Skoda Octavia II - vibrovanie volantu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - vibrovanie volantu

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahoj, v rozsahu rýchlosti cca 115-125km/h mi vibruje volant. Dal som prevážiť kolesá 2x behom týždňa, vymenil kolesá (z predu-do zadu a opačne) a bez zmeny. Pneumatiky sú rovnomerne zjazdené, nikde nič nebúcha,neklepe. Čím by to mohlo byť?
Ďakujem
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

tak mozno to vybrovanie mas v hlave! Skus vymenit aj sofera!

:40bd:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - vibrovanie volantu

Príspevok od používateľa braga »

ma890 napísal:Ahoj, v rozsahu rýchlosti cca 115-125km/h mi vibruje volant. Dal som prevážiť kolesá 2x behom týždňa, vymenil kolesá (z predu-do zadu a opačne) a bez zmeny. Pneumatiky sú rovnomerne zjazdené, nikde nič nebúcha,neklepe. Čím by to mohlo byť?
Ďakujem
nemenili sa brzdove kotuce , alebo kedy a ako to zacalo
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

bokszos napísal:tak mozno to vybrovanie mas v hlave! Skus vymenit aj sofera!

:40bd:
K čomu je dobrý takýto komentár?
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Vibrácie volantu tam boli už keď som to kupoval (malo asi 250tis km). Či alebo kedy boli kotúče menené žial neviem. Pri brzdení to netrasie. Trasie to pri normálnej jazde približne v tom rozsahu rýchlosti ako som pisal hore. V nižších a vyšších rýchlostiach to je OK
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

No skusim si to tebe vysvetlit dufam ze pochopis, ta vybracia tam musi byt lebo ked tam sadnes uz hned vybruje a ked aj nastartujes tak ta vybracia je uz nadpriemerna lebo to vybrovanie prejde vsade a vybruje cele auto takze s vybrovanim neurobis nic lebo vybracia je fizicky jav a vybracia co nie je nic zle lebo tie vybracie velmi miluju zenske bytosti a ked prejde ta vybracia aj na prevodovu paku tak to bude vybrovanie super uvidis len prosim ta ale neze sadnes na to ty to nechaj pre zenku a nezlakni sa s tym vybrovanim to tam je aj bude vybrovat a bud rad ze vybruje a nech zije vybrovanie.....
tak skratka asi takto ale ked chces tak mozem ti aj napisat ze ako to odstranis.... daj mi vediet

alias BANDASKA
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

1. vybite capy riadenia alebo silentbloky ramien
2. homokineticky klb ma vole a sposobuje trasenie.. ten sa ale skor prejavuje aj pri prudkej akceleracii, no moze zalezat aj na to ci je to vnutorny, alebo vonkajsi...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď sa tie vibrácie prejavujú v nejakom rozmedzí otáčok a inak nie, tak to by mohlo ukazovať na interferenciu (vzájomné ovplyvňovanie, sčítanie) viacerých vplyvov, z ktorých síce žiaden nie je nadlimitný, ale pri vhodných podmienkach sa jednotlivé drobné vibrácie podporujú, čo sa prejaví tou výraznejšou vibráciou.
Môžu to byť vôle v ložiskách kolies, v čapoch riadenia aj v uložení ramien, možno aj v kĺboch poloosí.
Kilometre na to už to auto má.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - vibrovanie volantu

Príspevok od používateľa herin »

ma890 napísal:Ahoj, v rozsahu rýchlosti cca 115-125km/h mi vibruje volant. Dal som prevážiť kolesá 2x behom týždňa, vymenil kolesá (z predu-do zadu a opačne) a bez zmeny. Pneumatiky sú rovnomerne zjazdené, nikde nič nebúcha,neklepe. Čím by to mohlo byť?
Ďakujem
No kámo, s tým, že si si kúpil auto, ktoré vibruje si veru nespravil dobre..
Ja som pred rokmi kupil Passat B6 3 ročný..tiež mi v bazáre nepovedali, že vibruje pri 120-140 volant...tak som začal výmenou kotúčov a platničiek aj vpredu aj vzadu-nepomohlo, na rad prišli nové disky s novými pneu-nepomohlo, samozrejme boli prevažované asi 3x na GSP Hunter vyvažovačke,potom prišli na rad čapy riadenia aj s tyčkami,homokinetické klby, ložiská, tlmiče aj s hornými uloženiami, ramená so silentblokmi, ked už som zúfalý nakoniec išiel na STK na tú "vykyvovaciu stolicu" či ako sa to volá, tak mechnik pozerá že nikde nič nenašiel a to tam bolo auto 20 minut..geometria spravená asi 4 krát..absolutne nič nepomohlo..ešte nakoniec mi niekto poradil silentbloky na motore a prevodovke..aj to vymenené a auto si vibrovalo dalej...nakoniec po najazdení 170 000 km mnou/to už malo na tacháči 330 000km/ som ho aj s tým predal..samozrejme že kupujúcemu som o tom povedal a súhlasil s tým..po zrátaní všetkých účtov a servisných zásahov som sa dostal na sumu 3700 eur.. :40bd:
PS: Ešte mi servisný technik v značkovom VW servise povedal, že ked sa tam pomenilo tolko vecí a nič nepomohlo, tak už jedine môže byť skrútená karoseria po nehode..
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

citronsk napísal:1. vybite capy riadenia alebo silentbloky ramien
2. homokineticky klb ma vole a sposobuje trasenie.. ten sa ale skor prejavuje aj pri prudkej akceleracii, no moze zalezat aj na to ci je to vnutorny, alebo vonkajsi...

Homokinetický klb,ked má vôle nespôsobuje trasenie........práve naopak,pošklbávanie volantom počas pomalej jazdy spôsobuje homokiunatický klb,ale len vtedy ak je pevný-tuhý,ale to len v prípade ak sa popri manžete pri malom priemere do neho dostane voda a tá spôsobí jeho zadieranie...........volný opotrebený klb sa už zadierať nemôže.Ale nepredpokladám žeby auto malo tento problém....tento jav je velmi ojedinelý
altayski
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.12.2019 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa altayski »

citronsk napísal:1. vybite capy riadenia alebo silentbloky ramien
2. homokineticky klb ma vole a sposobuje trasenie.. ten sa ale skor prejavuje aj pri prudkej akceleracii, no moze zalezat aj na to ci je to vnutorny, alebo vonkajsi...
Hej. Homokinetický kĺb môže davať vibraciu.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

altayski
.....si si istý že si už dospel do takého štádia vo vývoji,že dokážeš správne pomenovať automobilovú súčiastku ?
altayski
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.12.2019 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa altayski »

Renova.
Veľa veci robil s autom som sám. Ale nemenil som všetko v aute ako to je vyšsie: ramena, čapy, keď sú dobre.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Ved to je v poriadku,to je chvályhodné že si dokážeš čoto porobiť......len som mal pocit že si pletieš hohokinetiský klb s tripoidným..................ale s tým si nelám hlavu,tento neduh maju aj vyučení automechanici
altayski
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.12.2019 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa altayski »

Renova.
Tak by som povedal: Homokinetický je vonku, (z vonkajšej strany), tripoid je dnu, ale tripoid je iba typ. Na starých toyota bol aj z vonkajšej strany tripoid, teraz to zmenili na kĺb zo 6-mi guľkámi. Byť môže autor má vôľu v riadení. Alebo treba ešte raz vyvažiť koliesa. Netreba meniť všetko za sebou, treba rozmyšľať.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných