Škoda Octavia 1.9 tdi , 2008 BXE - búchanie prednej nápravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

genger
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 12.12.2005 19:43
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 1.9 tdi , 2008 BXE - búchanie prednej nápravy

Príspevok od používateľa genger »

Zdravím

Chcel by som poprosiť o radu. Mám Škoda Octavia 1.9 TDI 77KW 2008 BXE bez DPF. Dlhšiu dobu riešim búchanie prednej nápravy na pravej strane. Vymenené všetky kĺby v polosiach, tyčky stabilizátora, gumy na stabilizátore ok, zvislé čapy na ramenách. No búchanie pretrváva. Búcha to hlavne pri nižších rýchlostiach a aj pri prudšom prerušovanom brzdení. Je možné že by to bol strmeň?

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jemne vtedy pribrzduj,ale jemne a bez ubratia plynu.Tak trochu by bolo čudné pri toľkých rozoberačkách čo to bolo demontavané aby nič nezistili,ale už iné neostáva ako možnosť,iba brzda a horné uloženie tlmiča čo by bol druhý malý zázrak.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.9 tdi , 2008 BXE - búchanie prednej nápr

Príspevok od používateľa seven549 »

genger napísal: Búcha to hlavne pri nižších rýchlostiach a aj pri prudšom prerušovanom brzdení. Je možné že by to bol strmeň?

Ďakujem
ano moze ale je divne ze si to nikto nevsimol alebo neriesil.moze byt na vodiktach volny alebo to robia brzdove dosky.obe veci sa daju aj rukou zistit ze a to hybe volne.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Este tu mame tlmice
harley111
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2011 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa harley111 »

Riešil som ten istý problém,vymenil som kopec vecí nepomohlo,nakoniec som vymenil uloženie ramien a je svätý pokoj-ticho,aj keď sa to zdalo že je to dobré,kupil som ramená s nalisovanou gumou a s tou hlinikovou tehličkou čapy som nechal lebo boli dobré.Možno ti to pomôže,veľa štastia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných