Škoda Octavia II RS TDi 2008 + názory majitelov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Stanko, prečo si si zasa zmenil nadpis keď som ti ho už raz opravil?! Octavia III NEEXISTUJE, už si to konečne všetci zapamätajte!!! :angry:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

daj si pozor lebo Stanko tomu rozumie najviac zo vsetkych a jednoznacne diesel to musi byt...

v roku 2008 oktavia3 uz rozhodne existovala a to uz hned styrikrat minimalne. A bola uz aj commonrail (v roku 2010 kupovali asi styria moji kamarati a kolegovia nove oktavie a superby a NEBOLI commonraily, museli by si strasne priplatit, zhruba 1900eur to vychadzalo !!) avsak Stanova vysnivana 125ka uz v roku 2008 bola commonrail a to vsetky doradu.

Chapes to ?!
SBstano
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.10.2005 01:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SBstano »

mp3turbo ci ako sa volas nechcel si v tejto teme skoncit uz skor ?? ak by som pozral vsetku mudrost sveta ako ty tak tuto temu by som nezakladal, liec si svoje ego inde !!! chytrak ;-))
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

SB stano utekaj od toho toto je PDčko cr mala škoda až od roku 2009 asi 7 alebo 8 mesiac takže od toho utekaj keby to bol CR nemaš sa čoho bať 160 tisic km na 140 konovom 2 tdi cr a nič nebolo z motorom zatial.
SBstano
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.10.2005 01:13
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa SBstano »

cicmanec napísal:Stanko, prečo si si zasa zmenil nadpis keď som ti ho už raz opravil?! Octavia III NEEXISTUJE, už si to konečne všetci zapamätajte!!! :angry:
zmenil som to spat ten detail spoko? :zg282:
SBstano
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.10.2005 01:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SBstano »

mp3turbo
precitaj si toto http://www.auto.cz/skoda-octavia-rs-tdi ... s-dsg-8063
tak si daj okuliare a skus najst z akeho datumu je ten clanok a az potom mudruj dalej :4090:

potom skus http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Octavia
asi v strede je tabulka s nazvom: Dieselové motory a ako posledne je uvedene !!! skus to precitat ked to vobec vies :300f:

a zase http://www.autoweb.cz/skoda-octavia-rs-20-tdi-cr/
nepojedol som vsetku mudros sveta ako ty ja len citam :2f93:
nemcek06
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 19.08.2005 05:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nemcek06 »

Kujon78 napísal:Ok, ja vám tie diesel-e neberiem, tiež som mal super mega spoľahlivý 1,9 TDI 96 KW a keď som menil spojku + dvojhmotu, tandemový pumpu, vodnú pumpu a už si nespomínam čo všetko, skrátka do servisu som nadrbal 2000 € vieš koľko som sa mohol voziť na 1,8 Turbo za tie prachy ???
Hovoris o S Octavii 1,9 TDi 96 kW alebo passate?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> mp3turbo precitaj si toto http://www.auto.cz/skoda-octav.....s-dsg-8063
>> tak si daj okuliare a skus najst z akeho datumu je ten clanok a az potom mudruj dalej


nechcel som uz fakt prispiet - teraz ti jednu vec z toho clanku odcitujem:

"Ceny zatím nejsou známy, ale očekáváme stejný příplatek (cca 60 tisíc Kč) jako u méně výkonných verzí Octavie."


No ale mi skus povedat, ze kolko ludi si k cenovke oktavie zhruba 650.000Kc priplatilo DALSICH 60.000Kc navyse len preto aby mali commonrail.


ROZMYSLAJ NAD TYMTO, lebo toto nevidis a nechces vidiet... uz som ti pisal hore o tych mojich kamaratoch ktori si o dva roky neskor ako 2008 (teda konkretne 2010) NEDOPLATILI... ale ty si to veselo prehliadol.

Preco si myslis ze kazda oktavka z roku 2008 bude commonrail ?

Preco si myslis ze CR vyriesi vsetky problemy na svete ?


TAKZE RUKY NA BRADAVKY A POKLUSOM - KOLKO LUDI SI DOPLATILO 60.000 CESKYCH, TEDA 2500EUR [!!!!!] LEN ZA TO ABY MALI COMMON RAIL ?

Nech sa paci, obvolaj si inzeraty, zisti... Budes velmi prekvapeny.




pozri, chces oktaviu 2.0tdi, mas ju mat. Mne je to jedno. Je to namakany motor, tento mesiac som mal na kabli napichnute len styri prieserove, to je nejak malo (za cely rok som mal DVA prieserove 1.9tdi pre porovnanie a aj to nie kvoli motoru ale kvoli vahe vzduchu a kvoli turbu ako sa nakoniec zistilo).

Tak uz chod a kup si ju.
Ked nieco v zivote chces... tak si to kup.


Zamysli sa ale nad tym ze ani nevies ako to auto je oznacene a to je uz dost vazny prieser... myslel si ze je to Oktavia3. A nie je. Ake mas potom znalosti o motoroch, ich konstrukcii, ake mas skusenosti s ich priesermi ? Preco jeden vstrekovac 2,0tdi stoji novy asi 700eur, preco sa pouzite viacmenej nedaju zohnat na trhu - proste nie su v inzeratoch lebo sa okamzite predaju - a preco ked nahodou su, tak stoja 400eur kus? Preco 1.9tdi stoja vsetky styri dohromady 120-150eur a nikto ich nechce takze sa nedaju predat ?

Preco je to tak ?

Pretoze po niektorych vstrekovacoch je maly dopyt a po niektorych inych je velky.

No a preco je velky dopyt ? Lebo sa nekazia ? Zavolaj si na akekolvek vrakovisko a opytaj sa na dostupnost suciastok a ich ceny, co ti povedia o tych vstrekovacoch napriklad. Pokecaj s taxikarmi, autopozicovnami...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

nemcek:

hovorím o superb-e 96 kW ale bol si blízko :-)

Skrátka pri jazdenkách nevieš ako to kto jazdil :-( Ja som s passatom 81 kW okrem zatuhnutého turba nič neriešil a pri Supovi som také veci riešil.

Je pravda, že keď som menil spojku, tak ten zotrvačník by čo to ešte podržal ale no :-\
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozri sa kolko je na predaj 2008ciek 125kW a porovnaj to s klasickymi 103kW verziami - uz len tu vidis snahu a ochotu ludi doplacat si :)

Kedze v nazve tejto temy NIE JE combi, tak pozeram sedany ci hatchbacky ci ako sa to vlastne vola. Na predaj je jedna jedina 2008cka s cenovkou 13800eur v inzeratoch na tejto stranke ; dalsia teda DRUHA NAJLACNEJSIA oktavia 125kW 2008+ je za 20.500eur. To si snad robis srandu... ano viem ze existuju ine trhy ako slovensky, ale na tejto stranke je na predaj jedna jedina 2008cka oktavia 125kW s cenovkou skoro 14000eur, vsetko dalsie je 20.500eur a drahsie.

Sorry. To teda nie...

Ked si dam oktavky 125kW rocnik 2007 a novsie, mam v inzeratoch cenovky 13448eur (rok2007, cipovana), 13600eur (2007), 13800eur (2008), 13999eur (2007) a 14500eur (2007). Potom uz spominanych 20500eur.

SORRY. Kde zostal ROZUM ????

S kombickami tam je aspon trochu vacsi vyber i ked 2008cky tiez zacinaju realne od 14000eur... je tam jedna jedina za 12500, viem si predstavit ze je nehavarovana nestacana (znamym "fesakom" z Topolcian), proste ze je to cukrikove auto a navyse o 2000eur lacnejsie ako vsetky ostatne z toho rocnika... nikdy neburane. Cize realne startuju od 14000eur vyssie rok 2008 s tym ze pod 15.000eur su vlastne len TRI kusy a pod 18000eur su len DALSIE TRI. Vsetko ostatne nad 18000eur


Za takuto cenovku ?!?!? Rozmyslaj uz konecne tymi orieskami co mas v straznej vezi... aby sa ti lepsie a lahsie, dovolim si malu motivaciu toho co strci oktaviu 125kW do prdele a ani sa nezadycha :

http://bmw-rad-5-touring.autobazar.eu/5 ... 82644.html

navyse odpocet dph !!! takze ked mas firmu tak 14500 bez dph... predpokladam ze mas, ked chces vyvalit tolko penazi za POSRATE auto... v neposlednom rade ma BMW pohananu tu napravu ktore sportove [!!!] auto ma mat pohananu, na rozdiel od "sportovej" oktavie... ukaz mi drift na oktavii RS. Potom ti ja ukazem trojkilometrovy nikdy nekonciaci drift na AKOMKOLVEK BMW...



14500 bez dph baworak sesthrncek
14000 az 18000 oktavia bez moznosti odpoctu dph.


bmw 3.0d je tiez commonrail, je to motor ktory 6x vyhral cenu motor roka ; prepac ale kolkokrat vyhrala 2.0tdi 125kW?



Dobru noc !
miropo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 01.08.2008 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miropo »

mp3turbo, všetko je v poriadku, čo si napísal, ja s tým nemám absolútne najmenší problém, a taktiež aj väčšina nie, ale tu poslednú vetu si ani nemusel dávať, lebo sám určite vieš (a viem, že si ju ani možno nechcel napísať), že motor roka neznamená až celkom tak, ako to znie resp. vyhlásenie "motor roka" nemá takú vypovedaciu schopnosť, ako sa zdá.....či??
nemcek06
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 19.08.2005 05:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nemcek06 »

Kujon78 napísal:nemcek:

hovorím o superb-e 96 kW ale bol si blízko :-)

Skrátka pri jazdenkách nevieš ako to kto jazdil :-( Ja som s passatom 81 kW okrem zatuhnutého turba nič neriešil a pri Supovi som také veci riešil.

Je pravda, že keď som menil spojku, tak ten zotrvačník by čo to ešte podržal ale no :-\
Ja len preto, ze mam Oc I s tymto motorom, 2003, najazdenych uz skoro 220tis a zatial extra vazny technicky problem nebol :42f9:
nemcek06
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 19.08.2005 05:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nemcek06 »

mp3turbo napísal:pozri sa kolko je na predaj 2008ciek 125kW a porovnaj to s klasickymi 103kW verziami - uz len tu vidis snahu a ochotu ludi doplacat si :)

Citujeme s rozumom!!!

:2f93: :28b7:
A to sa vozim na Skodovke :-\
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

Nuz niekto sa chcel utvrdit v super vyhodnej kupe. Neutvrdil, nikomu neveri. Dakuje za jeden jediny nazor, ktory ho v nej utvrdzuje a nam nadava, ze nukame crepy. Nic nenukame, nic nepredavame, o nic nam nejde. Chceli sme poradit.

Tu niet rady,niet pomoci...

Autorovi doporucujem uz len jedine. Nekupovat v pondelok,ale aspon tyzden dychat a kupovat ROZUMOM bez emocii. Aspon si bude moct v pripade uspechu zdvihnut ego a v pripade prieseru povedat, ze je....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dnes som tu bol trocha pomenej inak by som túto tému dávno stopol ak nie rovno zmazal (minimálne kvôli tomu, že stanko absolútne netuší kedy použiť citáciu a kedy je absolútne nevhodná a zbytočná), ale keď sa to tu tak pekne rozvinulo nechám to ako memento pre budúce generácie ako vyzerá zaslepenosť a hlúposť v priamom prenose...
Naposledy upravil/-a cicmanec v 29.07.2011 08:52, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 86 neregistrovaných