Skoda Octavia ll , 1.9 DSG - zhasol motor za jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zotyo23
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.03.2016 10:21
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia ll , 1.9 DSG - zhasol motor za jazdy

Príspevok od používateľa zotyo23 »

Zdravím vás, mám problém s autom Octavia 2 1.9 77kw DSG. Dneska ráno som normálne naštartoval a išiel som do roboty, po cca 10km mi začalo trhať s autom. Zo 6ky mi preradilo do 4ky a otáčky kolísali. Ešte asi 200metrov som prešiel a auto úplne zhaslo. Po asi 5 minutých sa mi podarilo naštartovať. Žiadne kontrolky mi nesvietili. Akurát baterka keď auto zhaslo- baterka je nová. Cestou domou mi radilo len do tretieho prevodového stupňa, vyššie len keď som si len sám zaradil.
Mohla byť primrznutá voda na palivové čerpadlo alebo má stým niekto skúsenosti čo to mohlo byť? Po asi polhodinke som skúsil naštartovať a ísť pár kilometrov a auto išlo bez problémov.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Problem moze byt kludne aj v palive(primrznuta nafta),uz som sa stretol s takymto pripadom,treba sa pozriet aj na palivovy filter,popripade si ho dat vymenit
zotyo23
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.03.2016 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zotyo23 »

Filter som menil nie až tak dávno. Nabehaných je na ňom cca 7500km. Síce všetko kratšie trasy. Mám ho vymeniť? Deň predtým jak sa mi to stalo som natankoval cca 20l nafty.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Filter si vymen a do paliva nalej VIF-ko,teraz v zimnych mesiacoch sa oplati pridavat aditivum.
zotyo23
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.03.2016 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zotyo23 »

Stačí vifko? Alebo je niečo lepšie? Filter aký mám dať? Originál Škoda alebo hocijaký?
Ešte taká otázka, akú čerpačku mi odporúčate? Tankujem stále na Dalioil. Striedam nafty, raz drahšia, raz lacnejšie
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Staci Vif-ko,treba naliat kludne aj 2-3 nasobok do nadrze.(cca 4 uzavery na 15-20 l nafty).Filter(Mann,Clean,Filtron,Febi,Bosch,Champion),lacne filtre neznackove(Topran,Kamoka,Meyle a pod) neodporucam montovat.Tankovat na Slovnafte,OMV a nebudu problemi.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Zásadne tankovať pri pumpách, kde chodí veľa aut, aby nemali starú naftu. Vyhýbať sa tesco, metro, jurky a iné hlavne no name. Používať VIF leto zima. Mne naposledy "primrzla" nafta, kupovanej na Gulke.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných