Skoda Octavia 1 FL - montáž klimatizacie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrikk00
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2018 18:19
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1 FL - montáž klimatizacie

Príspevok od používateľa patrikk00 »

Zdravičko, kúpil som si Octaviu 1 FL ročník 2001 bohužial vo výbave LX alebo Classic komu sa ako páči takže tam je akurat volant a tam to konči :) moja otazka je či sa dá namontovať donej klimatizaciu, komplet klima set mám, vymontoval som ho z funkčného auta a klimatizacia pred nehodou fungovala ako mala.

Prosím komentare ako: prečo si si nekupil s lepšou vybavou ked tam chceš klímu a že načo ti je klíma atd si nechajte preseba dakujem velmi pekne! :3906:

Montáž mi nesúri kedže onedlho prichadzá dedo mrázik :300f:
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Odpoviem ti z vlastnej skúsenosti....je s tým toľko práce a babračky že sa to neoplatí, mal som niekedy fabiu I combi 1.4 vo výbave classic....holota....tiež som tam chcel demontovať klímu, veci by som vedel zohnať za prijateľný peniaz ale keď som zistil čo všetko to obnáša tak som sa na to vykašlal...namontovať kompresor, chladič klímy, nový modul klímy pod palubovku, nejak to rozumne zapojiť atď....ináč bol potom strašný problém to auto predať lebo každý potenciálny kupec videl že auto je holota a otočil sa na päte. Nenapísal si aký máš motor...na motor 1.4 ani 1.6 by som to už vôbec nemontoval lebo do kopca ťa budú so zapnutou klímou tlačiť :2f93:
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tu mas kompletny navod, snad ti ten odkaz pojde a pomoze

https://drive.google.com/file/d/1jEiwoy ... sp=sharing[/url][/list][/code]

keby nie, posli mail do SS a poslem ti
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kedysi v roku 2003 este ako usiak som to montoval do tych octavii v skodovke.boli akcie pri kupe noveho auta klima gratis a tak sa od delphi kupovali komplet sety.cena bola okolo 30000sk.co sa pamatam u kazdej motorizacie bolo nieco ine koli remenu co toci kompresor klimy.montaz pri motore neni zlozita no treba ti z darcu vsetko.spolujazdcova strana za kastlikom tam sa rezal tunel ventilacie koli dalsiemu chladicu vymenniku tepla.to zabralo najviac casu.vrtala sa diela do motorovej prepazky koli trubkam do vymennika.pod tymi kolieskami ja to volam sporak tam mas len jedno tlacidlo na vnutorny okruh.v baleni boli uz 2 spinace vnutorny okruh+AC.a treba ti kabelaz pripaja sa to na jeden pin pri riadiacke aby vedela o tej zatazi na motor koli klime.diesel benzin iny pin.ale to bola univerzal klima do hocijakeho motora na octaviu 1 lisilo sa to len motorizaciou malo to 3 veci ine v tej krabici.tebe ak to mas z takej co to mala z vyroby treba vsetko inac ta to zastavi koli malej drobnosti.
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

prečo si si nekupil s lepšou vybavou ked tam chceš klímu
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Ta motaz klimy ta vyjde priblizne cene toho auta okrem toho ked si ju namontujes sam
patrikk00
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2018 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikk00 »

@dreeevo je to 1.9SDi ano viem 50kw a auto ktoré mám hned aj predať :d :D ale natoto som mal a podla mna za tisicku od prvého majitela to je celkom dobrá kupa. Ale k téme, ako som to písal tak som demontoval komplet set z rovnakej octavie rovnaký ročnik, rovnaký motor atď. a preto len rozmyšlam že či to má cenu sa stým vôbec srať ked to už mám :300f:

@jaster-83 očividne stým je pár hodín práce a pár nervov ale nič iné som nečakal :-\ a dakujem za PDF-ko mockrát! :300f:

@seven549 @audy , mám známeho ktorý zapoji a namontuje vsetko čo je spojene s káblami a s elektrikou, samozrejme nie ako Ivan Pepík z druhej dediny :40bd: a aj ja sa vtom zato celkom vyznám tak neviem no :) :-\

@karool dakujem :)

tak čo myslite má to cenu dotoho íst alebo to mám nechat ako to je? :)
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ak to mas komplet z druheho rovnakeho auta 1.9sdi tak je cas aj hned zacat.mechanicku cast ako drziak klimakompresora a montaz vsetkeho spravis aj sam pri spajani trubiek ktore si rozpojil kup si nove tesnenia aby ti to potom tadial neunikalo.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Má cenu do toho ísť pretože si chcem dokázať ,že to viem ,že na to mám.Ja napríklad spájam motory s prevodovkami z celkom iných aut.
1,9D s prevodovkou 1203,Slavia 1D80 s prevodovkou citroen a podobne. Ale nerobím to preto , že to potrebujem ale preto že ma to proste baví. Z klimakompresorov bežne používam elmag spojky na hydraulické čerpadlá.
Ak to máš robiť len preto , že chceš v aute klimu tak je to hlúposť.
Takéto veci sa nerobia pre výsledok ,ale pre pasiu z roboty. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patrikk00
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2018 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikk00 »

Super! tak zajtra kupim nejaké tesnenia,skrutky,podložky pretoze tie čo tam boli moc by som nepoužil :d :D, @oco13 nejde mi tam oto že tam chcem klímu lebo. chcem sa natom aute naučiť rôbit, opravovat svojpomocne je to moje ''prvé'' takze nejako treba začať nie? a čo je lepši začiatok ako namontovať klímu do auta? :40bd: Kompletný návod už mám vďaka jasterovi takže pohodka :-\
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme,že minimálne sa to "musí skúsiť".
A ak to nevyjde tak nech ťa hreje pocit ,že iní (aj ja) prerobili aj viac ako tisícku. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patrikk00
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2018 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikk00 »

Zo všetkého je potom ponaučenie! :d :D :d :D
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Teoreticky sa dá všetko, ale s týmto by bolo toľko roboty a nákladov, že to za to nestojí. Dnes už ani nie je doba, aby sa autá opravovali doma svojpomocne, lebo bez diagnostiky už väčšinou nič neurobíš.
Prihlás sa do AKEJKOĽVEK autíčkárskej skupiny, to je jedno aká značka, polovica príspevkov sa začína asi takto:
"Chlapci, robím si doma brzdy (rozvody, elektriku, šíber, doplň si čo chceš) a asi som niekde urobil chybu, lebo mi to nefunguje. Neviete, kde môže byť chyba?" Alebo "idem si sám meniť rozvody (remenicu, atď), nemáte niekto prípravok požičať (alebo sťahovák)".
Ak ťa baví tráviť váíkendy pod autom, je to tvoja vec, samozrejme, ale vo výsledku to môže znamenať aj to, že to nakoniec aj tak dáš do servisu, len to už bude viac stáť.
patrikk00
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.09.2018 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikk00 »

@jergusko samozrejme plne plne súhlasím dnes bez diagu nič. Auto čim novšie tým horšie (pre mechanikov) ale ako som písal za skúšku to stojí ked nie tak to dám znamemu nech mi to urobí/dokonči vyj*bem nato nemalé prachy lebo normalný človek do domontáže klímy (napr.) nejde, ale nech to ma aj pozitivum, budem mat Octaviu ''socka edition'' s klimou :40bd:
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

jergusko napísal: Dnes už ani nie je doba, aby sa autá opravovali doma svojpomocne, lebo bez diagnostiky už väčšinou nič neurobíš.
Napriek tomu že nie je takáto doba,tak stále je plná prdel aut ktoré opravíš kusom drôtu,kladivom a kombinačkami.
V sobotu som bol na jednej akcii a medzi stovkami aut na parkovisku nehviezdilo žiadne Porsche ani Awdinka. Najviac alebo asi všetci prítomní sa pristavovali pri krásnom červenom Trabante a bledomodré "kilečko" tiež pútalo vela pozornosti.
Týmto zároveň pozdravujem do Nových Sadov, lol palec hore chlapci :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 45 neregistrovaných