Škoda Octavia II - Zeder alebo VAM?

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasis93
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.11.2015 17:50
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia II - Zeder alebo VAM?

Príspevok od používateľa tomasis93 »

Zdravím, pred 3 mesiacmi som si kupil octaviu 2 no počas tych 3 mesiacov bol pokus o krádež 2 krát zlodejov vyrušil alarm a nakolko mam auto na zahrade a pod strechou pri okne okamzite som pri nom 2hí krat som ho videl ako beží cez braničku preč. No chcel by som kludnejšie spavat tak sa chcem opytat či je zeder stale tak učinný ? odtahu sa velmi nebojím kedže je auto za branou a pod strechou. Alebo je lepšie použit VAM ? Dakujem za odpoved´
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kúpil by som si určite niečo iné ako O II, a VW group. A môžeš kľudne spinkať aj bez zederu a vamu. :4012:
Abraxas
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 20.11.2009 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Abraxas »

No ,nevím .Z vlastní zkušenosti vím,že když ho někdo bude moc chtít,tak ti nepomůže ani když v něm budeš spát.
Prostě koncern ne.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Tiež by som si O2-ku nekúpil, ale nato sa zadávateľ nepýtal. Takže k téme: ja by som volil zeder ( oficiálne prekonaný nebol - tú pofidérnu krádež golfu 3 nerátajme). Avšak nezostal by som len pri ňom. Bola tu jedna nádherná téma, kde mp3turbo opisoval zabezpečenie. Ak sa ti ju podarí nájsť, myslím že ti dá veľa. Čo si pamätám ( ak si dobre spomínam), hlavné bolo namontovať solenoid na kapotu, aby ju zlodej nevedel otvoriť (min. to bude mať sťažené. Vyriešiť viac tajných vypínačov, ale nie v dosahu ruky ( napr nejaký magnetický a ukryť pod tapacír. Odpájať ním Obd vstupy, ďalší na čerpadlo... Fantázii sa medze nekladú, myslím že pre šikovného autoelektrikára to bude pohodka. Hlavne vstupná investícia nieje vysoká - skôr s tým bude dosť roboty, ale až si už dvakrát riešil krádež... volba je myslím jasná.
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

Ak chceš kľudne spávať skombinuj Zeder s VAM. A ešte riadnu čivavu trhača do záhrady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zeder úplne postačuje.Auto ktoré majiteľ nechce aby bolo ukradnuté,tak proste ukradnú nejde ani keby si preň prišly s pojazdnou dielňou.Ale nie je mi jasné prečo nie je použité čosi tak jednoduché ako senzor pohybu a silné reflektory v priestore okolo auta.Variácií ako na to je nekonečno,dnes sú čidlá že ich nevidíte a nemáte o nich tušenie.Kde je majitel poriadny chlapisko nemusí robiť alarm,to je chyba ktorej sa dopúšta takmer každý že začne robiť rámus.Čakanom po chrbte je účinnejšie a pekne potichu.Chytili sme zlodeja čo sa spúštal zo strechy cez svetlík do dielne kradnúť hliník a pekne sme si ho počkali aj z políciou kým si pobalí batoh.Dostal od môjho zamestnanca (bývalý boxerista) takú nakladačku až hrôza,rovno pred policajtami
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Najmúdrejšia rada už odznela, výmena auta

Všetko ostatné je len škriabanie ľavou nohou za pravým uchom, pretože aj keď budeš mať zabezpečenie tak je možné že budeš riešiť opravy po pokusoch o vniknutie do vozidla ako zničený zámok + poškodenie dverí
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Tie vaše embéčky...

Čítať, ako sa niekto plíži a opakovane pokúša ukradnúť nejaký tragač so zlomkovou zostatkovou hodnotou a ešte takto drzým spôsobom, že vlezie pomaly do chalupy?!

Po tých mojich štandardne zabezpečených Subaručkách, Lexusoch, Volvách a pod. s násobne vyššou hodnotou, zásadne roky zaparkovaných iba pod holým nebom v BA bez najmenšieho náznaku o odcudzenie, mi toto pripadá ako neuveriteľné sci-fi...

Nuž, ale keď ju miluješ....tak treba bud jedno alebo druhé spomenuté.

Obe podľa môjho skromného názoru fantastické, aj keď na úplne odlišnom princípe.
Efekt v podstate rovnaký: prekonanie na mieste prakticky nemožné. Jediná slabina ostáva na manuálnom odtiahnutí vozidla (resp. naložení na odťahovku).
Osobne by som sa vzhľadom na tieto skutočnosti a výraznému cenovému rozdielu v prospech zariadenia na uzamykania volantovej tyče, rozhodol prave preň. Samozrejme berúc do úvahy tiež nizku zostatkovu cenu tragača a možnosť parkovať s rajdami pěkně-hezky vytočenými k múru...
Ak by sa jednalo o drahší kár, tak by som šiel skôr do toho druhého plus rozširenie o modul odťah. U top tragačov kombinácia oboch (aj ked vzhľadom na ich referencie by asi šlo skôr o učičíkanie psychiky ako reálnej nutnosti) plus kvalitné havarijné poistenie kombinované o poistenie straty hodnoty pri totálšáde.

Alebo ma napadá ešte jedna bio metóda:
nenápadko zaparkovať na (alebo pod) sedadlo riadiča štrkáča amerického. Myslím, že by sa potom od tvojej embéčky potenciálny kmín svižne pratal jak od obsratého psa. Akurát je to dosť nepraktické, ak by si na plaza zabudol a potreboval by si si ísť súrne v chvate niekam na káre odbehnúť...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
tomasis93
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.11.2015 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasis93 »

Dakujem za odpovede. No ono je to tak že auto som mal cca 3 týždne a šiel som sním na STK/EK kde mi ho technik vychvaloval do neba že ake zachovale kolko km ako dobre vyzera atd atd a hned nato v dalšie rano 5-30 začalo hukať no nevidel som nikde nikoho ako keby išlo o typ viete čo tým mám namysli. Druhy krát ked sa to stalo 3 dni dozadu začalo auto hukat priatelka vyšla na terasu a videla chalana/chlapa utekat cez braničku ja som sa za tu chvilu obliekal a bral kluce kym som zisiel dole vravela že videla presne totžne auto farbou a kombikové no nevedela či je to Octavia 2 ona sa do aut tak nevyzna no proste videla farbou taký istý kombík ako mam ja a dvoch ludí vnom nastartoval som auto a siel cestou ktorou sli v hodine 4-40 boli na cestach len taxiky a jedno policajne auto plus uplne rovnaká o2 akú mam aj ja presne ta istá farba a kombík no sedel vnej už len jeden mladík mám ju nafotenú mala NR značky!! po ceste domov som si však pri ceste cca 3km k mojmu domu vsimol popri ceste 8 rovnakých octavii len iné farby ale pozor všetky boli popri ceste žiadna na zahrade ako ta moja! Ide teda o objednávku ?! Teras sa na zmrdov chcem pripraviť kus lepšie ! :-)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja teda neviem ale mna by to nebavilo, ešte dnes by som to strelil a mám pokoj
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dalšia možnosť je si poobťahovať lak klučom, pri vychádzaní z dvora obtiahnúť bok auta o bránu, trochu ošúchať nárazníky o fasádu baráku a potom o takú Octaviu ani cigán hrdzavý bicykel neoprie

Navyše to je úplne zadarmo, nič to nestojí okrem času, ale tak ked človek chce za 10min to má hotové :40bd: :40bd: :40bd:
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

tomasis93 - po ceste domov som si však pri ceste cca 3km k mojmu domu vsimol popri ceste 8 rovnakých octavii len iné farby :40bd: :40bd: :40bd:
To jak za socíku,na každom kroku embéčka :40bd: :40bd:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tak tak...čo už narobíš zvyk je zvyk...Dedo mal Octávku, foter mal stovku alebo 105-120 tak aj si kúpim znova Octávku...
Ale ak by som ja parkoval furt na jednom mieste, dakde poblíž rod. domu , kde nieje problém s prívodom elektriky a natahaním káblovl, tak si to zabezpečím asi vonkajším systémom - kamery snímače a reflektory. Plus v aute elektrické zabezpečenie - nejaké odpájačky RJ snímače a pod. A to isto neprekonajú.
tomasis93
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.11.2015 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasis93 »

ivko1 napísal:Najmúdrejšia rada už odznela, výmena auta

Všetko ostatné je len škriabanie ľavou nohou za pravým uchom, pretože aj keď budeš mať zabezpečenie tak je možné že budeš riešiť opravy po pokusoch o vniknutie do vozidla ako zničený zámok + poškodenie dverí
Títo boli taký šikovný že sa do auta dostali bez poškodenia. Akurát že ich vyplašil alarm a nato som ja hned pri aute. No nemusí to byť vždy tak že niečo nepoškodia.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kombinacia Zeder plus VAM. Pretoze su EXTREMNE ODLISNE.


Poznam cenu Zedera ktora je zanedbatelna. Bez debaty. Nepoznam cenu VAMu, mam dojem ze je hodne nasobne drahsi ako Zeder a vyhradne z tohoto dovodu - nie z kvality zabezpecenia - by som primarne riesil Zeder ak nemas dost penazi.

Na takychto čuráčikov to urcite staci. Odtahovka na tvojom vlastnom dvore v noci je asi nerealna bez strelby, ze ?

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní