Skoda Octavia II 2,0 tdi BKD - snimač polohy vačk. hriadela

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II 2,0 tdi BKD - snimač polohy vačk. hriadela

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahoj, octavia mi dlhšie štartuje, diagnostika vypisuje chybu snimača vač.hriadela. ,,Prepipal,, som kabelaž od senzora k RJ a je priechodna. Keď senzor odpojim,štartuje to rovnako ako so zapojenym. Na kabliku senzora nie je chranička(,,husi krk,,), co tam original ma byt,tak si myslim,ze uz bol meneny. Mam este jednu oct.s presne tym istym motorom,tak som chcel skusit senzor prehodiť. Len stroskotal som na tom,že mne sa ten snimač nepodarilo vytiahnuť,ani zo strany snimača ani zo strany konektora. Na nete som pozrel videa,kde to vytiahli uplne bez problemu z tdi motorov. Neviem ci bkd je ine, proste nedostal som to von. Menili ste to niekto na BKD motore,ako sa vam to podarilo vytiahnuť?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ja mám síce iný kód motora, nedávno mi ten snímač vačky odišiel, prejav motora bol podobný, aj to išlo do núdzového režimu, ale výmena nebola až taká jednoduchá, snímač bol pripevnený aj ďalšou skrutkou, ku ktorej sa nedalo dostať bez demontáže krytu a tuším aj kolesa vačky.
michalssss
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.07.2019 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalssss »

nemas v prechodke od rozvodu smerom ku koncovke umelu zapchu? vyberies ju srobovakom smerom ku koncovke.... ale riesil som to uz aj ja a bol to snimac vac.
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Tu umelu zatku som samozrejme vybral,ale cez vzniknuty otvor som to i tak neprevliekol, opieralo sa to o remeň
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

"Keď senzor odpojim,štartuje to rovnako ako so zapojenym."

POMOOOOOOC!! Toto ti nestačí ako diagnóza? Keď sa po odpojení senzoru nič nezmení, senzor nefunguje - to je predsa logické. Navyše, diagnostika ti vypísala vadný senzor.
Naozaj neviem, čo viac ešte potreebuješ, aby si vzal pár desiatok eur a išiel kúpiť nové čidlo vačky.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Jergusko-netrep blbosti.Ak odpoji snimac este neznamena ze tam je chyba.Po odpojeni snimaca moze fungovat tak isto ako predtym,len rj riadi z vlastnej mapy.Snimac takisto nemusi byt vadny,ak je niekde kabel preruseny.
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

,,jergusko,, pri takom diagnostikovani závady ako popisujes nechavaju ludia v servisoch velakrat nemale peniaze za suciastky,ktore ani nebolo treba menit.

Ja mam moznost tym najlacnejsim sposobom overit funkcnost cidla mam dve rovnake auta,jedno s problemom jedno bez, cize by stacilo to cidlo len prehodit, len mi to to za svet neslo z auta vybrat. Rad by som teda radu niekoho,kto to menil na motore s kodom BKD. Na nete je viacero videii, ci uz z 1,9 alebo 2,0tdi a ide im to vybrat lahko, ale uz na pohlad to nieje ten isty motor ako mam ja
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných