Skoda Octavia - vypinanie turba , oneskoreny tah a piskanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andres1321
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.11.2015 11:37
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - vypinanie turba , oneskoreny tah a piskanie

Príspevok od používateľa andres1321 »

Ahojte,
preklikal som hodne stranok, ale nenasiel som problem aky mam momentalne ja.Vsetci pisu ze maju vysoky tlak na turbe. Ja mam opacne. Nizky/oneskoreny. Netaha od 1500 ale az od 2000ot. Az ked sa dostanem na 2000ot tak tlak vybehne tak ako ma (napojeny pocitac).Zacalo aj piskat, nie na sanitku ale pocut to je.Ked idem po rovinke tak taha aj do 4000 pohodke, ale ked idem do kopca tak vypina turbo/do nudzoveho pri (prev.stup./otacky) cca: 3/3100,4/2900, 5/2700, 6/2400. Pri vacsom kopci aj skor. Skontrolovali variabilitu snimace vahu hadice. Kvapaliny nemiznu (okrem nafty:/) Mate este nejaky tip, alebo ozaj to bude v tom turbe? Ak hej kde robia kvalitny repas(zapad SK)? Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vieš koľko dieslov sa montuje do octávie ? A že majú nejakú generáciu a nejaké km.
https://images.google.cz/imgres?imgurl= ... h%2Fx%2Fim
andres1321
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.11.2015 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andres1321 »

Ospravedlnujem, zabudol som. 103kw BKD rv 12/2007
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech je jasno vo veci,turbo nevypína,ide stále úmerne tomu kolko je splodín.V núdzovom stave rj silne obmedzila vstrekované množstvo paliva,a kedže bez paliva niet splodín,turbo menej tlačí.Ale do núdze padá pre nejakú konkrétnu vec,a to treba pozrieť.Vždy je to rozpor niečoho,je toho málo alebo privela voči tomu čo RJ očakáva.
Zistenie čoho je veľa/málo je už na diagnostika.Nech chyba hovorí čokoľvek,treba zápis rozumieť ako dôsledok,tj ako sa to rj javí.Palivo,prietok vzduchu a tlak turbíny je trojčlenka v slučke kde jedna vec limituje tie ďalšie,preto je bežné že sa za pachatela označí ten nesprávny
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Ahoj,ak turbo začalo pískať je to začiatok jeho konca,nečakaj a daj spraviť,može sa Ti rozsypať v tej najnevhodnejšej chvíli.Ak hľadáš servis na turbá mám dobré skusenosti s Profiturbo Vrbové,je to nová firma a robia dobre,majú všetko čo treba k repasu turba.
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Turbo servis vo Vrbovom už neexistuje viac ako rok a Profiturbo s ním nemá vobec nič spoločné.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To že sa obnoví stred turbíny ešte nazaručuje plný úspech.Je zaujímavé že sú firmy ktoré zlý repas nikdy z ruky nevypustili,všetky idú presne ako sa očakáva a to teda je už čosi kusov.Preto ak už niekto má takého dodavateľa,jednoducho odmietne namontovať to čo si zákazník sám vybaví alebo donesie.Tu je asi najmúdrejšie každého nechať si rieši ako sám chce,dnes ľudom nejde poradiť,každý všetkému rozumie a takej prkotine ako turbína už aj deti..Tak nech si rozumie na vlastnú škodu
Ani k tomu nejdem písať všetko čo by sa na pero natlačilo,musel by som dourážať pol slovenska
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných