Skoda Octavia 1.9 tdi , 66 kw AGR - strata vykonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

octaviajozef
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.11.2020 19:18
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.9 tdi , 66 kw AGR - strata vykonu

Príspevok od používateľa octaviajozef »

Zdravim vas pred 2 dnomi som si kupil auto Skoda octavia 1.9tdi 66kw agr
Moj problem spociva v tom ze som si dnes pozrel vahu vzduchu a zistil som ze to je odpojene a spravene maf off,v skratke dioda s odporom,tu som vytiahol konektor dal do snimaca a auto zacalo klepat,turbo netaha vobec proste stratilo to auto vykon,didou som dal naspat len najskor som to hodil do 2-3pinu, a potom som sa docital ze to ma byt v 4-5 tak som ju napojil tam a auto bez odozvy stale klepe turbo nezapina,pritom turbo tlaci,viete nejaku radu borci? uvazoval som aj nad vymenom snimaca vahy vzduchu ale ak by to bolo nieco ine nahnevalo by ma to :-) Diky moc za vsetky rady! :)
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

hej vieme poradit... chod na najblizsiu benzinku s bandaskou minimalne 10l a ber 100oktanovy aby bolo iste! Potom chod niekde mimo napr. na pole poliaj s tym cele a :4012: . a zober aj kameru a potom daj na fejsbuk a daj sem link....

to je vsetko a mas vyriesene! A ver mi to je najlepsie riesenie nic ine ti nezostava! Budu tebe mudrovat ostatny ale zbytocne aj tak nerozumeju k tomu ty mudranti.....

a keby nieco tak nic

pekny vecer
Alias BANDASKA :3035: lol
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tu asi niekto prestal brať lieky
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Alebo ich berie až moc.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

chod na diagnostiku, inak to bude len mnoho pokusov a omylov...teda, ked sa v tom uz niekto takto babral...
adam8520
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 20.12.2013 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam8520 »

je možné že diódu (BAV21) davas do nespravenho pinu, alebo ju nespravne otáčaš, nakoľko tato dioda je priepustná v jednom smere, kazdopadne ak ju dáš aj správne auto zbytočne dymi, takze najlepšie to dat na diagnostiku, alebo skusiť prehodiť vahu vzduchu na skúšku z ineho auta ( je ich viac než dosť)...
P.S.... niektory ludia tu bandasku na hlave asi vobec nepoužívaju, čo su to za rady?? poliať auto...škoda sa vyjadrovať...
Pekný deň.
octaviajozef
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.11.2020 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa octaviajozef »

Takze dnes bolo auto na diagnosike snimac vahy vzduchu vymeneny zavada vymazana a auto robi to iste netaha a tiez klepe,vypisalo opat dalsiu zavadu regulator podtlaku turba....Takze jedine objednat aj to,len dufam ze nevypise dalsiu zavadu,podtlakove hadicky sa taktiez vymenili...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jožko vo vela témach tu máš popísané že diagnostika vidí len koniec tej chyby nie jej príčinu a že na určenie problemu treba Freeze frame a live data, ale to nie je podstatné. Ak by som zistil 2 dni po kúpe teda 48 hodín, že predávajúci oebal váhu vzduchu diodou - tak zavolám právnikovi, auto zamknem a odszavím, urobím foto dokumentáciu a idem k policajtom podať trestné oznámenie za podvod.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ja sa cudujem ze tu vobec dakto zaklada temu o dizlovej octavii, ved od kazdedo druheho kvaziodbornika pocujem ze skodovka? ved to opravi kazdy dedinsky sulo s prstom v jednej nosnej dierke a cigaretou v druhej.....

myslim ze tento zauzivany stereotyp by uz bolo dobre raz a navzdy vyvratit....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

bokszos napísal:hej vieme poradit... chod na najblizsiu benzinku s bandaskou minimalne 10l a ber 100oktanovy aby bolo iste! Potom chod niekde mimo napr. na pole poliaj s tym cele a :4012: . a zober aj kameru a potom daj na fejsbuk a daj sem link....

to je vsetko a mas vyriesene! A ver mi to je najlepsie riesenie nic ine ti nezostava! Budu tebe mudrovat ostatny ale zbytocne aj tak nerozumeju k tomu ty mudranti.....

a keby nieco tak nic

pekny vecer
Alias BANDASKA :3035: lol
Ty sa už preber s tou tvojou bandaskou... Na iné sa nezmôžeš, tak nepíš sprostosti.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal:Jožko vo vela témach tu máš popísané že diagnostika vidí len koniec tej chyby nie jej príčinu a že na určenie problemu treba Freeze frame a live data, ale to nie je podstatné. Ak by som zistil 2 dni po kúpe teda 48 hodín, že predávajúci oebal váhu vzduchu diodou - tak zavolám právnikovi, auto zamknem a odszavím, urobím foto dokumentáciu a idem k policajtom podať trestné oznámenie za podvod.
Presne. S oco13 málokedy súhlasím, ale teraz má 100% pravdu. Ak by to auto nešlo, je to "opotrebenie", lebo je to už starý kýbel, ktorý je po životnosti. Ak je to ale nahradené nejakým odporom či diódou a odpojená váha, aby kupec nevidel, že auto nejde, tak je to čistý podvod.
Je to skrytá závada, na ktorú ťa neupozornil a tým, že je to upravené je jasné, že o tom VEDEL.

Raz ho vyzvi, nech si ten šerbeľ vezme a vráti ti prachy a keď nie, daj ho na súd, ktorý nutne musíš vyhrať.
Ak ti nevráti tých pár korún, za čo ti to predal, bude platiť takú trovy a právnika, že ho z toho ohne. Osobne si ale myslím, že ti to radšej vráti, lebo tu naozaj nemá šancu.

Mimochodom, "skrytá závada" sa rieši podľa Občianskeho zákonníku, ale "podvod" už spadá pod Trestný zákon. A toto je nehorázny podvod.
Tak nech si pánko uvedomí, že mu hrozí trestné stíhanie.
octaviajozef
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.11.2020 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa octaviajozef »

Páni som z LV nevyznate sa v tom niekto a neviete mi to poriesit pripdne hodit na diagnostiku a skontrolovat ci su dobre zapojene podtlakove hadicky? ako som uz spominal vaha vzduchu nova,dnes vymeneny ventil n75 za novy a aj tak nezapne to turbo pri tom ide....
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných