Škoda Octavia III 1.6 TDI - 77 kw (CLHA) - Filtre a olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj963
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 31.10.2016 10:07
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia III 1.6 TDI - 77 kw (CLHA) - Filtre a olej

Príspevok od používateľa juraj963 »

Ahojte,

chystám sa pred zimou vymeniť motorový olej a všetky filtre. Pozeral som, že existuje niekoľko značiek filtrov, kde cena v rámci jedného filtra sa líši kľudne aj v desiatkach eur. Oplatí sa v tomto prípade dať za palivový filter 40€ miesto 10/20€? Ako je to napríklad s olejovým filtrom?

Motorový olej používam Shell Helix Hx7 Professional 5w-30. Pozná niekto lepšiu variantu pre toto auto, respektíve motor?

Ďakujem veľmi pekne za každú správu.
sanches166
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 09.03.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanches166 »

samozrejme podla uvazenia a penazenky, ale ak chces daco normalne tak vyberaj z mann, bosch, mahle/hnech, ufi, purflux...

k tomu oleju, ak splna normu co je pre tvoj motor 507,00 tak ktory je ti sympaticky :4432:
juraj963
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 31.10.2016 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj963 »

Ďakujem za odpoveď. Zrejme pôjdem do filtrov MANN.

Čo sa týka toho oleja, možno pre niekoho hlúpa otázka, ale keď doteraz som vždy dával Shell Helix 5w-30, tak môžem teraz úplne v pohode prejsť napríklad na Castrol Edge LL 5w-30? Alebo prípadne na Shell Helix Ultra Professional s viskozitou 0w-30? Doteraz som autom denne jazdil do práce a späť cca 90 km, teraz však na aute budem jazdit do práce podstatne kratšie trasy, nie je preto, hlavne v zime lepšie dať olej s viskozitou 0w-30? Ďakujem za každú odpoveď.
juraj963
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 31.10.2016 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj963 »

Ahojte,

ako je to s výmenou palivového filtra v tomto aute? Je nutné po výmene vyvolať odvzdušnenie palivového systému pomocou diagnostiky, prípadne zaliať nový filter naftou, alebo stačí len vymeniť a potom len pár krát pootočiť kľúčom, aby palivová pumpa dopumpovala naftu?

Ďakujem za každú odpoveď.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pred výmenou nie,ale nový filter je rozumné naplniť a aj chvílu počkať kým presiakne palivom,aj tak je výborné cez diagnostiku spustiť odvzdušnenie.Podľa dôkladnosti tej práce bude štart výborný alebo s trápením.
juraj963
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 31.10.2016 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj963 »

Ďakujem za odpoveď. Moc ma ale nepotešila, pretože filter mi nedávno menili v servise, stál som pri tom. Len vložili nový filter, zaskrutkovali kryt a možno 2x pootočili kľúčom a potom hneď štartovali, motor len tak tak chytil možno po 5 sekudnách štartovania.... Takže nič moc...zaujíma ma, či to môže mať nejaký dôsledok do budúcna, alebo tým, že to neodvzdušnili sa motor len prvýkrát potrápil a ďalšie štarty budú bezpróblemové? Alebo to mám nejak riešiť? Ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných