Skoda Octavia ll , tdi - nejde vypnúť motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ziginho10
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.08.2007 00:10
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia ll , tdi - nejde vypnúť motor

Príspevok od používateľa Ziginho10 »

Dobrý deň.
Dnes sa mi stalo, že z ničoho nič keď som prišiel k autu som si všimol aj keď bolo zamknuté svietili na palubovke kontrolky a blikala kontrolka imobilizéru a kontrolka ručnej brzdy...

Auto som odomkol naštartoval akoby sa nič nestalo išlo pekne bez problémov aj keď kontrolky svietili..

Zistil som po zastavení že keď som vypol kľúč auto stále bežalo... Kľúč bol von zo spínačky a auto stále naštartované...
Stretol sa niekto s podobným problémom ? Naozaj netuším čo sa mohlo stať :41c2:
Jedná sa o Škodu Octavia II (2005) 1,9TDi 77kW kód motora BJB
Ziginho10
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.08.2007 00:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ziginho10 »

Určite ? To sa dá len tak z hodiny na hodinu pokaziť ? Čo treba ? Novú spínačku ?
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Ziginho10 napísal:Určite ? To sa dá len tak z hodiny na hodinu pokaziť ? Čo treba ? Novú spínačku ?
Jak z hodiny na hodinu :40bd: :d :D auto mas rok vyroby 2005!!! A JE ROK 2017!!!! :41c2: :d :D :40bd: :28b7:

A TO ESTE NEPISES ANI KOLKO MAS KILOMETROV!!! :41c2: :41c2:
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Pozor, pozor!
Nevravím vyslovenie že nie, ale čo sa stalo jednému, nemusí sa druhému...

So strednej školy spolužiak, Octávia 2, 1.9TDi, BXE, 4×4.

Príznaky postupné.

Sprvu taktiež len nemožnosť vypnúť motor.
Kľúče už držal v ruke a motor si stále brčal.
Postupom času iné elektrické "haluze".
Spomínam si, že do servisu ho dohnal až strach o batériu, lebo mu, síce slabo, ale predsa, ostávalo svietiť brzdové svetlo tretie - v kufrových dverách.
Elektrikár mu našiel do zelena zaoxidované káble kdesi pri nádržke kvapaliny do ostrekovačov.
Káble opravil, všetko sa vrátilo do normálu.
Ziginho10
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.08.2007 00:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ziginho10 »

PROCHY603 napísal:
Ziginho10 napísal:Určite ? To sa dá len tak z hodiny na hodinu pokaziť ? Čo treba ? Novú spínačku ?
Jak z hodiny na hodinu :40bd: :d :D auto mas rok vyroby 2005!!! A JE ROK 2017!!!! :41c2: :d :D :40bd: :28b7:

A TO ESTE NEPISES ANI KOLKO MAS KILOMETROV!!! :41c2: :41c2:
Z hodiny na hodinu bolo myslené tak, že na aute som jazdil bez problémov, odparkoval som ho a keď som sa k nemu vrátil po cca 3 hodinách tak prístrojovka bola vysvietená ako vianočný stromček a odvtedy tento problém pretrváva...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Co chces viac poradit. Do servisu sa ti nepaci ist, bo drahe???
Vymenit diel za 40€ sa ti tiez zda byt vela eur?
Alebo myslis, ze tu ma niekto carovnu gulu???
Cez internet sa taketo zavady nedaju detekovat s jednoznacnym vysledkom, to musi byt jasne aj podpriemerne inteligentnemu cloveku.
Ak mas dake znalosti, kupis si skusacku a mozes si sam premerat spinacku, ci odpojit jej konektor a podobne.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ono je to tak buď si spravím sám alebo mám kamošov a spravíme spolu alebo to musim dať spraviť dakomu kto sa tým živý. Inej cesty nieto. Veci sa zvyknú pokaziť z večera do rána aj ak auto stojí na parkovisku . Odpojiť baterku vybrať kontaktovú časť spínačky a baterku znova zapojiť a ak závada pretrvá bude zlé dačo iné dakde zatečený konektor zhnité káble a pod. Ale veľakrát je závada a jej prejav aj zhluk viacerých závad že aj to aj ono spolu . Tak ja len aby nebolo sklamanie že nájdeš jedno odstrániš a závada pkračuje a potom sa ešte zistí aj dačo iné.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ako to ťa malo to auto nejako upozorniť, že pozor ide sa rozpadnúť spínačka?
Pred dvomi rokmi som išiel po dialnici a pri obiehaní kamiona mi zhasol motor, volnobehom som prešiel do odstavného prúdu a už viac nenaštartovalo..volal som odťahovku a v servise zistili že odišlo po 250 000 km palivové čerpadlo..
Ale ani mňa auto predtým na nič neupozornilo, štartovalo normálne, išlo normálne a dokonca aj v ten den prešlo po tej dialnici 30 km :d :D
twinky1992
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.01.2020 15:08
Zdieľať na Facebook

Nejde vypnúť motor

Príspevok od používateľa twinky1992 »

Mám ten istý problém tiež octavia 2 . Auto zamknuté, všetky kontrolky svietia,vrtule sa točia. Ako si vyriešil problém?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných