Skoda Octavia RS tsi - klepanie motora na voľnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavol-rs
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.04.2019 23:23
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia RS tsi - klepanie motora na voľnobehu

Príspevok od používateľa pavol-rs »

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc, dnes sa mi začal ozývať v aute nový zvuk. Ozýva sa len čisto na voľnobehu a ide to zospodu od motora, počuť to pri spolujazdcových nohách, keď sa ale ľahko dotknem plynu tak to hneď prestane. Mám podozrenie že klepe ojnica a taktiež sa pomalšie zohrieva, spotreba je normálna, check engine nesvieti ani tlak oleja. Auto je Škoda Octavia 2 2.0 TSI CCZA. Motor má najazdené 140 000km.
https://youtu.be/lBTa2gBedw0
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uvolneny kryt na motore, zabudnuty srobovak z autorizovaneho servisu v priestoroch stieracov, padnuty srobik volakde kde sa ho nikomu nechcelo docahovat napriklad na kryte dole pod motorom ktory uz bol zasrobovany, uvolneny kabel/koncovka ktory sa volakde opiera o blok motora/karoseriu a tam rachoce, a podobne.

Hento mi nepride ako motor samotny, i ked samozrejme je tazko nieco posudit na dialku. Kvalita mikrofonu, kvalita reprodukcie atd.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Len ten plyn k tomu tvojmu vysvetleniu trocha nesedí... :41c2:
pavol-rs
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.04.2019 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavol-rs »

Chodím k môjmu mechanikovi a mám možnosť byť pri aute, naposledy sa menili DSG spojky a doteraz nič a to je vyše 2000km, tak neviem či zrovna zabudnutý šrobovák... Keď mám tých cca 800 otáčok tak to klepe ale keď pridám na 1000 je úplne ticho. V piatok idem tam, skôr ma zaujímalo možné príčiny. S autom dovtedy hýbať nebudem. Aj keď minule mal na dielni predomnou CCZB a klepala ojnica tak som zvedavý čo mám ja...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Len ten plyn k tomu tvojmu vysvetleniu trocha nesedĂ­...

samozrejme ze sedi - zmeni sa vibracna charakteristika motora, prestane vibrovat.
Kazdy jeden ten pripad co som tam napisal zazili moji kamarati, kazdy jeden sa stal v autorizovanom servise. Aj ten srobovak pri stieracoch.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

nechat hrkat motor a zacnite ohmatavat vsetko coho mate odvahu sa dotknut. :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných