klimy lebo asi ten bdue sposobovat tento problem..poslednoa moznost by bola ansrat sa vykuchat cely drbnuty vyparnik do riti a a dat tam novy..je pravda je tento rpoblem mam prakticky od kupy auta.Ked som ho kupim malo 18 000 km neviem ako sa snim ajzdilo kolko sa snim jazdilo ako bolo o neho starane pocas tych 18 000 neviem nic..len som ho kupil u distributora a bral som to sak nove auto 18 000 len to bude ok.. ano ale zachvilu s aobjazvil ten zapach z klimy akonjecx opdvetdy..furt len ebham an dezinfekcie nachvilu to pomoze ale pototm sa to zas vrati..neviem uz co stym..ci to dat rozobrat alebo sa ist obesit
ommko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 16.10.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ommko »

skus ten cistic klimy nastriekat cez hadicku, ktorou vyteka kondenzat z klimy pod auto. Takto by sa mal dostat priamo do vyparnika.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dam ti prirovnanie, mas osraty zachod - misu a ty striekas pred zachodom na chodbe, vsetko mozne si nakupil a vyskusal a cudujes sa ze to houno tam stale je :4090: :40bd: , apropo to co napisal predrecnik neni uplny nezmysel, ale vsetko je vzdy otazkou miery lol, v zasade ide o to dostat sa priamo na vyparnik o tom je to cele... :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Odnes to do servisu ak sa to musi rozobrat ine ti neostava, tvoje auto nie je vesmirna lod ako rozoberu tak poskladaju... Viem ze he to robota na p.... ale s tym zapachom ti ine ako dat to urobit ani neostava... :28b7: vela stastia na ten spravny servis
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

Mohol by som tu niekoho poprosit ci by ste mi vedeli najst schemu odkial ma ta skodovka nasavanie vzduchu do interieru? dakujem
ommko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 16.10.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ommko »

pisal si ze si menil kabinovy filter. tak cez ten sa nasava vzduch do kabiny. ak si ho menil mal by si vediet kde je.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Na vyparniku mas plesen
WC40
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2016 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa WC40 »

Mal som podobný problém s klimou v peugeote.
Až keď som dal kabinovy filter uhlikovy, zápach zmizol. Auto som mal od nova. Klasický filter nepomohol...
ivan-k
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.01.2019 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan-k »

neparkujes pod stromom? listie a podobny bordel mozno napadol do kanalov na odvod dazdovej vody pod kapotou predtym. Vacsinou ked sa to zapcha tak to hned zacina hnit a zapacha to ked pustis klimu. skus to pozriet a pocistit, no a samozrejme aj odplesnit ten vyparnik.
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Ja som mal podobný problém, po zapnutí cca 1 min. smrad z vetrakov. Potom som tam dal uhlikovy filter, ale čo mi pomohlo úplne bol filter a antibakteriálnou úpravou, ktorý je síce najdrahší ale účinný. Možno je to aj tvoj prípad.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

inak z tohto som vzdy prekvapeny, ze servisy po tolkych rokoch skusenosti s klimatizaciami stale skusaju homeopatika typu ozon atd.

tak ako pise bajo, tvoj zakladny problem je vo vyparniku, ked sa zbavis bordelu v nom, tak to prestane .. no a potom to chce samozrejme trochu pravidelnej udrzby, dosusat klimu atd.

mal som jazdenu toyotu kde bola predoslym majitelom zanedbana klima a pomohol az bajov 'nemocnicny' recept :d :D ten 'rozsah farieb' co odtial vytiekol bol skutocne zarazajuci
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:2f93:, v lekarni za 10e/liter a trosku prace, je to tak hrozne ? len ludia su uz tak osprosteni, ze nepouzivaju ten brmbolec na krku kedze nechcu mat starosti !, prepne im casto az ked uz to stalo privela starosti a ostalo malo penazi...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

vyskušam vybrať filter nasledne rozoberiem odkladacxi kastlik spolujazdca cely ten housing vyberiem a dufam ze sa stade dostanem na vyparnik,podla svetkeho by ho malo byt pototm vidno v akom je stave nie?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jezkovioci :41c2: co zas ides rozoberat auto ! ved sa dostan na vyparnik, nemusis ho vidiet ! ale tam nastriekaj ajatin roztok z lekarne ! bud cez filter, ja to mam za filtrom rovno ale vo fiate, alebo jak tu pisal cez drenaz zozadu, netreba sa bat, co je naviac vytecie pod auto, ja som si nato vyrobil pripravok z lidla tlakovy kropic na rastliny + asi metrova hadicka z plastu, na koniec tryska a jedes :2f93:

alebo ked uz si zvedavy voajer, tak si kup endoskop kameru, pripojis to k telefonu, alebo k pc a mozes studovat plesnive hnusy zbizka, mozno sa ale poblijes, z toho co si cuchal doteraz :4090: :40bd: , tak si priprav lavor

apropo tymto pozdravujem vsetkych "klima" servisakov co maju plnicku stroj a ozonovy generator, to hned viem ze vedia o co ide lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných