Skoda Octavia 1998 1.8 - chyba startera

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tibsi1998
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.01.2019 14:28
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1998 1.8 - chyba startera

Príspevok od používateľa Tibsi1998 »

Dobrý deň. Chcem sa dopredu ospravedlniť, asi tu táto téma už bola viac krát ale nevedel som ju nájsť. Mam problem zo starterom. Keď chcem naštartovať tak sa vlastne nič nedeje ( nenastartuje ) a ani len nič nepočuť že mi starter vydával niaky zvuk.skusal som jednu radu od známeho aby som pobuchal niečím po starteri. Tak teda som to urobil a bol tam mali náznak startovania ( asi sekundu začal točiť ako keby išlo štartovať) ale potom zase nič. Akú radu by ste mi v takejto situácii dali? Mám to dať opraviť, mám to len vybrať a znova nasadiť alebo tam niečo vyčistiť? Ďakujem každému za niaku radu . S pozdravom Tibor
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

repas, nový alebo použitý nejaký,, je toho mnoho na nete a nebal by som sa repasu ani, mierne zdatny jedinec ho zvlasne vymenit sám s obycajnou gola sadou.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja bych hned nemenil :-), u startera by bol postup

- vedet ci ma vobec napati :41c2:
- vysuva solenoid
- ci toci motor
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak keď po ňom pobúchal a on sa roztočil, tak napätie tam zrejme bude a asi aj vysúva pastorok.
Pravdepodobne sa cievka neudrží v zopnutom stave.
Ale to nie je až tak podstatné, nech je príčina čokoľvek, samo sa to neopraví, ak je štartér ešte pôvodný tak už veľmi pravdepodobne aj iné veci bude treba na ňom porobiť, čiže tak či tak ho treba vybrať a buď ho dať zrepasovať alebo nahradiť iným dobrým, buď novým alebo takým používaným.
A čo je mierne zdatný jedinec je otázka, ale keď už bude štartér rozobratý, tak treba urobiť na ňom všetko čo sa žiada a to v prípade kolektora už treba mať na to výbavu, to sa vo zveráku ošetriť nedá.
Tada áno, vymeniť starý štartér za nový by mal mierne zdatný jedinec s gola sadou zvládnuť.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

starter daj repasovat alebo novy co viem repas beru okolo 70-80Eur , novy bosch myslim 115 eur,lucas 85eur, cina 70 eur
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tu ešte jedna možnosť,objednať si cez Autofra od 100% predajcu samozrejme.Schválne som si pozrel do historie a posledný na nejaké PD-čko stál až po dodanie domov nejakých 12 e.- !!!
1,8 do škodovice je použitá aj u golfa IV a seatoch takže toho tam bude ako uhlia v doloch snáď od 5 e.- hore
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných