868 764
inzerátov
Pridať inzerát

Skoda Octavia II , 1.9 tdi , 77 kw - alternátor

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Škoda fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
NexiaDaewoo
Založený: 01 júl 2008
Nabehané: 1 hod 54 min
Predmet: Skoda Octavia II , 1.9 tdi , 77 kw - alternátor PríspevokZaslal: 06.08.2018 17:17   
Ahoj, mám problém s alternátorom na 1.9 tdi 77kw BJB O2 2005, ktorý nedobíja. Je po výmene uhlíkov, bol rozobraný a vyčistený. Na stolici funguje tak ako má. V aute žiaľ nie. Prikladám video.
Po pripojení budenia začne napätie jemne rásť (do 13 - 13,5V) a po pár sekundách klesne na stav batérie a ozýva sa škrípanie. Nestretol sa s tým niekto?

[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=T5EupuTDwN0 [/youtube]
Citovať
pidizvi
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (131)
Založený: 20 september 2011
Nabehané: 23 dní 18 hod 26 min
PríspevokZaslal: 06.08.2018 17:40   
Ked zvysis otacky motora, napatie ostava stale take nizke?
Citovať
NexiaDaewoo
PríspevokZaslal: 06.08.2018 17:44   
Áno, napätie sa nemení vôbec.. Mimo auta, na stolici pekne držalo niečo nad 14V
Citovať
martin cichy
Obľúbený člen - Bawo (85)
Založený: 26 január 2010
Nabehané: 6 dní 21 hod 12 min
PríspevokZaslal: 06.08.2018 20:08   
Svieti kontrolka dobijania pri zapnutom kluciku a volnobehu?
Nová tvár - Trabanto (6)
Založený: 25 máj 2009
Nabehané: 5 dní 13 hod 12 min
PríspevokZaslal: 06.08.2018 21:01   
alternator ma svoju poistku v poistkovej skrinke pri lavom blatniku. z prednej strany, plocha poistka. je ich tam viac. z nich idu hrube kable. ale divny je ten chvilkovy narast napatia a skripanie. aky bol s tym altikom problem na zaciatku pred rozobratim?
Citovať
NexiaDaewoo
PríspevokZaslal: 07.08.2018 04:52   
Kontrolka sa rozsvieti po pretoceni kľúča, po naštartovaní na chvíľu zhasne a znova sa rozsvieti.

Tu poistku som pozrel, je v poriadku. Celé to začalo kontrolkou na pristrojovke a o chvíľu tým zvukom z videa. Deň pred tým absolvované 200km v čase horúčav a bez problémov.
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (225)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 3 hod
PríspevokZaslal: 07.08.2018 06:01   
No ak sa na skúšobnom stave zaťaží a chová normálne a dokáže to tak bežať aj dlhodobo pod zaťažením že žieden problém nieje a teda chyba je len v tom konkrétnom aute , tak asi bude chyba ozaj len v tej inštalácii toho auta , možno aj samotná baterka baterka možno nejaký spoj na ceste k nej alebo dakde zlá kostra od baterky alebo od altíka ....
Nová tvár - Trabanto (6)
Založený: 26 júl 2008
Nabehané: 1 dní 19 hod 19 min
PríspevokZaslal: 07.08.2018 06:03   
Hladaj chybu za lavym prednym svetlom, v zvazku kablov. Odsleduj si tenky kablik od alternatora smerom ku baterke. Maj nastartovane auto, ked budes pri tych kabloch a meraj dobijanie. Pohyb s tymi kablami, malo by ti menit hodnoty.
Citovať
NexiaDaewoo
PríspevokZaslal: 07.08.2018 21:09   
Ďakujem všetkým za pomoc. Nakoniec to bola volnobezka, ktora presmykovala pri zatazi cize pri pripojeni budenia. Zial bola v takom stave, ze nebolo mozne zistit, ze jej nieco je. Nastastie je uz vymenena a vsetko funguje tak ako ma. Prikladam video s asi rovnakym zvukovym prejavom, mne sa napinacia kladka ani nehla :/

https://youtu.be/uLjE3SB1dFc
Citovať
trucker694
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (133)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 14 dní 1 hod 48 min
Predmet: Re: Skoda Octavia II , 1.9 tdi , 77 kw - alternátor PríspevokZaslal: 10.08.2018 04:51   
NexiaDaewoo napísal:
Ahoj, mám problém s alternátorom na 1.9 tdi 77kw BJB O2 2005, ktorý nedobíja. Je po výmene uhlíkov, bol rozobraný a vyčistený. Na stolici funguje tak ako má. V aute žiaľ nie. Prikladám video.
Po pripojení budenia začne napätie jemne rásť (do 13 - 13,5V) a po pár sekundách klesne na stav batérie a ozýva sa škrípanie. Nestretol sa s tým niekto?

[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=T5EupuTDwN0 [/youtube]

Keby bol poriadne skontrolovaný,tak nemáš problém s volnobežkou. Tieto opravy, hokus pokus, vymením uhliky a idem, je celé o materinej pixi. Seriozny mechanik to prekope, a pustí z ruky iba 100% robotu. Niet nad elektrikara z Veľkého Lapáša, robil mi takmer dve desiatky altíkov, štartérov, dynám, vždy KOMPLETNÝ REPAS, vyčistený namaľovaný s plombou a zarukou na prácu. Nemožné na počkanie, zázrak do troch pracovných dní.
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 11 máj 2007
Nabehané: 20 hod 58 min
PríspevokZaslal: 10.08.2018 07:14   
A bola vobec niekedy menena ta volnobežka? Zanedbatelna polozka ktora dokaze znicit alternator a plno garazistov ti to ani vobec nevymeni.Ja to menim pri kazdych rozvodoch + drazkovy remen. U volnobezky sa nezistuje ci jej nieco je nejak vizualne, lebo to nezisti ani konstrukter z boleslavi ak je takto namontovana na aute, volnobezka sa proste vymeni po urcitom case, ak sa volnobezka zadrie tak vacsinou to zistis az ked je alternator v cudu.

NexiaDaewoo napísal:
Ďakujem všetkým za pomoc. Nakoniec to bola volnobezka, ktora presmykovala pri zatazi cize pri pripojeni budenia. Zial bola v takom stave, ze nebolo mozne zistit, ze jej nieco je. Nastastie je uz vymenena a vsetko funguje tak ako ma. Prikladam video s asi rovnakym zvukovym prejavom, mne sa napinacia kladka ani nehla :/

https://youtu.be/uLjE3SB1dFc
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2080)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 11 dní 17 hod
PríspevokZaslal: 10.08.2018 08:52   
Sú dva stavy volnobežky,jeden že sa totálne zablokuje.To je v podstate ten lepší prípad (skôr sa odhalí)
Druhý je že podklzuje,tj nejednoznačne sa blokuje v závernom smere,to je tento prípad.Aj to sa dá odhaliť,ale viac menej u demontovaného altíka.Páči sa mi postoj valerx-a pri rozvodoch vymeniť.Má plnú pravdu,pretože volnobežka má všetok dobrý život za sebou,a je už iba potencionálne ku.r ítko ktoré vozíme zo sebou a za ktoré možno celkom draho zaplatíme ak si postaví hlavu v správny čas
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Škoda fórum