Skoda Octavia II - motor BXE

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0944222911
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.03.2018 15:10
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - motor BXE

Príspevok od používateľa uwa0944222911 »

Je to o ľuďoch, nehádzal by som všetkých východniarov do jedného vreca, všade sa nájdu šmelinári... Ale ja by som rád premostil späť k tým dízlom, Každopádne k tým CR motorom v koncerne, zatiaľ sa ukazuje, že sú minimálne také spoľahlivé ako boli PD, oproti 2.0TDI PD aj dosť spoľahlivejšie. P. mhlavaty poradíte aj na čo si dať pozor a riešiť preventívne na 2.0TDI CR, verzie motorov CFxx, Dxxx ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - motor BXE

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prvá musí byť odpoveď na to,čo sa vníma ako spolahlivosť.Čo to vlastne je.U niekoho to,že pri 200 tis km ešte nemal závažnejšiu opravu,u iného že ani pri 400 tis a u ďalšieho že ho auto nikde nenechalo.Z toho zopár nepríjemných vecí,ale vždy pojazdný.Proste toto posudzovať z tisíc iných zorných uhlov je minimálne na vojnu klávesníc. Kým sa nestanoví že čo sa z čím bude porovnávať aby to vôbec dávalo zmysel sú debaty a porovnávačky zbytočné. Pokiaľ niekto uzná že spolahlivé boli rotačky ok,potom že PD tiež,a za ním CR tak by sa dopustil kolosálneho klamstva a zároveň hovoril pravdu,záleží či povie len A alebo aj B.
V čom je asi problém je rozdiel v množstve potrieb nutných riešiť aby sa dala docieliť porovnatelná spolahlivosť a životnosť.Velebiť 1,9 Tdi pripustia aj nepriatelia Tdi,ale už 2,5 Tdi nie,pritom je to jedno a to isté iba v inom zoskupení a počte ktorá násobí potreby.Meniť 8 zdvihátok a zvládnuť to za 3 hodiny alebo meniť ich 24 je rozdiel.Za desaťnásobok času,a pridanej nutnosti ešte toho a tamtoho (tiež 24 x) Že takto ten istý úkon na Tdi nie je tým istým,a cenove je pomer asi tiež x 10 je tá pravá príčina prečo jedno išlo do nebies,a druhé do pekla.A to sú znova ľudia,znova opice a znova banány.Nezrovnateľné servisné náklady. A za takýchto podmienok dávať ľudom rady na prevenciu ?! Prevencia pripadá v tomto štáte do úvahy iba vtedy,ak je zadarmo. Pre časť uživateľov ešte kým je to stovka pri prvej,päťstovka pri druhej gen. a pri tretej nemá cenu písať pretože by to bola odpálená termobaristická munícia.Nemá cenu písať,a na tomto fóre už vôbec.Ja nemám nálady na výlevy tunajších trollov,okamžite by bol zase cirkus.Otázka je pochopená,bola by v podstate na ňu aj jasná odpoveď,ale nie v tomto prostredí.Tu je to podobné ako na Ukrajine,len sa pakovať čím ďalej lebo bitka je o všetko a všade.Bejvávalo,ale to je hodne rokov späť
Teraz tak uvažujem,už ani u prvej generácii nie je prevencia,aj keď je za málo. Pretože zase vznikol nepomer cena auta / cena údržby. Proste zase preto nie.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných