Škoda Octavia 1.9 tdi - trhnutie motora pri vytočení

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

swayze
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2010 10:09
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 1.9 tdi - trhnutie motora pri vytočení

Príspevok od používateľa swayze »

Za posledny polrok som si vsimol, ze motor mi trhne na pol sekundy pri prvom pokuse vytocenia otacok na 3000, robi mi to tusim len v 3ke ale hlavne v 4ke, a len ked chcem prvykrat vytocit nad 3000 otacky...pri dalsom pokuse mi uz netrha.....cize robi to po case vzdy len pri prvom vytoceni, auto jemne trhne,a pomaly potom nabera vykon nad 3000 otacky, ale naberie ho...mal som pred pol rokkom aj na diagnostike a nic neukazalo....cim to moze byt? moze to byt tym,ze auto malokedy vytacam nad 3000 otacky? Nakolko nezajdim ako pretekar a nejazdim na extra dlhe trate kde by som auto mohol pravidelne prehnat a vytocit...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dobrý deň
STANLEY64
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16.10.2010 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STANLEY64 »

Dobry vecer prajem vsetkym citatelom a prispievatelom tohto fora AUTOBAZARU.EU. Ten t
Tvoj motorik asi nie je zvyknuty pracovat nad 3000 otacok.
lukasV12
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 18.04.2011 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasV12 »

Neviem aky mas rocnik. Ale na trhanie motora bol update, tykalo sa to motorov tusim BXE.
swayze
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2010 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa swayze »

tak problem s trhanim na urcity cas opat prestal,ale po 2 tyzdnoch sa opat vratil s tym,ze raz za tyzden mi trhne motorom pri pokuse o vytocenie nad 2600 otacky....autoamticky zasvieti kontrola, ktora po 3 dnoch, reps. po prejdeni 50km sama zhasne....turbo a vykon motora mam stale rovnaky aj ked svieti kontrolka, mozem vytacat v pohode potom kolko chcem, ziadne problemy....ale stve ma to,ze ten problem stale mam....dam to na diagnostiku,aj ked pred rokom mi ziadnu chybu neukazala.....v servise mi vtedy povedali,ze to mam nechat tak, ze to moze byt hociajka hadicka....takze to je tazko urcit...alebo odchadzajuca vaha vzduchu,ktovie.....mozn oje to naozaj len hadicka ale ako zistim kztora....?
swayze
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2010 10:09
Zdieľať na Facebook

nasavanie plniaceho tlaku

Príspevok od používateľa swayze »

takze bol som dnes na diagnostike, a vypisalo mi chybu nasavanie plniaceho tlaku - 19974....som objednany na kontrolu,ze cim to moze byt,kedze mechanik mi povedal,ze musi vsetko skontrolovat a tak mi povie kde je chyba,ale ze vaha vzduchu to zrejmne nebude,kedze by mi to vypisalo ako chybu....vraj to moze byt prasknuta hadicka, alebo problem s nasavacim ventilom-su tam vraj dva? , alebo najhorsi pripad problem s turbom, co si ja vsak nemyslim,kedze turbo mi nevyplo ani raz doteraz.....len mi trhlo motorom,no neviem...co si myslite vy o tej chybe?
svogor
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.05.2009 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svogor »

Aj si to nakoniec nejako piriešil ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných