Škoda Octavia II - Problém s osvetlením ŠPZ-ky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

brandy223
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 01.08.2008 09:54
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia II - Problém s osvetlením ŠPZ-ky

Príspevok od používateľa brandy223 »

Chcem sa opytat majitelov oktavky II na osvetlenie zadnej špz-ky, odisla mi ziarovecka a kupil som si ledkove a nastal problem ked mi na palubovke zobrazilo ze mam vypalene ziarovky aj ked tam boli a svietila iba jedna alebo ani jedna.
Videl som oktavky ktore tieto ziarovecky vzadu maju a mne to nejako nejde...Kde je *** problem?
Dakujem :D
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Ak sú tie ledkové nejaké čínske, ktoré osvetlujú tak max pol značky, tak ich zahoď a máš po problémoch s palubovkou a so zákonom. Na čo ti je táto "vychytávka"?
jinlun415
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jinlun415 »

Ja tam mam tie cinske s ebay.com svietia ovela lepsie nes tie stare sulfitky a znacka je lepsie osvetlena.Ledky pouzivaju aj auta ako bmw audi atd a problem zo zakonom nemaju...Ale o to nejde.Octavka ma kontrolu vypalenych ziaroviek.Ledka ma ovela mensi odber ako sulfitka preto si mysli ze je vypalena vyhodi ti chybu a ti ju nerozsvieti.Riesenie kupit Ledky s odporom ako ja ktore zeru tolko isto eletriky ako aj sulfitka a pocitac chybu neukaze alebo tam este pricinuj paralelny odbor alebo viac odporov kvoli tepelnemu rozlozeniu aby si oklamal pocitac.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Videl som mnoho led osvetlení a u mnohých je to presne ako pri HID sadách, len sa na niečo hrajú.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a aky ma vyznam aby bola znacka lepsie osvetlena?
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

patko1 napísal:a aky ma vyznam aby bola znacka lepsie osvetlena?
kvalitné osvetlenie špz vychádza zo zákona, policajti to potrebuju, si povinný mať čitatelnu špz podla zákona!
:3035:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

aha, takze to original osvetlenie nestaci?
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ale stačí, takisto niesom zástanca nejakých hovadín a osvetlení LED na autách kam to nepatrí.
ale pri špz, ak to osvetlí dostatočne, nevidím ani nejaké tunerské hluposti a ani nič iné negatívne...
proste je to len osvetlenie nevyhnutnej veci a ak je to lepšie osvietené, komu by to malo vadiť? led-ky neoslepuju a ak má niekto čitatelne osvetlené špz-tky, tak aký problém*?
u nás na fore snád len taký, že potrebujeme zdrbať a zvoziť každého, čo si dá ledky kdekolvek...ok, ale na špz...kua chlapi, však nebudte ješitní, je to jedno čo ti svieti na tu štátom povinnom označení! to niejem nejaká tuzingová kravina.
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

aj ja mam na spz ledky , ked ich tam dal predchadzajuci majitel.vypalili sa mi a vobec som to neriesil isiel som do mototechny a dal tam tie ledky co tam boli. inak ako pisal pety a ako bolo spomenute ziarovka ma mensi odpor a mysli si , ze je vypalena
evi393
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 28.03.2010 14:46
Bydlisko: okr.Sala
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evi393 »

inak mne nesvieti jedna ziarovka hodne ale hodne dlho a jazdi sa.
v predu neni tiez nad spz osvietenie a nic sa nedeje,a ked predne svetla oslnuju ako to precitat?koncove ziarovky vymenim ale hento neriesim.
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

led ziarovku si mal uz kupit taku, ktora je urcena pre auta s kontrolou vypalenych ziaroviek. Teraz to mozes poriesit eliminatorom chybovych hlaseni, je to "plug and play" montaz :

http://www.eshopbn.sk/led-autoziarovky/ ... arovky-t10
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tak tak pchajte tam voloviny a potom este zbytocne pitchoviny za 9eur
Crossway
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 12.04.2010 22:14
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Crossway »

stačí,ked použiješ 2x 2W odpor,cena okolo 0,70€ za dva kusy,mne stačí už len jeden,odvtedy,čo som dal silnejšie LEDky :)
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

ja som mal jediný problém s osvetlením EČ a to, že mi to svetielko vo vnútri zatieklo a zhrdzavelo. To je nejaká chyba týchto embéčiek, nakoľko nie som jediný. Ináč pre mňa výnikajúce auto.
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

Crossway napísal:stačí,ked použiješ 2x 2W odpor,cena okolo 0,70€ za dva kusy,mne stačí už len jeden,odvtedy,čo som dal silnejšie LEDky :)
Tak chalan nemusi vediet letovat kedze nevie preco mu pise chybu.

No a vies ako to chodi... kdo nema v hlave, musi mat v keseni. Prave pre takych sa to predava. :d :D

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných