984 773
inzerátov
Pridať inzerát

Skoda Octavia II - svieti kontrolka serva

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Škoda fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
ma890
Založený: 27 november 2008
Nabehané: 3 hod 54 min
Predmet: Skoda Octavia II - svieti kontrolka serva PríspevokZaslal: 10.11.2018 18:31   
Ahojte, dnes som doma na aute vymenil disky, par hodin na to nastartoval auto a neviem ci okamzite,alebo po par metroch jazdy sa rozsvietila kontrolka volantu na žlto,volant sa prestal vracať sám na stred, neskor už kontrolka začala chvilami preblikovať,akoby chcela zhasnut, lenže po dalsom kilometri už kontrolka preblikovala ale na červeno,po ďalšom km už zostala svietiť na oranžovo. Po par hodinách som auto zase naštartoval a kontrolka zhasla, no po par metroch sa situacia opakovala. Skusal som po pol hodine nastartovať,kontrolka opåť zhasla, skusil som 3x na lavo a 3x na pravo vytočit na mieste volant na doraz, už počas tohto procesu kontrolka blikla na červeno. Išiel som sa previesť a po pár metroch sa to rozsvietilo zas. Máte nejaký tip,čím by to mohlo byť? Neviem či pri tej výmene kolies som mohol niečim pohnúť,alebo to je čiste náhoda
Citovať
lacikalaslo
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 19 január 2014
Nabehané: 23 hod 23 min
PríspevokZaslal: 11.11.2018 00:11   
Mne to robilo na Seat ibiza 1.9TDi 96kw 6L, zlý alternátor a slabá autobatéria servo mi svietilo na oranžovo na pristrojovke.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2096)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 12 dní 20 hod
PríspevokZaslal: 11.11.2018 14:08   
Zrejme bude treba nakalibrovať uhol riadenia,čo je procedúra na 5 minút.Je bežné že kontrolka volantu nabehne po točení jednotlivých kolies pri servise,ak nie je vypnuté zapalovanie nabieha chyba.
Bežne z dielne cúva auto von zo svietiacim volantom,ale už 10-15 m jazdy rovno sa všetko načíta a zhasína sama.
Citovať
heglasv
Založený: 07 jún 2016
Nabehané: 14 min
PríspevokZaslal: 12.11.2018 21:12   
Ako pise mhlavaty. Chyba G85 snimac uklu riadenia. Treba to zkalibrovat.
Citovať
ma890
Založený: 27 november 2008
Nabehané: 3 hod 54 min
PríspevokZaslal: 13.11.2018 09:41   
Aktuálne sa to správa tak, že naštartujem:
- chyba nesvieti
- po pár metroch jazdy preblikuje kontrolka volantu na červeno
- po pár km preblikuje na striedačku z červenej na žltú
- až zostane svietiť iba na žlto trvale
- následne je už cítiť, že sa volant po odbočení nevracia do stredovej polohy

Na prd je to,že auto potrebujem každý deň, a do servisu možem až po práci, čo už pomaly všetci zatvárajú. No snaď niekoho šikovného splaším, kto na to kukne
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Škoda fórum