Skoda Octavia ll - zaseknutá kapota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hladac64
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.07.2017 13:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia ll - zaseknutá kapota

Príspevok od používateľa hladac64 »

Prosím o radu, ako sa dostať ku zaseknutému zámku kapoty Octavia 2 r.2008, pred facelift, prípadne ako ho uvoľniť. Po kontrole v jednom odbornom zariadení mi tak zavreli prednú kapotu, že ju už nemôžem otvoriť. Páčka u vodiča kladie iba slabý odpor, ale po uvoľnení sa vráti do východzej polohy. Kapotu nepovysunie. Lanko by teda nemalo byť roztrhnuté. Skúsil som odborný servis, žiaľ smola, až za dva týždne. Možnosť násilne vybrať ľavý svetlomet a dostať sa ku spojke lanka asi nepomôže, pretože predpokladám, že nie je rozpojené. Neviem, či by pomohlo vytrhnutie prednej masky a tým prístup k 2 skrutkám, upevňujúcim zámok kapoty a tým zdvihnúť kapotu aj so zámkom. Prosím, ak niekto viete, poraďte.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

svetlo pochybujem ze vytrhnes.masku vytrnes ale odlomis plastove uchyty a srob je samorezny aj s vnutornej strany.ak ti treba masku na stary model dojdi si ju zobrat.este sa mi vala v garazi.ale ak by sa dalo od spodu dat dole kryt spod motora da sa prestrcit ruka popri chladiče až hore.lanko sa spaja pri soferovom svetle....a blba otazka...skusal si že jeden drzi packu vo vnutry a ty potiahnes kaputu hore?
hladac64
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.07.2017 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hladac64 »

Ďakujem za pohotovú reakciu. Skúsim to. Vo dvojici sme to skúšali hneď a nič. Rozmýšľam ešte vybrať u vodiča páčku otvárania z uchytenia a povytiahnúť viac lanko. Neviem ale, ako na to, aby som nevyrobil ďalší problém. Vieš poradiť prosím? Odkiaľ si a dáš mi kontakt, ak by som potreboval riešiť tú masku.
hladac64
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03.07.2017 13:09
Zdieľať na Facebook

Zaseknutá kapota Octavia 2 OTVORENA!

Príspevok od používateľa hladac64 »

Pri všetkej smole aspoň trochu potešenia. Našiel som značkový servis v Košiciach a v ňom ochotných ľudí. Nebol som pritom, ale dole išlo ľavé predné koleso, následné odstrojovanie smerom ku svetlometu a oprava a nastavenie lanka v spojke. Časovo asi 1,5 hod.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Tomu sa hovori ze jedno odborne zariadenie dalo pracicku druhemu znackovemu zariadeniu. Dufam ze ta aspon o 50¥ spravili :-)
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

odbornému servisu slušne povedz, že ak sa na to zajtra nepozrú, tak to odnesieš do odborného značkového servisu a faktúru im dáš preplatiť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Otvoriť sa dá tak ako písal marko2 tj zospodu ruka medzi chladič a motor.Ale,neotvorí to človek ktorý nevie čo tam vlastne šmátra a za čo sa zachytí a potiahne.Takto sa dá dokonca otvoriť Audi A4 a to sú iné tesnoty.Perfektne poznajú klampiari a často lakýrnici pretože s tým detailne musia robiť a namiesto lanka si tam dajú kúsok drôtu keď je všetko odtiaľ vykuchané.Ale ako vysvetlíš ???
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

inak sa to neda vysvetlit.ja to robim po pamati hmatom. :-\ skoro každe druhe auto ma rozmasirovany predok. :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 37 neregistrovaných