Skoda Octavia III - kodovanie autobaterie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia III - kodovanie autobaterie

Príspevok od používateľa poganyi »

Ahojte, idem menit povodnu autobateriu v aute Octavia 3 za novu a rad by som sa opytal, ktoru AGM bateriu by ste odporucali - Banner akebo Exide.

Pripadne najde sa tu niekto, kto by ju vedel nakodovat v riadiacej jednotke (ba, nr). Samozrejme nie zadarmo :-). Dakujem
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marfan »

Ja som menil dva mesiace dozadu. AK dávaš rovnakú kapacitu tak netreba nič kódovať. (aj malý rozdiel netreba)

Ja som zobral Exide AGM 12V 70Ah 760A EK700 je to na O3 RS TDI.
poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poganyi »

Presne na tuto pozeram, potom este na Banner Running Bull AGM 57001 12V 70Ah 720A. Povodnu som mal Vartu 68Ah, 680A. Este som nasiel Vartu a Bosch, ale neviem ci su kvalitovo ako Exide a Banner.
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marfan »

Neviem ti povedať ako sú na tom. V druhej RS mám VARTU už tretí rok a v pohode aj v zime bez problémov.

Baterka kvalitou originálu asi jedine priamo s autorizáku ale na to by som sa vykašlal, chceli za nu 280€.

Ja som tú EXIDE zobral kvôli cene a aj kvôli tomu, že v okolí majú na diesloch veľa známich EXIDE a v pohode.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ja mám vynikajúce skúsenosti s banner teraz som vymieňal po 8 rokoch a ešte ju používam na svietenie v karavane
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Vysvetlite mi prosím tvrdenie, že diely z autorizáku sú lepšie ako diel tej istej značky alebo podobnej ktorá dodáva do výroby, ale je kúpený cez net alebo z bežných autodielov.
Samozrejme pri batérii sa bavíme nie u uloženke tam aj tam.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Automobilky maju dane tolerancie, specifika pre diely, kontrola kvality.
Kedze samozrejma, ze nie vsetko z vyroby splna kriteria, avsak diel je “bezchybny“, ide dalej na predaj.
Autobaterie original co su pouzite v prvomontazi su ine, nez bezne v predaji. Staci, ak by niekto tu svoju skusil odvazit, zrejma uz len podla toho by bol badat rozdiel bez rozoberania.
Marketing predaja robi svoje.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sú diely, ktoré idú na "rework" (opravy) pri výlisku obyčajná ostrina, ktorá sa ručne obrúsi, ale tieto diely už nejdú priamo automobilke, ale nejakej jej dcerskej firme. Držiak nárazníka - automobilka diely bezchybné, diely ešte v tolerancii ale s odchýlkou - iný odberatel. Tesniaci tmel - automobilka - mesiac otvorené balenie, ďalší mesiac iný odberatel.
Samozrejme aj v automobilkách robia len ludia, takže rozprávky o chlapoch natlkajúcich skrutky velkým kladivom, vôbec nie sú rozprávkami. Vždy sa na to dojde a daný exot vyletí, ale nikdy sa nechytia všetky diely, ktoré prešli jeho rukami. Navyše myšlienka "ako oebať mašinu" velmi rýchlo koluje a má nasledovníkov.
Sa normalne čudujem, že nemáme kamery ešte aj na zadku.
Toto sa samozrejme netýka len automobiliek - sám som bol svedkom domu postaveného bez základov - exoti proste len natiahli na zem Ipu a na ňu potom murovali. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

To s tým domom myslíš vážne? Ty vole ak áno tak to je iný level.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Okná "uchytené" z oboch strán 15mm styrodurom :40bd: a to boli moji chlapi. Na otázku čo ste boli zhulení? - nie zabudli sme krabicu s turbošrobami v druhom aute.
Toto sa prekotvilo a gazdiná aj kávu spravila. Ale na baráku bez základov som bol so súdnym znalcom, tam sa ťahali po súdoch roky.
Deje sa to vždy a všade, len vidieť to je výsadou len niektorých profesií.
Príjmací technik v BA mi rozprával ako im v servise vypadla zo spodku auta potkanica aj s hniezdom mladých. lol
Treba sledovať aj relacie ako "Černé ovce" na Nove a do pol roka ste u doktora s depresiami. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Minule sme vybrali spodne kryty pod motorom a prevodovkou a bola tam 2cm vrstva obalov z orechov po celej ploche, sracky po motore vsade, najprv to musis dezinkfikovat aby si nieco nechytil.
lubos zimovcak
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

...
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 09.07.2021 13:53, upravené celkom 1 krát.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

mastik29 napísal:Automobilky maju dane tolerancie, specifika pre diely, kontrola kvality.
Kedze samozrejma, ze nie vsetko z vyroby splna kriteria, avsak diel je “bezchybny“, ide dalej na predaj.
Autobaterie original co su pouzite v prvomontazi su ine, nez bezne v predaji. Staci, ak by niekto tu svoju skusil odvazit, zrejma uz len podla toho by bol badat rozdiel bez rozoberania.
Marketing predaja robi svoje.
Tak tak ako píšeš...do prvovýroby dávajú vždy inú kvalitu ako sú náhrady...ja mám na aute nabehaných pomaly 140 000 od novoty a na náprave nebolo menené nič..na predošlom som kupoval silenty aj tyčky stabilizátora Lemforder, ktoré mali samozrejme zbrúsené origo výrobné číslo pre VW a vydržali prd makový...po 30 000 km tyčky v prdeli a silenty asi po 50 000km...čiže tak je to...na octávke 2 čo som kupoval tiež novú tak kým som ju so 150 000 km nepredal tak nebolo menené na náprave nič..a ani nič neklepapalo...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lemforder moze mat vybrusene cislo ale mal som v ruke stare rameno originalne a nove lemforder hlinikove a nove lemforder bolo proste tensie menej materialu. Ono nie zo srandy su nahrady aj lacnejsie a to je to co clovek vidi dalej su materialy, su v presnom zlozeni ako tie originalne alebo sa skor opotrebuju? Vsak sto znaciek vyraba to iste rameno a musia sediet, niektore vydrzi vela a druhe nie. Ani guma nie je ako guma ani hlinik ako hlinik atd.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

V Leviciach robia slavny lemforder…. Setri sa aj na nemoznom…

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných