Skoda Octavia - nereaguje na plyn počas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xeigen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2016 15:37
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - nereaguje na plyn počas jazdy

Príspevok od používateľa xeigen »

Zdravím vospolok,

Octavia 1, rv.99, 74kw, AKL R-KAT, +/-200k najazdené.

Dnes pri jazde +/-60km/h nezareagovalo na plyn počas jazdy pri zaradenej 5. rýchlosti. Stúpal som 4-5x a nič, žiadne odozva. Neviem či sa mi to zdalo, ale predtým ako som chcel pridávať veeelmi jemne cuklo autom. Tak som teda podradil do 3 a pridal a so cca sekundovým oneskorením trhlo autom a začalo zrýchlovať. Žiadne kontrolky nesvietili.

Spravilo to už pár krát s odstupom pár mesiacov, nepostrehol som medzi tým nejaký súvis (bolo to aj za dažda, aj počas tepla, pri 90km/h, pri 50km/m. Raz som musel zastaviť, vypnúť a znovu naštartovať a už išlo ok.

Nejaké nápady kde začať a načo sa zamerať ? Chystám sa skontrolovať a znova (pred 2 rokmi cca) prečistiť škrtiacu klapku a dať to na diagnostiku. Dávnejšie (5-6r?) bola menená aj lambda, len vtedy chybu lambdy hádzala aj diagnostika + bola vyššia spotreba a nešlo viac ako 120 (respektíve veľmi lenivo. Spotreba je momentálne normálna).

Dik za nejaké nápady.
Marco7801
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.05.2017 22:40
Zdieľať na Facebook

Plyn nereaguje

Príspevok od používateľa Marco7801 »

Tiez som to riesil. Vymenil som vsetko a zatial obcas zablbne ked je prazdnejsia nadrz. Podoztenie na uhlikovy filter co zere pary z nadze a vracia ich spet do sania.
xeigen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2016 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xeigen »

No momentálne mám nádrž skoro prázdnu, teda ešte nesvieti rezerva, ale čo chvíľa bude. Toš teda skúsim plnú nádrž a odsledovať či to bude pretrvávať.

Dnes opäť pri jazde rovnaká situácia, pri 50km/h pridám a nič, teraz som vyradil rýchlosť, otáčky padli na 0, a vypol motor. Musel som postáť, vytiahnuť klúč, naštartovalo a išlo v pohode.

Dnes ak sa podarí, dám to na diagnostiku.
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

diagnostika je v tvojom pripade velmi dobry napad myslim ze ti to vela da aspon budes vediet kam a ako sa dalej posunut
Marco7801
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.05.2017 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marco7801 »

Drzim palec aby Ti diagnostika nieco ukazala. Mne neukazala nic a tak sme s mechanikom skusali,vymienali a stalo ma to kopu euracikov.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - nereaguje na plyn počas jazdy

Príspevok od používateľa karool »

xeigen napísal:Zdravím vospolok,

Octavia 1, rv.99, 74kw, AKL R-KAT, +/-200k najazdené.

Dnes pri jazde +/-60km/h nezareagovalo na plyn počas jazdy pri zaradenej 5. rýchlosti. Stúpal som 4-5x a nič, žiadne odozva. Neviem či sa mi to zdalo, ale predtým ako som chcel pridávať veeelmi jemne cuklo autom. Tak som teda podradil do 3 a pridal a so cca sekundovým oneskorením trhlo autom a začalo zrýchlovať. Žiadne kontrolky nesvietili.

Spravilo to už pár krát s odstupom pár mesiacov, nepostrehol som medzi tým nejaký súvis (bolo to aj za dažda, aj počas tepla, pri 90km/h, pri 50km/m. Raz som musel zastaviť, vypnúť a znovu naštartovať a už išlo ok.

Nejaké nápady kde začať a načo sa zamerať ? Chystám sa skontrolovať a znova (pred 2 rokmi cca) prečistiť škrtiacu klapku a dať to na diagnostiku. Dávnejšie (5-6r?) bola menená aj lambda, len vtedy chybu lambdy hádzala aj diagnostika + bola vyššia spotreba a nešlo viac ako 120 (respektíve veľmi lenivo. Spotreba je momentálne normálna).

Dik za nejaké nápady.
Este dobre ze nemas 6ku.......pri 60 ist na 5ke je take.myslis ze usetris?reci o tom,ze motor to utiahne a podobne si nechaj
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D :..: ::: :::

5.kvalt zaradeny a 60km/h. Nemam co dodat!!!!! :28b7: :2f93: :2f93: :2f93:
xeigen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2016 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xeigen »

Ďakujem za plnohodnotné príspevky, chalani super. Ešte o smajlík viac tak už to mám doriešené.
samsonko
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19.05.2017 13:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samsonko »

pri 60 jazdit na 5, to si kde videl, neviem aku rychlu reakciu by si chcel, och
pavolh
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

ale veď tie 1.6 sú extrémne krátko sprevodované, pri 60 na 5ke točí 2000 ot
LPGmaniak
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 02.10.2011 22:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LPGmaniak »

PROCHY603 napísal::40bd: :d :D :..: ::: :::

5.kvalt zaradeny a 60km/h. Nemam co dodat!!!!! :28b7: :2f93: :2f93: :2f93:
no a co, pri ustalenej rychlosti po rovine, ked nechce od auta zrychlovanie, ten motor toci 1800 otacok na 5ke
LPGmaniak
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 02.10.2011 22:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LPGmaniak »

a k teme, mne to robilo tiez toto, ze vypinalo obcas motor, aj za jazdy

a bol to snimac otacok klukoveho hriadela
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto zo snímačom nemá nič,z lambdou tak isto.Auto má čiste elektronickú škrtiacu klapku,čo znamená úplné oddelenie pedála plynu od otvorenia škrtiacej.Na základe požiadavky z pedála si RJ dá dokopy všetky potrebné údaje a vyhodnotí koľko tú klapku otvorí.Alebo..ak je problém proste neotvorí.Takže..problém treba hľadať často kilometre od samotného pedála.Pre začiatok urobiť toľko že sa vyčistí škrtiaca klapka a urobí adaptácia,prípadne aj kalibrácia volnobežných ot.Končí to testom OK (ak prebehne bez závady) Ak prebehne všetko s výrokom Ok a problém zostáva,čo je bežná vec,treba hladať chybu v menežmente a toho je viac než sa dá popísať
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Teraz neviem ci konkretne AKL ale 74kw oproti 75kw sa mi zda ze mali klapku riadenu cez lanko
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Nemá Octavia elektricky plynový pedál? Už som sa s tým stretol, že haproval práve el. pedál...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lukas391, martinzatkuliak a 21 neregistrovaných