Skoda Octavia 3 rs 2015 - dsg prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skodaoctavia3rs
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.08.2021 07:19
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 3 rs 2015 - dsg prevodovka

Príspevok od používateľa skodaoctavia3rs »

Dobrý deň pri výmene rozvodov a olejov a filtrov sme zistili že mame menej oleja v prevodovke a ako náhle sme ju naplnili novým olejom našla sa veľká diera na obale chcel
Som by som sa opýtať či ste niečo take videli a čo to mohlo sa stat .. a podytakm že na tom aute som urobil 4000km a nič až po servise začal tiect .. a nechápem keby bolo menej oleja tak prevodovka by nešla nie ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prevodovka by isla aj s "malo oleja" i ked nevieme kolko je to malo - v najhorsom pripade sa samozrejme zadrie. Malo oleja bude penit, bude sa prehrievat a potom sa zadrie.

Diera : tak to im muselo asi padnut kladivo oddola nahor. Ako inak by sa tam mohla spravit DIERA ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

DSG je svojou podstatou vlastne klasická prevodovka a rozdieľ spočíva v tom že obsluhu všetkého čo je spojené z jej ovládaním zabezpečuje mechatronika.Ako sa prejaví málo oleja v klasickej prevodovke ? Takmer zásadne postupným zhoršovaním zaradovania.
Ako začnú problémy z DSG ? Nedostatok oleja naruší kontrolné systémy tlakového menežmentu.A od neho sú závislé vlastne úplne všetky úlohy od zaradenia po zmenu prevodu aj práca spojky kedže všetky úkony sa vykonávajú skrze hydrauliku vlastného menžmentu oleja..Mimo to je tu tepelný menežnent,ochrana.Takže asi ťažko bude prvým dopadom zadretie.V oboch prípadoch,a aj u tej obyčajnej by to mohlo byť len v prípade že olej odtečie pri trvajúcej záťaži za jazdy a prvý prejav začínajúceho problému vodič nemá odkiaľ zistiť ak to nesprevádzajú zvukové efekty.
DSG je niečo galakticky vzdialené
K téme diery sa ani nedá vyjadriť,opis je zahmlenejší ako dnešné ráno nad Aténami,k tomu sa vyjadrovať nedá vonkoncom
skodaoctavia3rs
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.08.2021 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skodaoctavia3rs »

No ja to mu nechápem lebo auto pekne slo všetko zavládol som cestu vsade chcel som si spraviť servis a tak som prisel a už tiekol olej z obalu… čo tomu fakt nechápem .. a take niečo už opravovať nebduem.. zohnal som používanú a vymenili sme to.. len neviem kde sa mohla stat chyba
skodaoctavia3rs
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.08.2021 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skodaoctavia3rs »

Keď auto nemalo žiadnu chybu…a prídem po auto a sa zisti že je dieťa v prevodovke .
skodaoctavia3rs
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.08.2021 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skodaoctavia3rs »

https://ibb.co/sCL6z9k
Tu je ten obal
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

skodaoctavia3rs napísal:Keď auto nemalo žiadnu chybu…a prídem po auto a sa zisti že je dieťa v prevodovke .
.....tak napokon dieťa ? :d :D
skodaoctavia3rs
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.08.2021 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skodaoctavia3rs »

Sorry kamo ale som v praci.. a chcem si to ešte nejak vyjastnit.. tak pisem tu to všetko na rýchlo
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja len taku blbu otazku - co ked sa ta pouzivana pose...kazi buduci tyzden ? Potom to opravis za par tisic alebo zozenies dalsiu pouzivanu ktora sa urcite nepokazi o mesiac ?

Akoze sorry ale nechapem riesit unik oleja vymenou prevodovky za iny, pravdepodobne neznamy kus (neznelo to "moj najlepsi kamarat rozbil auto a ma uplne presne taku istu prevodovku ako ja, ten isty kod s najazdom 76.285km tak sme to prehodili").

edit : jaaaaaaj no tak hento je fakt pekna džura
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Turbo - urobil som kotrmelec s traktorom a odtrhol redukčnú prevodovku. Preventívne mám na povale z každého celku po 1 - 3 ks do náhrady (poznám sa). Bez ohladu na stav tej náhradnej som ju prehodil a jazdím. Ak prdne tak si dám obe prevodovky vedla seba a
vyskladám z komponentov jednu dobrú. Teraz lúskam bazoš aby som našiel redukčku na diely a prehodil črevá tej čo mám v dielni do dobrého obalu. a zas budem mať tri náhradné.
Myslím, že takto nejao podobne to bude aj s tým DSGčkom.
Ku fotke - vyzerá to zamáčknuté dovnútra - asi nezistíš čo sa stalo, ale tipol by som že sa zdrbala zo zdviháku alebo nejakej podpery.
Možno by som skúsil tekutý kov, alebo zavariť TIGom, zváraný zadný most na 8045ke nám jazdí už 20 rokov a tam sú iné sily.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
skodaoctavia3rs
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.08.2021 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skodaoctavia3rs »

@mp3turbo len ako vravíš vyskladať alebo len to nejak opraviť len.. že takú dieru niečo muselo urobiť nie ? Však musel to niečo rozbiť .. alebo vnútri alebo von.. ale von čo však som s ňou nesiel po skalách ???? a keď vnútri tak dačo sa muselo povoliť a roztlacit ju..
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Podla môjho skromného názoru,tu dieru spôsobil predmet ktorý pôsobil z vonkajšej strany....nie zvnútra.Mechanikovi spadol orech do priestoru tripoidného klbu a obalu,a samozrajme si to nevšimol.....zaradil spiatočku a lol
skodaoctavia3rs
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.08.2021 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skodaoctavia3rs »

A mechanik mi povedal ako sa to stalo že bolo menej tam oleja cca vraj 2,3 litre v prevodovke
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež to vidím na cudzí predmet pri tripoide a ten ho pritlačil k obalu pri prvej obrátke

Dodatočne...to by musel byť iný kabrňák aby si priznal podiel
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mp3turbo napísal:ja len taku blbu otazku - co ked sa ta pouzivana pose...kazi buduci tyzden ? Potom to opravis za par tisic alebo zozenies dalsiu pouzivanu ktora sa urcite nepokazi o mesiac ?

Akoze sorry ale nechapem riesit unik oleja vymenou prevodovky za iny, pravdepodobne neznamy kus (neznelo to "moj najlepsi kamarat rozbil auto a ma uplne presne taku istu prevodovku ako ja, ten isty kod s najazdom 76.285km tak sme to prehodili").

edit : jaaaaaaj no tak hento je fakt pekna džura
- myslím že už ti je jasné že sa nerieši únik oleja ale deštrukcia obalu a to asi nebude nikto "opravovať".
Inak v normálnej spoločnosti je vysoká cena odbornej práce a tak logicky rozhádzať nejakú bežnú prevodovku nedáva logiku keď sa po svete váľajú stovky lacných dobrých a prehodenie stojí zlomok ceny vrtnia sa v tej starej. Rovnako motor.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných