Skoda Octavia - nefunkčná klimatizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

octavia81kw110hp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.06.2019 13:02
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - nefunkčná klimatizácia

Príspevok od používateľa octavia81kw110hp »

AHojte, jedná sa o octaviu 1.9tdi 81kw climatronic. Klima nefunguje, poistky su v poriadoku, dnes som dal dole spodný kryt motora a do kompresora ide iba 5V, dal som dole aj matičku a ten magnet, drážky sú podla mna OK sice je tam take male poškodenie ktore ale nemá vpliv na chod. Neviem či mám objednať magnetickú spojku alebo riešiť to že tam ide iba 5V, bez ohladu na to či je naštartovaný motor alebo nie.
Má tam byť len 5V? Podla mna nie ale neviem si to ničím podložiť prečo je tam 5V, bud 12V alebo nič nie ?
octavia81kw110hp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.06.2019 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa octavia81kw110hp »

má tam byť 12V, kde sa stráca 7voltov ???
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pravdepodobne RJ dochladzovania (J293).
Vies zmerat jej napajanie?
Poistky dobre, to znamena, ze si ich VYBRAL A PREMERAL? Zvlast tu S164 (30A) pri akumulatore?
octavia81kw110hp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.06.2019 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa octavia81kw110hp »

RJ dochladzovania (J293) zmerat viem ked mi povieš kde to najdem :300f:
Poistky som kontroloval len vizualne pri palubovke a nad akumulatorom mám len 3 poistky a sú OK. Dnes som ešte vyskušal napojit elektromagneticku spojku priamo na baterku 12V, a nič spojka nefunguje. Objednám novu ale aj tak si nemyslim ze sa rozbehne na 5voltov. Máš nejaký nápad ? Našiel som zopár schém na nete na poistky nad akumulatorom ale ja tam mám iba 3 poistky.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak tie poistky nad baterkou vyber a zas vloz (tie velke, plechove, mala by byt umiestnena v strede tych 6.tich pozicii).Je to nieco zlozite? Ta RJ je este napajana z poistky c.5 a c.16 tie su zas v tej palubovke.
RJ dochladzovania je pod lavym nosnikom. Ako vyzera si uz najdes.
Asi tam budes mat s cislom 1J0 919 506 H,moze byt aj s E,to by mala byt nahrada.

Ja neviem co tam mas a ako, kedze si sa neunuval napisat rok vyroby a elektrika 97-99 je ine nez 00-01 a tiez je rozdiel od 2002.
octavia81kw110hp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.06.2019 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa octavia81kw110hp »

Takže octavia je z Roku 2004, a dnes som napojil diagnostiku a mám toto:

VAG-COM verze: IHR 304.0
Autosoft
Číslo dílu řídícího modulu: 1U1 907 044 A
Komponent a/nebo - verze: CLIMATRONIC C 2.0.0
Kódodvání softwaru: 11000
Kód opravny: WSC 31480
2 Nalezeny chyby:
00792 - Tlakovy spinac klimatizace (F129)
35-00 - -
01274 - Servomotor pretlakove klapky (V71)
37-10 - Defekt - Sporadicky

ale včera som vyskušal napojit elektromagneticku spojku na akumulator praimo, a nepočul som cvaknuť magnety, bohužial bol som sám a nevidel som na ten magnet iba som počuval ale nič sa nedialo. Takže zjreme aj elektromagneticka spojka je v predli, podruhe mi nesedí že tam ide iba 5voltov, a teraz v diagnostike tlakový spinač? Je možne že tak všetko naraz alebo to spôsobuje niečo ine? (čo si mysliš mastik29)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prvá a zásadná informácia je či je cievka prerušená alebo v skrate prípadne čiastočnom čiže medzizávitový skrat.Pri externých 12V musí proste cvaknúť,to počut
Tlakový spínač je meniteľný bez vypúštania,starý von nový dnu
octavia81kw110hp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.06.2019 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa octavia81kw110hp »

24.6.2019 mám objednane https://www.zlavadna.sk/zlava_277467_pl ... -petrzalke

Plnenie a meranie tlaku, potom uvidím či sa to rozbehne alebo nie, problem je že klimatizacia bola plnená a natlakovaná pred rokom. Tlakový spínač može hlásiť chybu aj preto že tam nie je dostatočný tlak alebo dostatok chladiva. Bohužial stále to nerieši problem že na elektromagneticku spojku ide iba 5V a a magnet nespína ani ked je priamo na 12V.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ibaze si to nedomyslel…
Vies o tom, ze ak chces dat plnit klimatizaciu, tak musi byt funkcns, bez chyby (teda, ked pominiem nedostatok chl. media)?
Najskor si daj do poriadku tie chyby co o nich vies.
Ak vymenis tu elmg. cievku, neznamena to automaticky, ze kompresor sa bude tocit a tlacit. Mimochodom, bez funkcneho tlakoveho cidla taktiez sa klima nespusti a zrovna tak aj je chyba v tej RJ dochladzovania. Toto vyzera na vacsiu investiciu a ak budes nedosledny, tak sa to bude len predrazovat a pretahovat doba bez funkcnej klimatizacie. Ta klapka… Pohladaj si nieco o zakladnom nastaveni climatroniku. Mimochodom, kedze mas tu aut. klimu, tak na jej diagnostiku, zakladne nastavenie nepotrebujes VAG. Vsetko podstatne sa da vidiet, urobit cez ovladaci panel.
Nebud lenivy ak chces klimovat a mas prostriedky na opravu. Hladaj, googluj, je o tom na mraky informacii.
Aj PDFko o tej autom. klime je dostupne, ak nie, tak ho preposlem, upnem niekam.
A este detail. Mimo dakeho multimetra, je este stale vynikajuce mat aj ziarovkovu skusacku, hoc aj z dakej 20W ziarovky.
octavia81kw110hp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.06.2019 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa octavia81kw110hp »

Myslel som si že treba iba doplniť chladivo, tak som doma hned objednal plnenie. A potom počas jazdy ma to napadlo znova skusiť a vtedy som si všimol že neide ani kompresor ked mi po zapnutí klimatizacie sa nezvyšila spotreba. Až potom som zistil že to nebude iba chladivom. Mám skúsiť to čo tam písal vyššie používatel (mhlavaty)? Ak som dobre pochopil dá sa vyskušať ten tlakový spinač na 12V? Práve toho sa bojim že vymenim elektro.mag a nebude fungovať tak potom vymením aj tlakový spínač a tiež nebude fungovať. Neviem aký postup si mám zvoliť. Bud počkám do 24.6 vtedy mi doplnia klímu a potom napojím na diagnostiku a kebyže to bolo tlakom tak už mi chybu 00792 - Tlakovy spinac klimatizace (F129) písať nebude. A ked tak potom objednám elektromagneticku spojku. Vzhladom na to je to dost komplikovane pretože elmag.nefunguje tlakový spinač hlasi chybu. A že je tam iba 5V.
Mám počkať a po plnení riešiť (tlakový spínač a elektromagneticku sppojku? ) Vieš aby som všetko nevymenil a potom zistím na plneni že je tam netestnosoť a menil som všetko zbytočne. Ak ťa môžem poprosiť o PDF na auto.klimatizaciu. bud na uložto alebo na mail palechore94@gmail.com
Ako by si postupoval ty? Ďakujem :-)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ako vies, ze v systeme nemas chladivo?
Mal si to na diagnostike, takze sa dal pozriet tlak v systeme…
Mal si skusat akcne cleny, ventraky na sahare atd…
Zial, neda sa vsetko riesit takto cez net, kedze to u teba vyzera na viacero veci a tvoja neznalost.
Podla mna budes musiet vymenit ten elekromagnet na spojke (ktory si v podstate riadne neodskusal, nepremeral, otazka je, v akom stave je spojka),vymenit tu RJ dochladzovania (tvoja neochota vytiahnut poistky) a poriesit tu klapku, kde tiez bola zjavne chyba pri tej diagnostike, kedze sa neskusilo aspon zakladne nastavenie urobit.
Potom sa zamerat na ten tlakovy spinac.
A az nasledne riesit plnenie.
Riesit viacero chyb takto, tvoja neochota, neznalost je dost matuce.
Preco to nedas do servisu, nech ti na to pozru? Ved by im to zabralo 30 minut a ty by si vedel na com si a co dalej. Ty sa radsej objednas na plnenie klimy v dakej akcii aj ked vies o problemoch ktore brania spusteniu kompresora…
To PDFko pohladam vecer, az budem u PC.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

https://uloz.to/!Jwbsodxug/25-climatronic-octavia-pdf

Ucebna pomocka, podrobne vysvetlene, schemy, funkcie, atd..
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 16 neregistrovaných