Škoda Octavia II 1.9tdi combi 2008 - zatlacený prah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michal250
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 04.12.2016 19:40
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia II 1.9tdi combi 2008 - zatlacený prah

Príspevok od používateľa michal250 »

Zhanam autoservis klampiara ktorý by mi opravil zatlačený prah približne 50 cm dlhú 3-4cm hlbokú preliačinu pod zadnými dverami..počul som technlogií pdr vytahovanie pomocu lepidla,prísavok ..som z okolia Starej Ľubovne...potrebujem radu,kontakt o dobrom klampiarovi ktorý by to dokazal najlepšie bez gytovania brúsenia..dakujem za rady :28b7:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na to pokojne zabudni.Lepidlo má svoje obmedzenia čo je schopné potiahnuť.Pri 3-4 cm preliačení tj vtlačený pás si lepidlo ani necvrkne.Pokojne budem z mojím psíkom večerať granule ak to ktokoľvek dokáže a už vonkoncom také že bez striekania.Ak nenarazíš na niekoho kto používa Airpuller alebo Spooter tak to kliampier nareže a otvorí.Airpuller je vzácnosť,v mojom okrese je okrem môjho už iba jeden,spooter zase robí pupčeky v naváracích bodoch takže gitovačky bude statočne.
michal250
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 04.12.2016 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal250 »

tak dakujem za info..velmi si ma nepotešil..skusím obehať servisi v okolí a dúfam že niekde dostanem rozumnú cenu a kvalitu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kliampiarsky je to približne hodina práce,z toho vieš odhadnúť cenu práce.Lakovnícky ti v tom úplne najhoršom započítajú cenu za panel,tam je ale rozsah cien obrovský od 50 do 100 ,ale to už by bolo doslova výpalnícke
michal250
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 04.12.2016 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal250 »

ako ti možem poslať fotku aby si to približne zhodnotil ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu to nahraj
https://postimage.org/
"Náhlad na fórum" skopíruješ sem
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

mhlavaty napísal:Na to pokojne zabudni.Lepidlo má svoje obmedzenia čo je schopné potiahnuť.Pri 3-4 cm preliačení tj vtlačený pás si lepidlo ani necvrkne.Pokojne budem z mojím psíkom večerať granule ak to ktokoľvek dokáže a už vonkoncom také že bez striekania.Ak nenarazíš na niekoho kto používa Airpuller alebo Spooter tak to kliampier nareže a otvorí.Airpuller je vzácnosť,v mojom okrese je okrem môjho už iba jeden,spooter zase robí pupčeky v naváracích bodoch takže gitovačky bude statočne.
Milan v pohode to ide vytiahnut aj lepidlom.

Pozri si fotky v linku.

LINK: http://www.preliaciny.sk/galeria.html
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veľa štastia ! Stačilo vyfotiť s odrazom svetla s pruhovanou tabulkou.Kde príde k natiahnutiu materiálu,tam si môže strčiť lepidlo vieš kam.Na toto je dobré You Tube a všetkuy tie kraviny,potom zachraňujem čo si ľudia pos.. lebo všetko vyzerá že sa dá vyfúknuť z nosa
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

PROCHY603 napísal:
mhlavaty napísal:Na to pokojne zabudni.Lepidlo má svoje obmedzenia čo je schopné potiahnuť.Pri 3-4 cm preliačení tj vtlačený pás si lepidlo ani necvrkne.Pokojne budem z mojím psíkom večerať granule ak to ktokoľvek dokáže a už vonkoncom také že bez striekania.Ak nenarazíš na niekoho kto používa Airpuller alebo Spooter tak to kliampier nareže a otvorí.Airpuller je vzácnosť,v mojom okrese je okrem môjho už iba jeden,spooter zase robí pupčeky v naváracích bodoch takže gitovačky bude statočne.
Milan v pohode to ide vytiahnut aj lepidlom.

Pozri si fotky v linku.

LINK: http://www.preliaciny.sk/galeria.html
Siedma a osma fotka ta octavia no neviem neviem, aj keby to odstrojili a zdnuka mali pristup tak neviem ci to bude OK. Ako pisal mhlavaty nedaju sa s lepidlom robi zazraky a podbeh nie je prevaleny blatnik alebo dvere. Ale ved treba im poslat fotku a opytat sa ich ci to dokazu a potom tu napisat. Mozno budeme prekvapkany ale pochybujem. Podbeh sa nezvykne prevalit len tak akokeby od kopanca. Zvykne to byt silnejsie aj s natiahnutim plechu a tam nepomoze ziadne lepenie. mhlavaty ja mam v garazi tiez airpuller ale nemam donho spicky len raz si mechanik vyrobil a skusal to s nou ked sme to surne potrebovali. Mozes poradit kde objenam spicky? homola tusim ich ma v ponuke ale toho nejak zvlast neoblubujem. Ked som 8 rokov prezil bez airpulera tak by som prezil dalej ale je to dobra masina a moze sa zist niekedy.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prvé špičky boli vždy od Homolu (cena ako hrom)potom som to objavil v Polsku. Ja im predlžujem život že im urobím nový zárez (pre fixáciu) na opačnej strane a tak ich "predĺžim"
Mám to rád lebo sa s tým bleskove robí,hlavne uzavreté časti,stlpiky,dlhé čiary vo dverách kde je práve výstuha,strechy atd.Lepidlo nezaznávam,pri prevaleninách Ok,ale kde sa vyhrnie ostrý okraj a plech tam neuveriteľne stuhne...no prd makový.Natiahnutý plech..nula bodov.Ĺudia čo s tým nerobia nemajú tušenie ako sa plech hravo natiahne o pár mm.Ak už chce niekto prezentovať že je to rovné,nech to nafotí (ale lepšie video) s pruhovanou tabuľkou,ako ostanú pásiky rovnobežné.V laku vidieť prťatú chybu brúsenia atd,kde ide o stotinkovú chybu v povrchu a nie takéto veci keď prahom nabehnú na kol.
Treba nechať nech si to každý skúsi,lebo málokto premýšla tak,že...ak to nebude ozaj výborné,tak to bude dávať robiť ešte raz.A dva krát platiť.Ja som za,že raz stačí
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no budem sa musiet tomu airpuleru kus povenovat a postudovat lebo tusim aj viac druhov spiciek exituje atd. Ak nahodou by si objednaval mohol by si mi zo dve najbeznejsie pouzivane priobjednat kludne dam za ne dvojnasobok len nech nemusim sam zhanat. Co sa tyka toho lepenia tak ja som si objednal ked boli v akcii tieto sady po 11eur tak reku vezmem dve. https://www.motorove-oleje.sk/sada-na-v ... -7-dielna/ Samozrejme tie pistolky zabalene pri tom sa mi hned v ruke po rozbaleni rozpadli [jednu som dal do zasuvku a vznietila sa] ale ked som pouzil kvalitnejsiu pistol tak som si s tym celkom pomohol aj ked som musel na jednu preliacinu asi 15 krat prilepit ten zazrak
michal250
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 04.12.2016 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal250 »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Klampiariny som sa čosi narobil,ale zapýtať si 100 by som považoval za strop možného. Teraz podľa toho čo vidím
michal250
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 04.12.2016 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal250 »

tak zase na tej fotke nie je vidno všetko.. ale to je hlavné čo ma trápi
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja to vidim tak na 50e klampiar plus lakovacka nejakych 60e. Ja osobne by som to nechal tak a zmieril sa s tym pokial to nie je lestenka auto [samozrejme pokial je tam niekde poskdodenie do plechu tak osetrit]. Zvarania tmelenie lakovanie = mozne zbytocne rizika korodovania do buducnosti

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných