Skoda Octavia 1.4 mpi , 59 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jakub75
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.11.2021 19:06
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.4 mpi , 59 kw

Príspevok od používateľa Jakub75 »

Zdravím rozmýšľam nad kúpou tejto Octavie r.v.: 2010, máte niekto skúsenosti s týmto motorom? Načo si dať pozor?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia 1.4 mpi 59 KW

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ výkonovo stačí,je to motor ktorého sa niet prečo obávať,je jednoduchý odpredu dozadu,emisný systém bez problémov.Dbať na olejový servis,základné veci nezanedbať a je ok.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 mpi , 59 kw

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to samozrejme slabucke, ja som jazdil 5 rokov 1.6i 55kW a kedze som kludny sofer, neposr...kakal som sa z toho. Presli sme vsetko co sme potrebovali, so starou, jednym dietatom, kocikom, vybavou, Donovaly, Slovensky Raj, Tatry, bavorske kopce. Nebol som najrychlejsi ale tu som.

Spolahlivostou uplne v pohode ako zaznelo hore, jednoduchsiu techniku nenajdes nielen dnes, ale za poslednych 10 rokov. Pokial s tym neplanujes lietat 40.000km rocne a stihat sibenicne terminy na poslednu minutu ako obchodny zastupca, v pohode. V buducnosti to bude zabavne predat, ludia nebudu chciet kedze uz davno vyberame z 1.0i vykony 96kW.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Stefangt
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.10.2015 21:38
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 mpi , 59 kw

Príspevok od používateľa Stefangt »

Tiež som ju mal 4 roky spoľahlivosť super ale tých 59kw kvôli tomu som ju predal.
66QUATTRO
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 mpi , 59 kw

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Jazdil som predošlú 55 KW úplne v pohode, netreba čakať zázraky ale tlačiť to hore kopcom netreba, diaľnica tak do 120 dlhodobo vozík potiahne ale na karavan alebo ťažký to už nie je... spoľahlivosť super (auto sa predávalo cca pri 400t - koľko žilo potom neviem) jedine olej každých 10t, a nelievať tam minerálne a pod.... ovšem pri kúpe sa to dá ťažko zistiť...59KW ak sa nemýlim má byť obdoba 63 KW čo dávali do Fabie 2 tam sú to tiež asi najspoľahlivejšie motory... predaja ani do budúcna by som sa nebál, 9 z 10 to chcieť nebude ale ten 10 bude chcieť len toto.... ( servisne prívetivý, nenáročný a ľahká možnosť LPG) ....
Jakub75
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.11.2021 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 mpi , 59 kw

Príspevok od používateľa Jakub75 »

A čo hovoríte na 1.6 mpi 75kw?
Tiež je to motor ktorého sa niet prečo báť? Jednoduchý odpredu dozadu?.....a k tomu trocha výkonnejší.....alebo nieje tak vydarený ako 1.4ka?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 mpi , 59 kw

Príspevok od používateľa mp3turbo »

silne odporucanie, aj ta nasa leniva 55kW co sme mali, aj tato silnejsia 75kW su uplne v pohode.

Ale pocuvaj, mam pre teba zlu spravu : pri auta takehoto veku VOBEC NEZALEZI na tom ci je motor "dobry" alebo "zly", pretoze 100x dolezitejsie je v akom stave ho budes mat. DArmo je motor najlepsi na svete, ked majitel bol howado co 50.000km olej nemenilo, co tahalo pol tonovy vozik za masinou a prehrieval ho do kopca, atd, atd.

Navyse, auto nie je len motor. Takze, na internetove mudrosti nedaj v plnej miere pretoze jednoducho nie su vsetkym.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 mpi , 59 kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nuž ten 75 kW motor je asi jediný ktorý som ani po týždni trápenia neporiešil.Predomnou si pár dielní vylámalo zuby,musel som úplne všetko odnova preverovať.V živote jediný motor čo bol diagnostikovaný ako pacien na JIS,12 kanálov OBD,osemkanálov oscila,tlakomer,podtlakomer,všetko naraz...po týždni ostala jediná možná vec,hardvér RJ ale to bol už bod že stačilo.Mne aj gazdovi.On síce neplatil nič (neopravené auto) ale odvtedy mám na to MPI čko zlé spomienky.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 mpi , 59 kw

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vynimocna situacia - to sa stane kazdemu motoru, kazdej technike. Presne ako som hore napisal - a navyse zjavne v tomto pripade neslo o chybu mechaniky a motoru samotneho, ale o nieco uplne ine. Ano s motorom suvisiace, ale nie motor samotny.

Nic to nemeni na velmi spolahlivom, velmi jednoduchom zaklade a designe ako celku. Odmerat kompresie pred kupou, so to styri hlupe sviecky vysrobovat ktore ajtak chces vymenit za uplne nove, a hajde.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia 1.4 mpi , 59 kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,súhlasím.Jedna lastovička nerobí leto,a tu asistovala aj skutočnosť že oprava dospela do fázy že už sa neoplatí a všetci majú toho plné zuby.Ale pravdou zostáva že z tej palety MPi-čiek je táto 75 kW verzia najnáročnejšia,má najsofistikovanejší menežment ktorý občas prekvapí.Aj v mojom prípade išiel motor nádherne,ale až po ohreve.Pokiaľ by ho ktokoľvek oklamal simuláciou odporu na čidle teploty,už by po štarte nezhasol a išiel pekne.Nuž len taká tá cigánska robota že tam dáš gazdovi prepínač..tak to určite nie.No a to tvrdošijné hladanie príčiny zastalo na RJ.Dnes keď sú tie RJ nájditelné na smetisku je situácia trocha iná.Za pár rokov nájdeme na smetisku väčšinu dnes kupovaných,to proste tak bude
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0907870502 a 42 neregistrovaných