Skoda Octavia - voľnobeh

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - voľnobeh

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Ahoj uwa. Bolo by dobré napísať odkiaľ si, možno ti to bude niekto z tvojho okolia vedieť nadstaviť tak ako to má byť. Ja som už tiež naprával pár " na fixku" nadstavených rozvodov a pritom k tomu netreba veľa - aretačné prípravky, sťahovák na vačkové koleso a s diagnostikou to dať do tdi grafu - tieto úkony robím na počkanie priamo pred zákazníkom aby mal aj on dôkaz že to nieje len zobrať peniaze za diagnostiku.
Obrázok
uwa0902163671
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.10.2016 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - voľnobeh

Príspevok od používateľa uwa0902163671 »

Ja som zo Zvolena, no nemám problém prísť za niekým z okolia, ak sa tu niekto nájde a pozrieme to, ak nie skúsim nájsť seriózny servis(prípadne ak nejaký poznáte môžte odporučiť) a dám skontrolovať prioritne rozvody a ak budú v poriadku tak komplexnú diagnostiku. Tie rozvody by sa ale neprejavili nejako keby to je na houby nastavené ? Napr zlým štartom atď...?
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - voľnobeh

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Ku mne to máš cca 80 Km, ale určite sa nájde niekto z blízkeho okolia kto ti to skontroluje a nadstaví tak ako to má byť.
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - voľnobeh

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale áno,prejaví sa to aj tak,ale až od určitej hranice.Rotačka je veľmi odolná na blbosť,tam kadečo prejde.Aj vzduch v palive to znesie obdivohodne veľa a gazda spokojný.Takmer vždy gazda až po oprave keď už všetko sedí zistuje že to vlastne nešlo tak dobre ako si myslel.Kým nie je porovnanie,je spokojný.Keby zistoval objektívne meraním napr času záťažového testu a to porovnal z mašinami v poriadku,asi by sa čudoval že to dobré,nebolo ani tak dobré.
uwa0902163671
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.10.2016 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - voľnobeh

Príspevok od používateľa uwa0902163671 »

Dobre pani, vďaka za odpovede, dám to pozrieť niekomu kto sa rozumie.. keby dávam na rady mechanikov už mám výmenenu dvojhmotu a repasovane vstrekovace, ak keď netvrdím že nemôže byť chýba aj v tom, no strelili to len tak z brucha, len vyčítali pamäť chýb..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - voľnobeh

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Teraz sa dozvieš čo všetko sa dá vymeniť tak aby porucha zostala :)
uwa0902163671
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.10.2016 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - voľnobeh

Príspevok od používateľa uwa0902163671 »

Zdravím, tak po diagnostike sa potvrdilo čo hovoril mhlavaty, mechanik mi povedal presne to isté, že sú zrejme sfusovane rozvody, rozladený predvstrek a ak som správne pochopil je neskoro vstrekovana nafta.. takže to dám prerobiť na prípravky ako má byť,. Chcem sa este opýtať, remeň môže ostať alebo sa musí dať nový?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - voľnobeh

Príspevok od používateľa mhlavaty »

može ostať

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných