Škoda Octavia 1,9 tdi BXE

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kostlivec
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 1,9 tdi BXE

Príspevok od používateľa kostlivec »

Ahojte hľadal som to a nikde som to nenašiel a už sa mi chce spať ak mi poradíte,je motor v octávia 1,9 tdi pd bxe 4x4 rok v.10/2010 stále ten istý čo sa montoval v rokoch 2007-08? Lebo mám obavy,keď že v tých časoch mal problém s nejakými ojnicami ktoré prerazili blok motora,boli už podchytené a vyriešené tie vyskytujúce sa problémy v tomto ročníku? Ak prosím viete budem vďačný za odpoveď.
bajo777
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

problem bol s nespravnym utahovacim momentom skrutiek na ojniciach, zhodis vanu, das nove sroby, utiahnes spravnym momentom a jazdis do konca sveta...inac netusim kedy v skodovke nato prisli, pre kludny spanok to daj spravit a je...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
roxxxy
Dátum registrácie: 20.07.2005 03:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxxxy »

bajo 777 - polamane ojnice bol asi dosledok nekvalitnych ojnicnych lozisk ktore sa v tom case montovali.
boli to serie 045701 D (horne) a 045701 E (dolne)

kostlivec - pre pokoj na dusi by som vymenil preventivne aj tie - uvidis ked to rozhadzes ake prekvako ta caka pri pohlade na tie stare salky....

Momentalne uz kupis len kvalitne a nove nahrady:
045105701 B (horne) a 045105701 C (dolne) a samozrejme nove skrutky 045105425.
mhlavaty
opravy & diag
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ som ten problém videl tak nebol spôsobený panvičkami ale skrutkami,resp ich zatiahnutím za medzu prieťahu

Laguna Dci je po 200 tis na odstrel ložísk klukovice,preto sa menia preventívne kedže to neobnáša významnejší výdaj,tak to zodpovedný majitelia dajú vymeniť.Ale sem tam niekto o tomto nič nevie a tak sa stane že ložiská (panvičky) doslova zničí aj z kľukovým čapom.Ale to je nesmierny rachot,to potvrdil každý majiteľ a motor odstavil.Možno sa stalo že ojnica vyletyela z bloku,ale nikdy som podobnú vec nevidel napriek tomu že panvička bola "vykovaná" na hrúbku žiletky
Poškodenie skrutky je okamžitá deštrukcia a už aj je ojnica von z bloku
roxxxy
Dátum registrácie: 20.07.2005 03:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxxxy »

p.Hlavaty, sledujem tuto temu uz dost davno:

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=110100

Tema ma 1145 reakcii a 224944 zhliadnuti.

Su to konkretne skusenosti uzivatelov s tymto problemom a ani zdaleka sa nejedna len o rocniky 2007, ale i vyssie a kod motora nehra rolu - tento problem maju motory BXE i BLS...
mhlavaty
opravy & diag
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Problém hrozí vždy bez ohľadu na ročník ak sa pri montáži urobí chyba,tj dokonca aj oprava môže chybu nie odvrátiť ale privolať.Stačí ...robiť bez rozumu
Preto...pozor na všetky skrutky a spoje kde je predpísaný moment zatiahnutia daný ako kombinácia momentu a uhla.Každý takýto spoj je počítaný na namáhanie skrutky na medzu prieťahu,preto sa nikdy nesmie taká skrutka použiť opätovne,kedže už raz "natiahnutá" bola. Hluchý nech nepočúvajú a hlúpy majú svoj rozum

Hneď prvý obrázok odhaľuje podstatu problému.Jedna skrutka sa v závitovej časti začala predlžovať až materiál skrutky povolil.to viedlo k otváraniu velkého oka až sa ojnica z čapu dokázala oddeliť.Kedže druhá skrutka už nebola namáhaná (ojničné oko sa otváralo) tak ostala aj skrutka nedotknutá.Ten spoj vydrží veľa pretože deliaca rovina nie je rovná ale spoj je vlastne zlomený materiál z určitou lomovou štruktárou.Tá vie preniesť bočné sily až dokedy sa skrutka nepredĺži.Ak by bola deliaca rovina ako kedysi rovná tak skrutku strihne.
ivko1
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som tú tému pozeral viac krát a na posledných stranách sa riešia skôr ložiska, ktoré sú zvláštnym spôsobom vydraté
[img]http://dieselpower.cz/forum/userpix/39809_s2_1.jpg[/img]
bajo777
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

krasa, dalsi presvedcivy dovod na rozobratie, alebo rovno predaj ?
zeby kluka bola pri takomto stave OK by som skor necakal lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marko2
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

kupil som taku v rakusku.ze starter kaput.doma vymenim starter a stale cvakal.ked som dal na jamu zistil som ze ojnička zozadu je vonku.o radost postarane.na tdi sa to stava bezne.super typ motora.
ivko1
Zdieľať na Facebook

A presne preto ja dávam ruky od koncernu preč, nech sa niekomu akokolvek dobre opravuje a nech má neviem akokolvek dokonalú diagnostiku za pár šupov [img]http://www.tuning-forum.org/images/smilies/icon_lol.gif[/img][img]http://www.tuning-forum.org/images/smilies/icon_lol.gif[/img][img]http://www.tuning-forum.org/images/smilies/icon_lol.gif[/img]
Nekúpiš - nemáš problém

Taká Octavia 1.9TDI 4x4 rv 2010 o ktorej autor uvažuje je lákavá aj pre zlodeja [img]http://media.klubsubaru.sk/images/smiles/1424.gif[/img]
VOJTO55
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Obdivujem odvahu kúpiť auto bez vyskúšania...
marko2
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

chlapci aj ja viem ze tdi neni bohvie co ale ludia to pytaju treba im to dat.kupim aj trabanta ak neco na nom zarobim.osobne take nemusim ale aspon je robota.kazdy mame svoje ucty ktore treba platit.100 ludi 100 chuti.
superb10
Dátum registrácie: 16.08.2007 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa superb10 »

pani co sa cudujete??? lejete tam sracky miesto poriadneho oleja a potom jeeej....od 2009 netreba nic menit
seven549
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

marko2 napísal:chlapci aj ja viem ze tdi neni bohvie co ale ludia to pytaju treba im to dat.kupim aj trabanta ak neco na nom zarobim.osobne take nemusim ale aspon je robota.kazdy mame svoje ucty ktore treba platit.100 ludi 100 chuti.
ty tiez patris k tym ktorym treba dat.len to mondeo 1.8d ber. :d :D
ivko1
Zdieľať na Facebook

superb10 napísal:pani co sa cudujete??? lejete tam sracky miesto poriadneho oleja a potom jeeej....od 2009 netreba nic menit
A to ten "nevhodný" olej lialy len majitelia áut s rokom výroby 06-08 ?
Olej nemôže za to že určitý komponent motora je sračka

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 42 neregistrovaných