Skoda Octavia II - výmena brzdovych platničiek

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - výmena brzdovych platničiek

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Zdravím, chystám sa vymeniť platničky na obidvoch naprávach na aute Škoda octavia 2. Mam určitú dilemu, či môžem pri výmene predných platniciek stlačiť brzdový piest aj keď by som mal zatiahnutú ručnu brzdu (normálnu, nie elektronicku). Je mi jasné že na pri výmene zadných by to nešlo, ale keďže budem meniť brzdove platničky prvý krát, tak by sa mi odpoveď na túto otázku vcelku zišla. Doteraz som bol vždy zvyknutý zaťahovať ručnú pri hocijakej oprave, čo sa týkala prednej nápravy. Blbé komenty si prosím vás nechajte pre seba, ide mi o radu a nikto učeny z neba nespadol. Ďakujem za odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čokoľvek sa bude robiť na predných brzdách,môže byť zatiahnutá ručná ,tá sa u Oct II týka zadných brzd,nemá to vplyv na predok.
Prv než sa potlačí piestik brzdy späť,treba pozrieť hladinu brzdovky aby nepretiekla ak je hladina vysoká.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

niekto pri zatlačení piestika otvára ventil aby tá najhoršia brzdovka išla von....
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Áno to je vhodné.
A po ukončení a odvzdušnení je dobré ten ventilček dobre poutierať a do závitu dať trocha Resistin ML alebo podobný voskový prípravok, aby nezakorodoval.
Pre informáciu
https://www.youtube.com/watch?v=H6v3s5PoKNo
https://www.youtube.com/watch?v=tKJfb7dmgtE
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To whiskey 11 :
zdravý rozum spojený s logickým uvažovaním našepkáva,že pri vymene brzdových doštičiek nie je vhodné akýmkoľvek sposobom sa dotýkať brzd.pedalu
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 28 neregistrovaných