Skoda Octavia II - svieti kontrolka serva

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - svieti kontrolka serva

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahojte, dnes som doma na aute vymenil disky, par hodin na to nastartoval auto a neviem ci okamzite,alebo po par metroch jazdy sa rozsvietila kontrolka volantu na žlto,volant sa prestal vracať sám na stred, neskor už kontrolka začala chvilami preblikovať,akoby chcela zhasnut, lenže po dalsom kilometri už kontrolka preblikovala ale na červeno,po ďalšom km už zostala svietiť na oranžovo. Po par hodinách som auto zase naštartoval a kontrolka zhasla, no po par metroch sa situacia opakovala. Skusal som po pol hodine nastartovať,kontrolka opåť zhasla, skusil som 3x na lavo a 3x na pravo vytočit na mieste volant na doraz, už počas tohto procesu kontrolka blikla na červeno. Išiel som sa previesť a po pár metroch sa to rozsvietilo zas. Máte nejaký tip,čím by to mohlo byť? Neviem či pri tej výmene kolies som mohol niečim pohnúť,alebo to je čiste náhoda
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme bude treba nakalibrovať uhol riadenia,čo je procedúra na 5 minút.Je bežné že kontrolka volantu nabehne po točení jednotlivých kolies pri servise,ak nie je vypnuté zapalovanie nabieha chyba.
Bežne z dielne cúva auto von zo svietiacim volantom,ale už 10-15 m jazdy rovno sa všetko načíta a zhasína sama.
heglasv
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.06.2016 21:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa heglasv »

Ako pise mhlavaty. Chyba G85 snimac uklu riadenia. Treba to zkalibrovat.
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Aktuálne sa to správa tak, že naštartujem:
- chyba nesvieti
- po pár metroch jazdy preblikuje kontrolka volantu na červeno
- po pár km preblikuje na striedačku z červenej na žltú
- až zostane svietiť iba na žlto trvale
- následne je už cítiť, že sa volant po odbočení nevracia do stredovej polohy

Na prd je to,že auto potrebujem každý deň, a do servisu možem až po práci, čo už pomaly všetci zatvárajú. No snaď niekoho šikovného splaším, kto na to kukne
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Bol som u mechanika, stihli sme len pripojiť na diagnostiku. Servo ale s diagnostikou vobec nekomunikuje, treba sa tomu dlhsie povenovat,len mechanik na to bude mat čas až za mesiac. Zaujimave bolo,ze počas diagnostiky sa o par stupnov samovolne tocil volant
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To všetko je ok,čo ale stále neviem akosi prijať je spôsob akým by akože mala byť spôsobená vada.To mi tam nejako nesedí,pretože to by za desaťročia čo sa s kolesami manipuluje na všetky spôsoby aké existujú sa muselo diať aspoň občas,ale za desať rokov či koľko to auto existuje sa nič podobné neudialo.Dokonca idú aj riadenia von a dnu bez problému,i keď stane sa že použité z iného auta sa musí najprv zmeniť kódovanie pretože mu nejde nakalibrovať uhol,ale to je tak asi všetko.
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Ono to môže byť čiste náhoda,že sa to stalo po vymene kolies, logicky to s tym asi ani suvis mať nemože
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Tak bude nutná výmena celého servoriadenia. Podarilo sa mi i násť človeka, ktorý mal presne tento istý problém. V serve je snímač, ktorý sa nedá vymeniť samostatne ale mení sa servoriadenie komplet. Je to vraj veľmi ojedinelá vada
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Riadenie vymenené, konečne všetko šlape ako má
Skodovak123
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17.05.2019 18:59
Zdieľať na Facebook

Skoda oktavia 1.9tdi 77kw

Príspevok od používateľa Skodovak123 »

Zdravím mam problém zo servom je to elektrické je potrebné iba stejni kód alebo aj iní
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných