Skoda Octavia - vrzganie prednej nápravy pri uvoľnení brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hladac64
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.07.2017 13:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - vrzganie prednej nápravy pri uvoľnení brzdy

Príspevok od používateľa hladac64 »

Prosím o radu, čo môže byť príčinou vŕzgania v prednej náprave počas uvoľnenia pedálu brzdy u Octavia I, MPi, r. 2003. Pri krokovej rýchlosti a prudšom zabrzdení do zastavenia akoby v brzdách niečo cvaklo. Bez ohľadu na rýchlosť a intenzitu brzdenia do zastavenia, však počas uvoľňovania pedálu brzdy vychádza vŕzganie z priestoru strmeňov-nábojov na oboch stranách, pravá výrazne. Kotúče sa otáčajú trochu do protipohybu. Nie je to škrípot kov na kov. Spozoroval som to určité obdobie po výmene kotúčov a platničiek (183000 km)-nové ATE podľa VIN (platničky nie sú však so snímačmi, ako mali byť). Počas jazdy žiadny problém s brzdami a podvozkom. Silentbloky ramien a predné tlmiče s h. uložením sú nové. Silentbloky stabilizátora menené pred rokom-prvovýroba.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:28b7: :2f93:

tREBA premazat.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

"Kotúče sa otáčajú trochu do protipohybu" tak tomuto priznam sa vobec nerozumiem, ale pozrel by som vnutornu platnicku, ako je osadena a ten plech na nej na ktorom su tie pliesky co sa zacvakavaju do piestu na strmeni ci to cele nieje uvolnene (pootocene) oproti tej platnicke
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
hladac64
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.07.2017 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hladac64 »

Vnútorné platničky sú dobre zasunuté v piestoch, plechy sú pevné. Otáčanie do protipohybu som myslel takto:-pri zabrzdení do zastavenia (do predu), uvoľňovaní pedálu brzdy a následnom uvoľňovaní pnutia medzi karosériou a nápravou sa kotúče pootáčajú do zadu. Ale možno to tak má byť. Ak uvoľňujem pedál pomaličky, tak to aj tak pomaly vrzgá. Ak preruším, samozrejme nič, ak pokračujem vrzgá až do celkového uvoľnenia pnutia. Na diskusných fórach som taký problém nenašiel. Automechanici pokrčili plecami, pokrútili hlavami a nič. Skúšam ďalej. Skúsil som už aj iné platničky a nič.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

PROCHY603 napísal: tREBA premazat.
Na to že si zrejme automechanik, poskytuješ niekedy naozaj neoceniteľné rady.
Čo tak asi chceš premazať ? aby sa problém poriešil ?
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

co ja som videl tak na jednotkovych oktavkach v pohode lietaju predne kolesa viditelne milimetre dopredu a dozadu pri brzdeni alebo zrychlovani. kludne tam moze vrzgat nietkory gumeny silentblok...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných