Skoda Octavia II - vŕzganie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - vŕzganie

Príspevok od používateľa Loslamos »

Zdravým mám problém a som celkom zúfalý lebo ma to veľmi otravuje pri pomalom prejazde nerovnosti mi vŕzgan podvozok , auto Octavia 2 RS TDI 2007 snáď mal niekto podobný problém a dokáže pomocť či tam není nejaké to k*rv*tko... Ja som zatiaľ vymenil komplet silentbloky na ramenách tlmiče s dorazmi a aj pružinami original škoda , stabilizátory celé (nakoľko sa u tohto super autá nedaju vymeniť iba silentbloky) tyčky stabilizátora, tyčky čapy riadenia, guľové čapy (diely použité buď škoda prvovýroba alebo lemf**der) a ten problém stále pretrváva a mám na to neskutočné nervy nakoľko pri pomalej jazde mestom ak je nejaký retarder Octavia vrzga ako stará loď ... Ďakujem za rady ak mal niekto podobný problém
kinjeril
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.01.2011 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kinjeril »

Davnejsie som mal rovnaky problem, ale neriesil som ho tak vehementne, ako ty. Az technik pri vymene predneho tlmica zistil, ze som mal prasknute sedlo pruziny a to pro prejazde retardermi vrzgalo. Skus to popripade skontrolovat u seba.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Ďakujem no misky sa tiež menili spolu s pružinami zabudol som napísať dokonca aj silentbloky prevodovky a motora ... No ja s tým vŕzganim mám fest nervy pred tým som mal auto s lichobeznikovou nápravou a tam bolo to vŕzganie tiež stále a tak som si na to vytvoril nejakú tú averziu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A mal si niekedy auto kde si bol spokojný ? nič nevrzgalo, nebúchalo?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Auto nechat na kolesach na zemi. Kolisat nim. Silno, pokial nezacujes vrzganie. Potom uz len patrat zdroji zvuku.

Na zdvihaku nemusis mic zistit.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Áno mal Hondu Accord type r ;) a tie diely boli väčšinou menené kvôli opotrebeniu alebo poškodeniu kde som mal napr. seknute predné pružiny a tlmiče rozbité keď cestári neboli schopný označiť vyvrezovanu cestu :3c90: teda až na silentbloky a stabilizátory bolo menené všetko kvôli opotrebeniu snáď behom 2 mesiacov... A auto práveže pri kolísani vôbec nevrzga ... Vrzgalo jedine keď boli vybité horné uloženia tlmičov ... Na zdviháku není nič počuť ani pri paceni pajserom není nič voľné
nhfhp1
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.10.2009 15:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nhfhp1 »

Toto mam uz dlho na O2 FL 2009 1.9TDI, 200k km. Vymenene tiez kadeco, vratane ulozenia predneho stabilizatora (je to tazke ale zohnat sa da), capov, ulozeni, tyciek, ulozenia tlmicov, silentu motora a prevodovky. Toto vsetko ale bolo uz na vymenu tak ci tak.

Ide to z prednej napravy, je to plastovo gumenny hruby skrkavy vrzgot, nie kovove kvilenie a nastava pri prejazde velkych retarderov, myslim ze hlavne pri zhupnuti, cize pri vracani sa tlmicov, ktore inak funguju ok. Pri rannom mraze je to extremne vyrazne, pri teple alebo dazdi slabsie, skoro ziadne, ale je.

Pri starom Civicu EK3 som to mal velmi podobne, ulozenie stabilizatora to vyriesilo hned, pri tejto haraburde nepomohla ani svätena voda.

Sorry ze som nepomohol :)
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

No ani ja už neviem že čo ... Presne je to taký zvuk ;) na tu RS sa však uloženie stabilizátora nedá zohnať je to nejak akoby nalisovane tam a nie je to také klasické aké som mal na iných autách z dvoch dielov... Je to dosť hnusný zvuk a aj pri predaji to bude ťažké vysvetliť kupujúci bude hneď chcieť niečo zhodiť s ceny lebo mu to proste nevysvetlis ...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak nevedno či chceš to auto predávať, tiež nevieme že či tie veci ktoré si menil už boli fest opotrebované, ale mám dojem že podľa popisu čo si všetko pomenil, by si pri prípadnom predaji auta bez výmeny toho všetkého mohol ponúknuť peknú zľavu a ešte by si bol ušetril.

Ale to už sledujem tuná dlhšie, nemyslím tým zadávateľa témy, poniektorí sú úplne fascinovaní túžbou mať auto v úplne dokonalom stave, aj opticky, peniaze pri tom zjavne nie sú dôležité.
pritom je to len kus železa, od ktorého očakávam predovšetkým to aby ma odviezlo kde potrebujem, pokiaľ možno bez poruchy.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Neverím že chcem predať auto hneď ale poskulujem po dávnej láske , ktorá bude v solídnom stave a potom by som Octaviu strelil :) a áno chcem aby auto bolo čo najviac v pohode keďže mesačne nájazdim cez 4000km a vždy chcem domov dôjsť a nie trčať na dialnici nikde 1000km od domu takže čo vidím sám alebo zistí mechanik sa mení a často krát sa vrátim z výmeny oleja aj s 400e faktúrou nakoniec :D
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

nechcem byť za zlého, ale keď mesačne najazdíš 4000km, nebolo by lepšie kúpiť nové a poriadné auto?. ako pchať prachy do tejto plečky?:
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Velmi ti nepomozem asi, ale mal som nieco take na Oktavii 3 RS. Rano prvy retarder bol zaujimavy prejazd. V zime horsie. Dosiel som do servisu...chlapik natukal do PC...mali tam na to nejaky pripis, cosi namazali a bol cca rok pokoj...potom znova...a potom uz skoncil leasing:).
Neriesil som vsak detaily, skus sa opytat ked mas niekoho v autorizaku.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

No tak dnes som si zvdihol auto na heveri lebo som mal stavy, že zadný elektron je od oleja (bol to iba prach ) a chcel som skontrolovať či není zamasteny tlmič ten je ako nový veď bol aj nedávno meneni ale čo má zarazilo že horné uloženie tlmiča drží iba na 1 srube otvory sú tam ale dva ... A na druhej strane to isté ... Už nechápem tých slovenských mechanikov ... Teraz na to nemám čas pozerať či je tam rozbitý závit a preto tam není ... Ale kolega mi rozprával že su dve typy horných uložení oválne a okrúhle a že keď objednal zle tak druhá sruba mu tam asi nechcela vojst tak sa na to vykašľal... pozeral som aj druhé horné uloženie a aj tam jedna chýba ... Môže to byť kvôli tomu zlému ulozeniu ako hovoril kolega? Ďakujem za odpoveď
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných