Škoda Octavia - stále studený motor ☺

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marcan
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 13.04.2011 12:00
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia - stále studený motor ☺

Príspevok od používateľa Marcan »

Dobry den, mam problem so svojou octaviou 1.6 74kw . Ked som ju v lete kupoval bola v super stave, zo servisnou knizkou atd bla bla . Ale teraz ako nastala zima som objavil jeden problem. Auto sa nezohrieva na 90 stupnov, ale iba po tu prvu mierku, respektive medzi zaciatkom a stredom je este jedna mala ciarka, tak vzdy iba po tu. Ked mam nastartovane na neutrale, tak sa auto zohreje na 90stupnov, jakmile ale prejdem par stovak metrov, zacne sa ochladzovat a zastavi na tej prvej mierke. Oproti letu sa mi zvysila spotreba z 8 litrov na 9.5l co je dost a je mi jasne ze aj motor trpi. Termostat je zevraj v poriadku, kamarat mi ho vybral,a povedal ze je v poriadku. Cim to moze byt?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

a ten kamarat je tak skvely diagnostik, ze pohladom na termostat urci, ci je dobry?termostat stoji 8 eur...ten treba v prvom rade vymenit, nie pozerat ci je dobry...

nasledne mozeme riesit co tam bude dalej..ved ked na mieste zohreje, znamena to, ze narazovym vzduchom sa ochladi chladic..a ten sa ochladi preto, ze jednoducho termostat nefunguje ako ma...stale je otvoreny..len na mieste to proste zvladne zohriat motor...

vymen termostat... :4012:
Marcan
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 13.04.2011 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marcan »

praveze povedal ze je termostat zatvoreny....Dobre, ked je to naozaj iba tolko, tak to kludne vymenim.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

presne tak, termostat po 5-7 rokoch kvoli unave materialu prestáva fungovať správne a kedže v octavke sa nemení s prírubou, len tá vložka, je to smiešna položka a vždy treba začať výmenou termostatu!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak bude plynule nabiehať teplota na hornej hadici chladiča,je garantovane vadný,to pootvorenie tanierika termostatu je niekdy nenápadné ale stačí.Teplota hadice kúrenia už musí mať nepríjemnú teplotu a tá chladičová maximálne slabo vlažná.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Jediná relevantná skúška je, že šup s ním do hrnca s vodou ,potom šup na varič a poriadny teplomer a sledovať kedy začne otvárať.....Určite Ti to ten kamarát takto skúšal? Asi sotva.... lol A ani tak nemáš istotu že ako sa chová v motore kde sú aj na neho tlaky ....[/i]
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

alebo skus dat karton pred chladic tak ako sa to robieva na niektroych autach v zime lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubina58 »

ako pisu ini...termostat,termostat a termostat...iba 8 €urobrmbolcov...keby si to kupoval v korunach,zvrieskol by si jeeezisi 240 korun???
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Biker: Priprav si aj ty karton pred chladic. 1,9D to tiez potrebuje. :41c2: :41c2: :41c2:
Marcan
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 13.04.2011 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marcan »

No dneskaj pojdem dat vymenit ten termostat a potom napisem ci pomohlo, ked nepomoze, dam karton :D
Marcan
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 13.04.2011 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marcan »

No takze dnes som bol prezuvat na zimne a hned som si dal aj vycislit sumu za vymenu termostatu v autorizovanom servise ( kde mam znameho ) a vysledok je 45e ( nakupne ceny) a bez prace... takze prosim poradte mi kde si to mam ist dat vymenit :)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

komukolvek mierne zrucnemu..za 20 eur to mas aj s kavou...urcite...
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa navaho »

cavte. ja som predcasom enil termostat na motore SDI. Menil som ho preto lebo motor sa mi zohrial na 90 stupnom jedine ked som siel po dialnici s otackami na 3000. po meste a tak mi to ukazovalo nejakyhc max 80 stupnov a v zime som mal spotrebu o liter vacsiu. vymenil som termostat a a rucicka teploty ukazuje este menej a teraz savyskrabe maximlane na 60 stupnov a zacne padat hned ako chvilu stojim. takze po vymene termostatu sa motor este tahsie zohreje, kde som mohol spravit chybu ?

Edit: sice sprava po par rokoch, vtedy som nakoniec zistil, ze mechanik to nevedel poskladat naspat, lebo je tam tazky pristup na fabii SDI, tak mi tam termostat zle zalozil, resp. nedal tam ziaden.
Naposledy upravil/-a navaho v 25.11.2023 12:13, upravené celkom 2 krát.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

popravde pri vymene termostatu na tomto motore urobit chybu je dost obtiazne...
jedine, ze by bol novy termostat vadny, co sa stava obcas tiez..ine vysvetlenie mi totiz nenapada...
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

a termostat si dal nejaky kvalitnejsi alebo najlacnejsi cinak?

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných