Skoda Octavia ll - kurenie pukanie a praskanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mocho3457
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.08.2017 12:29
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia ll - kurenie pukanie a praskanie

Príspevok od používateľa mocho3457 »

Zdravim Vas,..
Dnes cestou do prace som si zapol kurenie a pri vypinuti kurenia mi niekde v oblasti popolnika puka, praska, lopká, hrkoce alebo ako by som to opisal? Zvuk trva asi 3 sekundy. Počas zapnuteho kurenia to nerobi. Nikdy predtym to nerobilo. cca 210000km.Škoda octavia kombi 1,9TDI r.v.2006. Skusal som to vo vsetkych polohach a stupnoch aj pri klime a stale to iste. Neviete co by to mohlo byt?
Za odpovede dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spôsobuje to niektorý element ktorým hýbe servomotorček,prípadne samotný servomotorček,nenamazané tiehlo,zadierajúce sa pri vzájomných zmenách polôh.Škoda väčšinou maličká,servomotorček je zohnatelný za tri eurá,ale práce s tým je dosť.
mocho3457
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.08.2017 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mocho3457 »

A myslis ze to nejaku dobu vydrzi alebo to treba riesit hned?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To sa nedá ani predvídať,servomotorky sa pohybujú aj mimo vôle vodiča,tj nemusí siahať na nič a oni si prácu vykonávajú,dokonca zaparkujú alebo nabiehajú do východzej polohy.Zamedziť ich pohybu by šlo len odstavením od napájania,čo je nezmysel,takže ostáva iba trpieť stav alebo riešiť.
mocho3457
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.08.2017 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mocho3457 »

Oki, dik za odpoved, pokial to ide tak kaslem nato a ak nahodou najdem nejakeho mechanika co tomo ruzumie tak mu to ukazem, len nech to fuka...
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Bývala to bežná záležitosť v autách vw group pri dvojzonovej digi klíme..Mám passata a robí mi to už asi 150 000 km..
Vypnem kúrenie a spustí sa "popcornovač" aspoň tak to všetci volajú kedže ten zvuk sa podobá výrobe popcornu :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kolečko páčka tiahielko,to všetko vydáva bez maziva zvuky,rozoberať sa síce vždy dá,ale to musí byť obrovsky svedomitý chlap aby opäť poskladal,zacvakal a zapáskoval všetko ak raz dá dole palubovku.Mnoho ľudí preklína keď si to dali urobiť a teraz majú zvuky pri každom pohybe auta.
mocho3457
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 04.08.2017 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mocho3457 »

herin napísal:Bývala to bežná záležitosť v autách vw group pri dvojzonovej digi klíme..Mám passata a robí mi to už asi 150 000 km..
Vypnem kúrenie a spustí sa "popcornovač" aspoň tak to všetci volajú kedže ten zvuk sa podobá výrobe popcornu :d :D
Ale ja mam manualnu klimu ale to bude asi to iste, či?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že si zoberiem z toho svoje poučenie,nereagovať ak nie sú zadané základné veci okolo otázky.Ja už neviem či to robia schválne či z hlúposti.Zadávajú tému,majú to tam červeným aby zadali všetko potrebné o aute,typ,rok,kód atd ...zbytočne
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 38 neregistrovaných