Skoda Octavia - nefunguje palubna doska a nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Borko91
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.02.2018 23:52
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - nefunguje palubna doska a nestartuje

Príspevok od používateľa Borko91 »

Dobry den, mam octavia 2 1.9tdi kod motora BXE, 208 tisic km. Prosim vas mam problem so startom, rano auto normalne fungovalo vsetko jak malo, poobede ked som chcel nastartovat sa mi po vlozeni kluca a otocenim do prvej polohy rozvietili len hodiny a po chvilke tlacidlo ASR pri radiacej pake nic viac, ked som skusal vsetko elektricke fungovalo okrem stieracov a prednych ostrekovacov, po otoceni do druhej polohy auto okamzite nastartovalo ale asi po 2 sekundach zhaslo, skusal som aj odpojit baterku ale ziadny rozdiel akurat ani hodiny uz neukazuju.
Prosim vas nemate nahodou s niecim takym skusenosti?? Som momentalne v nemecku tak nemam pristup k diagnostike auto je uz 3 dni vo vyhrievanej dielni ak by nahodou nejaka vlhkost.
Vopred dakujem za kazdu radu.
Thomasl
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

v prvom rade kontrolovať poistky v motorovom priestore a napájanie .....
jazzo
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.03.2005 03:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jazzo »

Stretol som sa s tým. U mňa to bola baterka. :3035:
Borko91
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.02.2018 23:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Borko91 »

Poistky som skontroloval su ok, baterku som skusal aj dobit aj som startoval cez kable ale nic.
kauza
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.12.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kauza »

Vlhkost v budikoch a tym padom imobilizer blokuje start.Mokry koberec, alebo zostava na podlahovej gume voda. Uz som to zazil 2x na dvoch autach.Pomohlo vybrat budiky a vysusit ich, ale ci je to tvoj pripad to na 100% tazko povedat. Priznaky nato mas.. Voda je dost neprijemna pokial sa ti vyzraza akurat na mieste na ktorom by si to najmenej cakal :zga28:
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Mne to robilo podobne-v mojom pripade bol vadny imobilizer.
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

poistk. skr. v motorovom priestore, hl. napajanie, tie hrube ksble....
Borko91
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.02.2018 23:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Borko91 »

Neska idem za mechanikom s diagnostikou tak uvidim a dam vedet
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

no ako to dopadlo-nedal ste vediet ...
Borko91
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.02.2018 23:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Borko91 »

Dnes konecne opravena mechanik poslal palubovku do skodovky dnes dosla a vsetko ide, co hovoril vraj vlhkost v palubovke v nemeckom servise ma to vyslo na necelych 400€
kauza
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.12.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kauza »

Stacilo ich mozno vybrat na noc z auta a nechat v izbe vyschnut..
jozefbelusak
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.10.2014 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefbelusak »

Zdravím. Už 2x sa mi stalo že počas jazdy auto prestalo reagovať na plyn, pristrojovka prestala ukazovat otáčkyspadli na nulu a aj rychlosť. Zastavil som nakraji kde som pridaval a ručička otačok sa ani nepohla. Preradil som do P a hneď prevodovku zablokovalo a už sa nedalo pohnuť s pakou. Vypol som motor a už sa nedalo ani naštartovať. Nič mi nezostavalo len zavolať odťahovku. Mal už niekto takýto problem? Čo to môže byť? Je to 1,9 tdi, 2009, dsg
11jozef11
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.01.2019 06:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 11jozef11 »

kauza napísal:Vlhkost v budikoch a tym padom imobilizer blokuje start.Mokry koberec, alebo zostava na podlahovej gume voda. Uz som to zazil 2x na dvoch autach.Pomohlo vybrat budiky a vysusit ich, ale ci je to tvoj pripad to na 100% tazko povedat. Priznaky nato mas.. Voda je dost neprijemna pokial sa ti vyzraza akurat na mieste na ktorom by si to najmenej cakal :zga28:
/kauza/ Dakujem za radu. Toto bol moj problem. Mal som na gume vela vody ktora cez noc zabrzla. Rano som mal aj zamrznute sklo z vnutra. Budiky som vytiahol vysusil do rana na radiatore rano nahodil a vsetko funguje. Predtym som otocil klucik a ani sa ziadna kontrolka nerozsvietila. Sice auto nastartovalo ale hned motor zhasol. Po vysuseni budikov ide vsetko tak ako ma. Do konca zimy si necham budiky volne nezasrobovane ak by to nahodou zase spravilo. Este raz dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 48 neregistrovaných