Skoda Octavia , 2011 - STK a EK

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cronus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.02.2012 22:20
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia , 2011 - STK a EK

Príspevok od používateľa cronus »

Nedavno som kupil auto, dovoz z nemecka
- nemam nalepky na celnom -stk,ek
- mam nalepku KO na okne zadnych dveri
- nemam karticky stk, ek
- mam protokoly stk, ek
- v protokole TP je napisane, ze bolo menene celne

Prosim Vas, je to v poriadku? Podla mna vobec. Ako to mozem napravit?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď je auto prihlásené do prevádzky na Slovensku, nálepka KO už nie je potrebná.
Ale nepíšeš že kedy bola robená STK, EK podľa tých protokolov. Keď je to auto z r.v. 2011, tak teraz už na neho platí 2-ročný interval medzi kontrolami.
No a tie nálepky na skle potrebuješ kvôli prípadnej policajnej kontrole, lebo je zo zákona povinnosť ich tam mať, ako napísal lakinooo ti ich dajú cez administratívnu kontrolu.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia , 2011 - STK a EK

Príspevok od používateľa laura »

cronus napísal:Nedavno som kupil auto, dovoz z nemecka
- nemam nalepky na celnom -stk,ek
- mam nalepku KO na okne zadnych dveri
- nemam karticky stk, ek
- mam protokoly stk, ek
- v protokole TP je napisane, ze bolo menene celne

Prosim Vas, je to v poriadku? Podla mna vobec. Ako to mozem napravit?
-nalepky na celne sklo, TK a EK dostanes po absolvovani administrativnej technickej a emisnej kontroly na hociktorom pracovisku STK na Slovensku
-nalepka s QR kodom na zadnom okne?? ak mas na mysli tuto, predstava poverenej technickej sluzby o tom, ze po naskenovani-nacitani QR kodu zistis zakladn udaje z kontroly originality. Vyskusaj jej funkcnost... :-)
-osvedcenia o TK a EK dostanes po absolvovani administrativnej kontroly
-protokoly TK a EK sluzia na preukázanie vykonanej kontroly po dovoze a uznani ES na Slovensko (predkladas pri AK)
-neviem co je protokol TP ?
cronus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.02.2012 22:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cronus »

wilz napísal:Keď je auto prihlásené do prevádzky na Slovensku, nálepka KO už nie je potrebná.
Ale nepíšeš že kedy bola robená STK, EK podľa tých protokolov. Keď je to auto z r.v. 2011, tak teraz už na neho platí 2-ročný interval medzi kontrolami.
No a tie nálepky na skle potrebuješ kvôli prípadnej policajnej kontrole, lebo je zo zákona povinnosť ich tam mať, ako napísal lakinooo ti ich dajú cez administratívnu kontrolu.
STK, EK boli robene presne pred rokom a chvilu na to som to auto kupil od takeho mladeho trkvasa
cronus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.02.2012 22:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cronus »

prave som s tym trkvasom volal, on mi povedal, ze si tie karticky nedal vystavit, co sa mi zda ako blbost, lebo ked spravim stk, tak ich asi dostanem automaticky, nie? Neviem, lebo auto som na Slovensku kupoval prvykrat a auto po rodicoch, ktore som mal 8 rokov, na stk som posielal vzdy priatelku, nikdy na to nemam cas. V USA sa taketo voloviny vobec neriesia. Tam je dolezita jedina vec - poistka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných