Škoda Octavia III 2.0 TDI - prehrievanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý Pedro nestačí žiadna prevencia. lol Každá značka má od určitého roku zámerné konštrukčné chyby a nedokonalosti, proste preto aby sa to luďom posralo a kúpili si nové. Ople sú známe prúserovými motormi od Astry G sa sypú čerpadlá aj celé motory ,ale zaujímavé že dovtedy Fkové Astry sypali pol mega len tak z rukáva. Passaty druhej tretej generácie si musel rozbiť o betonový múr inak by neumreli nikdy a zrazu prišli motory 2.0TDI a prúser je na svete. Mazdy hrdzavejú ale je zaujímavé že keď pozriem kamarátovu 626ku z nejakého 94tého tak tá hrdzu asi odháňa.
Kolko chceš aby som tu vypisoval príkladov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Jediná prevencia je nekupovať nové,ale udržovať si staré.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

problemy s vodnou pumpou u motorov VW su zname.
neprispiea k tomu ani servisny interval vymeny chladiacej kvapaliny - ktory nie je.

Teda - servis chladiacu zmes nemeni (je na dozivotie), co sposobuje, ze pri cca 150 000 km vodna pumpa odide.

Riesenie nie je.

Co mozno urobit, je vymenit vodnu pumpu (a pridat aj rozvody) a najneskor po 100 000 km vymienat chlaidacu zmes.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ja som si doteraz myslel že s rozvodmi sa vodná pumpa mení automaticky. A zase ,že ak už kvapalinu raz vypustím ,tak dám novú a nebudem tam lievať starú čo má vyčerpané antikorozne aditiva. lol Ale to asi platí len pre staré šopy čo jazdím ja :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Oco, nakoniec zistime, ze vlastne tie tvoje kandličky (ber v dobrom) jazdia vdaka starostlivosti, ktoru vynakladas a henten zvysok, co sa zasluhuje o pribudani tem a co sa tvari ako auta 21. storocia sa sype pretoze sa robi len to co predpisuje vyrobca. Kedz uz nad tym 3. a dalsi X-ty majitel zlomi palicu a po nekonecnych opravach to ako tak funguje, tak si to osvojis, das tomu co treba a co je nad ramec odporucani servisnej knizky a na sklonku ich zivota im zabezpecis dostojny odchod do automobiloveho neba :D.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja robím naozaj len to čo mi káže sedliacky rozum. Čo a kedy predpisoval výrobca ani len netuším.Ale všeobecne kvapalinu ktorú z auta vypustím ,nahradím novou, to dá zdravý rozum.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no ani tak nie nekupovat nove auta, lebo to nove prvemu majitelovi urobi poriadnu sluzbu s malymi nákladmi, ale tu nam strasne stupa pocet majitelov, ktori si kupia 10 rocne auto a veria km a nevymenia nic a veria v nejaky zazrak, ze jemu sa to nepose...ie, ale ejhle chyba lavky, takmer denne to tu vidíme, ze sa kazi vsetko a ludia dnes technike neorozumeju, ved ta nie je potrebna na Facebooku - nic nepocuju skripat, vrzgat, piskat a pod.... Preco sa aspon priblizne nespravaju, ako keby mali male lietadlo - menit s urcitou prevenciou, nie, az ked sa to cele zosype...a to co pise oco s vymenou rozvodov aj vodnu pumpu - to kto nevymeni, zasluzi si to vybielenie penazenky, ved to nie je sofer a len uplny idiot moze vypustit chladiacu kvapalinu a naliat ju naspat...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lorak - pri novom aute musíš absolvovať záručné prehliadky. Pritom servis 25 ročného jednoduchého auta strednej triedy ťa nestojí za rok ani tolko čo jedna záručná prehliadka na novom. Odhliadnuc od nadobúdacej ceny a nutnosti havarijnej poistky.
Vždy a stále potreba dopravy začína a končí pri položke ktorú tu vymyslel Mp3turbo a volá sa "celkové náklady na vlastníctvo motorového vozidla"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

celkové náklady na vlastníctvo motorového vozidla vymyslel mp3 turbo a je to hovadina ako mraky pretože všetko sa dá prepočítať na peniaze a ide vždy len o to koľko je človek ochotný dať! nič iné v tom nieje!
chcem? dám? nechcem! nedám! bodka
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ešte si zabudol na možnosť nechcem, ale musím dať lebo auto potrebujem a pritom som si myslel, že nebudem musieť dať lebo veď Fauvé. Ty hovadina...
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Cico preco sa musis prejavovat ako blb,ani sa neuraz ale pripadas mi jak keby ti stara nedala a teraz ti to tlaci na budku.
Plne chapem ak obcas nieko zvozite tuna pod ciernu zem ze si to zasluzi, ale je cas aby si si uvedomil ze cim dalej tym viac su tvoje prispevky cez ciaru. Uz som to raz napisal komlex z vw lieci pan docent Chocholoušek.
Ano mozu nastat situacie kedy auto aj musis mat napr pri dochadzani do prace, vozis rodicov k lekarovi a pod. ale je to stale o zdravom rozume, pricom sa naklady daju bez problemov ustrazit na minimalnej hranici.
Naposledy upravil/-a pedro727 v 16.04.2019 14:11, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, tým, že 3x kúpiš rovnaký, vysoko problémový motor, že? :::
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Ale ved nech si kupi,aj 5x. Ak nemas rad pripadne neznasas vw (ani vajicka), nemusis to tu trieskat v kazdom druhom prispevku.
Pre jedneho cierna pre druheho blondina. Nic proti tebe fakt mas mnoho krat uzitocne rady,ale treba to trosicka filtrovat ;-). Koncim.
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Amen
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pedro727 napísal:celkové náklady na vlastníctvo motorového vozidla vymyslel mp3 turbo a je to ho*** ako mraky pretože všetko sa dá prepočítať na peniaze a ide vždy len o to koľko je človek ochotný dať! nič iné v tom nieje!
chcem? dám? nechcem! nedám! bodka
Nie je to blbosť. To čo prezentuješ ty platí v prípade, že máš neobmedzené prostriedky. Je vela ludí ktorí ich nemajú a je tiež vela ludí ktorí prostriedky umiestňujú selektívne.
Ak dám 3tisíc za auto tak mi bude 2aj pol chýbať na traktor. Kedže z traktora je niekolkonásobne väčší úžitok ako z auta, eurá smerujem tam.
Ale moja odpoveď bola o inom. Ak si zoberiem mladé auto xy tak je vysoká pravdepodobnosť poruchy a velkých servisných nákladov. Ale ak si zoberiem ten istý model ,len starší o 20r tak zrazu jazdím a jazdím a mechanika ani nepoznám. Čím to asi tak bude?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III 2.0 TDI - prehrievanie motora

Príspevok od používateľa proman »

proman napísal: 14.04.2019 09:25 Zdravím
Mám octavia 3 rv. 2015, 2,0 tdi, 110kw, CKFC, manual. Najazdené poctivé 120000 km, 1 majiteľ.
Včera po asi 15 km jazdy v tiahlom stupaní zrazu začala stupať teplota vody nad 90 st až k cca 120 st. hneď som auto odstavil a počkal kym klesne a opatrne dosiel do ciela este cca 2 km. Počas prestávky som napojil diagnostiku cez mobil a skontroloval realnu teplotu chladiacej kvapaliny a oleja boli 117 st. a žiadna chybová hláška.
Po dojdení do ciela pri volnobehu hučal ventilátor a zistilo sa ze výstupná hadica z chladiča je studená...
Moje otázky pred návštevou servisu:
1. čím začať - čo by to mohlo byť?
2. môžem s autom jazdiť (kým ho dám do servisu) keď dám pozor na teplotu vody?
3. ako funguje vypalovanie DPF vo vztahu k chladeniu? neprehreje sa motor pri vypalovaní ked sa nechladí? ( o cca 30-50 km sa bude DPF vypalovať)
vopred ďakujem za dobré rady
Zdravim.
Poprosil by som Vás znovu o radu.
Pôvodný problém sa vyriešil výmenou vodnej pumpy bez rozvodov v autorizaku.
Momentálne má auto najazdené 155 t. Km. A jazdí v pohode akurát pocut od rozvodov pisklavy zvuk. Bolo mi doporučené ( nie v autorizaku) vymeniť rozvod z dôvodu veku (8 r.) . Auto si ešte plánujem nachat pár rokov.
Otázky:
1. Menit komplet aj s vodnou pumpou? ( Tá má 35 t. Po vymene) ak áno aku dať? Origo škoda?
2. Meniť aj kvapalinu? Ak áno aku dať? ( Odporúčajú Basf )
3. Akú značku rovodov odporúčate?
Vďaka za rady
R.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 42 neregistrovaných