Skoda Octavia 1.6 75kw , BFQ - zlý štart za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janh
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 08.12.2012 13:43
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.6 75kw , BFQ - zlý štart za studena

Príspevok od používateľa janh »

Zdravím nevie mi dakto poradiť? Ráno keď naštartujem tak mi chytí na 3 valce potom sa zvýšia otáčky potom klesnú a potom mi strelí do sania. Po cca 10sek. sa to ustali a ide to už celý deň bez problémov. Urobil som generálku motora bolo to výmena piesnych kružkov a všetkých tesneniach. Nová šktiaca klapka nový termostat sviečky káble cievka zapaľovania landy sondy váha vzduchu. Stále problém pretrváva každé ráno. VAG neukazuje žiadnu chybu. Ďakujem
Naposledy upravil/-a janh v 29.09.2023 02:10, upravené celkom 4 krát.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.6 75kw , BFQ - zlý štart za studena

Príspevok od používateľa pacok »

Prvych 20s sa spusta sekundarny vzduch.takze skontroluj ci klapka funguje jednosmerne.
peto78
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 20.11.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.6 75kw , BFQ - zlý štart za studena

Príspevok od používateľa peto78 »

odporucam zhodit sanie a sledovat tesnost vstrekovacov (pomocnik zapina a vypina kluc - nie start !). moze byt , ze cez noc prepusti urcite mnozstvo paliva a pri rannom starte si ho cucne, preto na tri valce. dobre by bolo aj zmerat pri takomto stave rano za studena kompresiu (ze by ,kym nenatlaci hydrostely tak moc neotvara ventily).Dalej skontrolovat vsetky vystupy na sacom potrubi - ako napr privod z krabicky filtru s aktivnym uhlim a pod.
janh
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 08.12.2012 13:43
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.6 75kw , BFQ - zlý štart za studena

Príspevok od používateľa janh »

Zdravím nevie mi dakto poradiť? Ráno keď naštartujem tak mi chytí na 3 valce potom sa zvýšia otáčky potom klesnú a potom mi strelí do sania. Po cca 10sek. sa to ustali a ide to už celý deň bez problémov. Urobil som generálku motora bolo to výmena piesnych kružkov a všetkých tesneniach. Nová šktiaca klapka nový termostat sviečky káble cievka zapaľovania landy sondy váha vzduchu. Stále problém pretrváva každé ráno. VAG neukazuje žiadnu chybu. Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných