Skoda Octavia - vysoká spotreba oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter82
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2009 11:37
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - vysoká spotreba oleja

Príspevok od používateľa peter82 »

Octavia combi 2005, 1.6 75 kw benzín, BFQ, naj. cca 250 000 km. Motor ide ako má, akurát svieti kontrolka motora a vysoká spotreba oleja dlhodobo asi od apríla tohoto roku, doliate 11 litrov oleja. Naposledy po prejdení 700 km. Motor vyzerá ako nový, nedymí. Budú to iba krúžky, či aj piesty, ventily, gumičky? Dajte odpovede.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

môže to byť hocičo, z toho, čo si vymenoval.

krúžky sa dajú potvrdiť alebo vylúčiť testom kompresie najprv na sucho a potom na mokro (vstreknutie oleja do valca).

Ak už však meníš krúžky, tak sa robí aj hlava valcov - teda kontrola tesnosti ventilov a automaticky sa menia aj guferá.

Ešte doplním - nemáš na motore nejaký veľký priesak oleja?
peter82
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2009 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter82 »

Unikal olej. Menilo sa tesnenie pod sanim. A tiez sviecky. Uplne zanesene od oleja boli logicky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto je prípad keď môže skúška kompresie sklamať z jednoduchého dôvodu.Problém je na najspodnejšom olejovom (stieracom) krúžku a krúžku nad ním (polostierací) Krúžky sú natlčené karbonom,medzerka pre odvod oleja stredom krúžku je plná,a hranka polostieracieho už nie je hranka pretože je vyplnená karbonom.Kedže celá tá partia krúžkov je "nadštandardne" mazaná olejom ktorý tie krúžky nedobre sťahujú tak môže mať celkom solidné kompresie a napriek tomu tam problém existuje.
Ak ale motor z problémovými krúžkami má zároveň aj netesnosti,obzlášť netesnú mierku oleja,tak sanie svojim podtlakom urobí skrze motor "prievan" a z priestoru vnútra motora vyťahuje vzduch plný olejových kvapiek sústavne.To sú celkom desné množstvá čo iba táto vec dokáže.
Krúžky a dilemu či ich meniť alebo nie,vyrieši meranie valca na opotrebnie a hlavne ovalitu.Do oválneho valca dávať kruhový piestny krúžok je k ničomu,bude netesný automaticky.Na guferkách samotných je minimum prieniku oleja pokiaľ nie sú vodítka oválne tiež.Pokiaľ sú v norme,olej by nepapalo ani keby tam žiadne neboli.
[img]https://i.postimg.cc/qhxFnN9R/DSCN7543.jpg[/img]
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 08.11.2018 18:16, upravené celkom 1 krát.
peter82
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2009 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter82 »

Ok. Ďakujem, nechcem o tom nejako extra dlho polemizovať. Dám repasovať hlavu, nové ventily, piesty s krúžkami, guferá. Investoval som do neho už asi 1500 za posledný polrok v rámci generálky podvozku, lambda sond, brzd, sania a pod, tak nejakých ďalších 500 ešte zvládnem.
vesep
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.01.2007 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vesep »

Mal som ten isty problem, motor 1,6 75 kw bfq, motor si zobral 0,3-0,5 l / 1000 km. Mne zacalo tlacit vodu do nadrzky, bolo citit aj spaliny, tak som dal spravit repas hlavy a rovno aj vymenit kruzky. Po vymene som spravil cca 2000 km a ubytok som nepostrehol. Len ma este trapia ranne starty, niekedy nastartujem a zhasne. Druhy start je uz OK. Tato chyba sa prejavovala aj pred tym. Na diagnostike vypisuje EGR ventil, budem ho musiet vymenit.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - vysoká spotreba oleja

Príspevok od používateľa laco1871 »

peter82 napísal:Octavia combi 2005, 1.6 75 kw benzín, BFQ, naj. cca 250 000 km. Motor ide ako má, akurát svieti kontrolka motora a vysoká spotreba oleja dlhodobo
Ak svieti kontrolka check motora, motor nemože bežať ako má, to sa jednoducho vylučuje...
vesep
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.01.2007 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vesep »

Normalne som na nom prisiel domov, teplota kolisala, aj mne sa ku koncu rozsvistil check motora. Siel normalne, ziadne trhanie. Ked som siel do kopca teplota vystupila na 100, dole kopcom zase 90.
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - vysoká spotreba oleja

Príspevok od používateľa leonNL »

laco1871 napísal:Ak svieti kontrolka check motora, motor nemože bežať ako má, to sa jednoducho vylučuje...
Ty uz prosim ta prestan trepat sprostosti. Kontrolka motora, ano ta oranzova, sa kludne rozsvieti aj pri nizkej ucinnosti katalyzatora ale motor bezi na 100% a ziaden pokles vykonu ani trhanie motora ani nic podobne sa nekona. Osobne som sa s tymto stretol, po naslednom “vypaleni” vyfukoveho systemu ostrou jazdou, kontrolka sama zhasla...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - vysoká spotreba oleja

Príspevok od používateľa tempo 1O »

laco1871 napísal:
peter82 napísal:Octavia combi 2005, 1.6 75 kw benzín, BFQ, naj. cca 250 000 km. Motor ide ako má, akurát svieti kontrolka motora a vysoká spotreba oleja dlhodobo
Ak svieti kontrolka check motora, motor nemože bežať ako má, to sa jednoducho vylučuje...
Tlapeš hluposti.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kuzlo motor cisty, nedymi, ide jak sen, iba mizne olej :41c2: , nejaku nepodstatnu kontrolku tu nikto neriesi, to je ozdoba na vse svatych, zazata za predkov, to bych vobec neriesil

podaj trestne oznamenie na neznameho pachatela za kradez oleja, nech si lamu hlavu policajti, 11 litrov uz stoji celkom dost, odhadom dostane 1-5 rokov, moze zahrat s bastrnakom v basy oko
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

check ....záleží aká závada je za tým svietením kontrolky motora.Rozsvietia ju aj veci ktoré síce majú (väčšinou) emisný rozmer ale nik by nevedel že má motor problém ak by sa vypálila kontrolka pretože naozaj ju nemá šancu na výkone ani inak nikto poznať.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nato tu mame vestecku gulu, naco sa zdrzovat z volakymi kablami...

apropo, abych teda len nesrandoval, az ma mastne sviecky, tak ide leda houno a ne dobre :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

peter-nechcem ta sklamat,ale co si pomenoval,piesty kruzky atd a riadna generalna oprava nevyjde z 500€.Nehovorim a vrtani valcov.A same prekruzkovanie bez honovania je tiez na prd/ v istych pripadoch/.Ani fuseraci to nerobia za 500.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - vysoká spotreba oleja

Príspevok od používateľa jaster-83 »

laco1871 napísal:
peter82 napísal:Octavia combi 2005, 1.6 75 kw benzín, BFQ, naj. cca 250 000 km. Motor ide ako má, akurát svieti kontrolka motora a vysoká spotreba oleja dlhodobo
Ak svieti kontrolka check motora, motor nemože bežať ako má, to sa jednoducho vylučuje...
na tomto motore nie, tu je zle az ked ti k tomu zasvieti kontrolka ASR a najdes si na diagnostike chybu 01314 riadiaca jednotka motora - precitat pamat zavad
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných