Skoda Octavia II 2.0 TDI PD - padnuta spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II 2.0 TDI PD - padnuta spojka

Príspevok od používateľa timeos »

Zdravim
minuly tyzden sa mi stal nesledovny problem: pred nastartovanim som vyhadzoval rychlost do neutralu zo spiatocky. Po pusteni spojky tato ostala vysiet v polke zaberu. Ked som ju spickou nohy potiahol zospodu hore, tak sa vratila spat. Avsak akekolvek dalsie stlacenie spojky bolo akoby prazdne - teda do prvej polky stlacenia ziadny citelny proti-tah spojky a vzdy ostala vysiet v polke. S tym suvisi aj to, ze ked som uz spojku stlacil nadoraz, tak som nebol schopny zaradit rychlost. po par kratoch stlacenia a rucneho vysunutia zrazu nahodit rychlost slo, ale zaber spojky bol skoro okamzity - stacilo par centimetrov a spojka zaberala a auto sa hybalo.
este mozno suvisiaca vec: dokym sa tento problem neobjavil, tak som pri stlacani spojky pocul chraplavy zvuk - ten sa prejavoval hlavne pocas toho stlacania.
auto: octaviaII 2.0 TDi PD r.v. 2008, dvojhmotak meneny v 2014 bez spojky (ktora bola vraj vtedy dobra). odvtedy nabehanych 55tisic km.
co to moze byt?
vdaka za akukolvek radu.
timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timeos »

dakujem laki, suvisi stym nejak aj ten chrapcavy zvuk pocas stlacania spojky?
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

chrapčavo sa vie prejaviť spojkové ložisko, keď to bolo rozobraté, trebalo vymeniť všetko naraz
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brona76 »

alebo zlomene mekano
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

nedavno som riesil podobnu vec na fieste, len s tym rozdielom, ze spojkovy pedal siel na prazdno ale vracal sa sam. Nechyba ti brzdova kvapalina v nadrzke? U mna to bola nakoniec netesnost spojkoveho loziska.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Takú vec snáď už spravil že pozrel koľko má kvapaliny a odvzdusnil to.ak nie dúfam že každý servis ho bez zlutovania podoji z penazi.
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

snad ano snad nie... neviem nepise o tom. Ak by kontroloval, tak o tom mozno napise. Ano jasne, prajme si tu na slovensku len to najlepsie... mozno sa tu raz budeme mat vsetci fajn.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Podľa opisu hľadá chybu v roku 2014 keď bola menena dvojhmota.to sú 3roky tomu.a on si nevie skontrolovať náplne vlastne nechce si umazat ruky otváraním kapoty.nech ide do servisu aj tak nič neporiesi.
timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timeos »

ahojte :)
tu nejde o to ze by som sa nechcel ufulat. berte to proste tak, ze veci tykajuce sa motora a trocha hlbsej technickej stranky neriesim ja sam, nemam na to moznosti ani schopnosti. to, ze brzdova kvapalina suvisi so spojkovym pedalom som fakt netusil. viem to, co treba kedy servisovat podla toho ako som si to spisal z bezneho servisneho postupu - kedy ake filtre, kedy aka tekutina (olej, brzdova kvapalina) atd, viem si pozret olej, chladiacu kvapalinu a dalsie bezne veci, ale fakt necakajte ze bezny human erektus si riesi auto sam aj pri inych veciach.
hlavnym motivom preco som tuto temu zalozil bolo to, ze sa mi zda, ze v servise, kde som to auto dal a kde obycajne na bezne servisne veci chodim, nevedeli a mam pocit ze tapaju. totiz zacaili vymenovat: ak to nebude spojkovy valec, tak to bude dvojhmota (preto som sa na to tu pytal) alebo ze to bude rovno prevodovka. a to teda uz viem ze to by som sa asi riadne plesol po penazenke. nerad by som totiz menil nieco, co je fakt "ako nove" (dvojmota) - mozno to spominali kvoli tomu skripavemu zvuku pri stlaceni spojky... ale zas motor nepodtacam, je o neho starane, olej menim kazdych 10tisic km miesto 15000. akurat tam idem volat a zistit aktualny stav. problem je ze toto je typ "fatalnej" zavady ktora zabranuje svojpomocne preniest auto z jedneho servisu do druheho...som rad ze som s tou spojkou k nemu vobec dosiel.
timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timeos »

v kazdom pripade dakujem za vsetky rady.
timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timeos »

ok, tak vcerajsia vymena hlavneho spokjkoveho valca nepomohla. dnes ide na rad pomocny.
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

to je v pohode, donedavna som to ani ja netusil. pred tym som mal auto kde ovladanie spojky bolo lankom. Ziadne odvzdusnovanie spojky, ani komplikovane postupy pri netesnosti systemu.
timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timeos »

rozhodnutie, ci kupit komplet sadu alebo len zotrvak spravil az potom, ked to rozobral. zistil ze spojka je dobra, tak objednal na nahodil len zotrvak. nemam dovod mu neverit. ved uz ten cenovy rozdiel nieje velky. keby to bolo nutne aj so spojkou, tak myslim ze by mi to povedal (tuto vymenu robil iny mechanik ako pri tejto zavade).
vtedy to nerobilo a tiez je to uz nejaky cas od vtedy...pomaly tri roky. mozno teraz je ten spravny cas na spojku... ak sa da kupit samostatne a ak to nebude problem dat dokopy s "rozjadenym" zotrvakom.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nemen veci len tak musi sa dat nejako pozriet na spojku ako pracuje.nejaka krytka alebo nejake male zrkadielko alebo endoskop.vymenil sa valcek a nic dufam ze si to neplatil.ved sa nic nevyriesilo.
timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timeos »

ano, je to tak, skripavy zvuk je mekanom - bol som tam dnes rano pozret. uz menia spojkovu sadu. no, neviem kolko to bude stat. auto tam maju od pondelka.
inak je to bezna vec, ze ak vymena nejakeho komponentu nepomoze, tak sa dana vymena+komponent nezaratavaju do ceny?

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných