Skoda Octavia TDI - zvýšený hluk pri studenom motore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

swayze
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2010 10:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia TDI - zvýšený hluk pri studenom motore

Príspevok od používateľa swayze »

octavia 1.9tdi-66kw
Po nastartovani pri studenom motore je pocut zvyseny hluk(vibraciu) od napinacej kladky drazkoveho remena..po zatlaceni kladky prstom tento hluk prestane, takisto po prejdeni 5km sa zvyseny hluk,vibracia vytrati...co moze byt chyba? vymenit remenica alternatora,drazkovy remen,alebo co vlastne? mozem tak chodit v pohode,alebo radsej to vyriesit?

v prilozenom videu je pocut tento zvyseny zvuk,a po zatlaceni prstom na kladku to prestane...ma s tym niekto skusenost?
robota by to mala byt rychla,ale co vsetko treba vymenit abyto prestalo a nestalo ma to vela?

video: http://www.ulozisko.sk/464107/zvuk_od_alter._kladky.avi
riecan
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 27.10.2009 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riecan »

keď vieš,že to robí tá kladka tak na výmenu sňou..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každopádne je kladka v tom nevinne.Ona dnes môže byť po smrti a potrebuje výmenu ale veď to sa ukáže po odlahčení keď bude dole remeň. Problém je v tom,že niečo do remeňa tie kmity dodáva,najčastejšie hlavná remenica motora ktorá beží ekcentricky,tým rozkmitá skrze remeň tú nešťastnú kladku.Jej uloženie to samozrejme dlho vydržať nemôže.Takže nutne kontrola krorý člen po ktorom remeň obieha hádže a teda je páchatelom.
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

riešil som to aj na mojom.Tu kladku,resp.ten tlmič ked chytíš rukou a pokýveš pri vypnutom motore,budeš cítiť vôle v púzdrach toho čierneho tlmiča.Celý napínak treba vymeniť.A to zvýšené hrkanie spôsobuje vysoký odber prúdu z alternátora,po naštartovaní beží ešte dožhavovanie ešte cca 5 min + -. po naštartovaní.Veľký odber z alternátora a tým veľký odpor pre remeň to spôsobuje.Ja som najprv vymenil volnobežku na altíku,nepomohlo.Potom celý napínak a je kľud,nič nehrká.
swayze
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2010 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa swayze »

vdaka za rady...jozo poslal som ti SS....takze staci ak vymenim napinak tento http://www.vanmoto.sk/obchod/lang-es/mo ... l-ina.html
a volnobezku a remenicu nemusim? je to jedine tym napinakom?
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Priateľu, môže byť pridretá voľnobežka alternátora a tá prenáša kmity aj na tlmič vybrácii a na remeň, ja som vymenil tiež len tlmič vybrácii + remeň a po 10000 km bol zase k.o, vytečený. Problém bol v pridretej voľnobežke alternátora, ktorá potom začala vydávať divné zvuky. Tým že sa to točilo "nasiilu" som si pomohol k novému tlmiču vybrácii za pár km. Po výmene voľnobežky už je všetko v poriadku. Takže treba zistiť pravého pôvodcu škody, čo môže spôsobovať ten pazvuk.
swayze
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2010 10:09
Zdieľať na Facebook

napinak

Príspevok od používateľa swayze »

aku znacku napinaku kupit na vymenu? jedine INA? alebo poradite lacnejsiu alternativu? ak nabeham cca 10tisic km rocne,ma zmysel kupovat original INA? nepostaci aj nahrada? max gear,alebo co poradite? INA viem zohnat za 73eur....nieje to vela,ale ani malo...

alebo nemam este menit napinak a chodit s tym,ze mi ten tlmic vrzga len za studena prvych 5km? ci radsej preventivne vymenit?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

INA, Febi, Ruvile...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 25 neregistrovaných