Skoda Octavia - zarovnanie skrtiacej klapky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bobor18
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.01.2017 18:11
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - zarovnanie skrtiacej klapky

Príspevok od používateľa bobor18 »

Zdravim, mame problem so Skoda Octavia 2, 2007, 1.6MPI, motor BSE, LPG. Nastartujem auto a motor ide nepravidelne, na VAG vypise: Zarovnanie skrtiacej klapky neuspesne. Ked ju chcem zarovnat cez VAG, tak zarovnanie pride len do prvého kroku a tam zastane. Ked motor nastartujem a necham ho chvilu bezat - cca 5min, tak po vypnuti uz klapku viem zarovnat. Chod volnobehu je ale nepravidelny, otacky stale klesaju a stupaju od 400 do 1400 s frekvenciou cca 5sec. Na vyssie otacky ide motor OK az do chvile kym neprejde do núdzového rezimu (niekedy po kilometri, niekedy po desiatich), VAG vypise dve chyby: 17953 - rizeni skrtici klapky P1545 - 008 - chybna funkce - Sporadická a 17966 - pohon skrtici klapky (G186) P1558 - 008 - chyba v el. obvodu - Sporadicka. Klapka je ok, skusal som ju dat do fabie a tam sa zarovnala na prvy pokus, naopak klapka z fabie sa v octavii nedala zarovnat. kable od RJ motora do skrtiacej klapky som premeral, su OK, napatie na skrtiacej klapke je OK, teda 12V na motor klapky, 5V na potenciometre a z potenciometrov napatie stupa/klesa. Mam pocit, ze je chyba v RJ motora, alebo mate iny nazor? Neuspesne zarovnanie ako aj ostatne hlásenie VAGu sa opakuju kazdy den.
Kolacao
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.02.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Fabia 1.2 LPG

Príspevok od používateľa Kolacao »

Zdravim,mam podobny problem na fabii lpg, studeny motor zle štartuje,zohriaty ok ale ma vyššie otacky, sem tam kolišu. Vag hlási chybu

17966 ovladac škrtiacej klapky el.zavada prerušovany
17953 riadiaca jednotka škr. klapky prerušovany

Zaujimalo by ma ako ste to vtedy vyriešili,bola chyba v RJ motora? mail: Kolacao@azet.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 31 neregistrovaných